click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Скільки прослужать пластикові вікна 17.12.2019

Скільки прослужать пластикові вікна

Питання про те, скільки прослужить металопластикове вікно, цікавить практично всіх, хто замовляє такі конструкції. Це цілком зрозуміло: ціна пластикових вікон, особливо в розширеній комплектації, досить значна — тому будь-який покупець хоче, щоб конструкція прослужила якомога довше.

Говорячи про термін служби, варто відразу обумовити два аспекти — функціональний і естетичний. Тому і проміжки часу потрібно обговорювати з двох точок зору:

 • По-перше, важливо, щоб вікно справлялося зі своїми основними обов’язками — легко відкривалося й закривалося, забезпечувало герметичне притискання стулки до рами, а також сприяло енергозбереженню, звукоізоляції і захисту від сонця.
 • По-друге, вікно повинно зберігати свій естетичний зовнішній вигляд — його дизайнерська функція часто є не менш важливою.

Тільки при дотриманні цих двох умов можна говорити про термін служби вікна. А залежить він від цілого ряду чинників, починаючи від комплектації конструкції і закінчуючи тим, як власник буде за нею доглядати.

Скільки прослужать пластикові вікна

Комплектація

Вибір оптимальної комплектації — обов’язкова умова для того, щоб вікно служило довго і справно. На термін служби впливають практично всі елементи вікна, але ключовими будуть такі аспекти:

 • Якість профілю. По-перше, чим надійнішим є профіль, тим довше прослужить конструкція. Якісні профільні системи з товстими стінками з міцного ПВХ (особливе значення має товщина передньої стінки, що контактує із зовнішнім середовищем) менш схильні до деформацій і появи тріщин. По-друге, профіль з якісного полімеру з пігментом на основі оксиду титану з часом не жовтіє і не стає сірим.
 • Надійність фурнітури. При розробці фурнітурних систем виробник зазвичай вказує граничну масу стулки, на яку така фурнітура розрахована, а також мінімальну кількість циклів відкривання/закривання. Чим вищими є ці показники, тим довше прослужить вікно, і тим рідше доведеться регулювати/ремонтувати фурнітурні механізми.
 • Якість ламінації. Від неї залежить, як довго ламінована конструкція зберігатиме привабливий зовнішній вигляд. Використання надійної плівки і дотримання технології ламінування (очищення профілю, застосування високоадгезійного клею) забезпечує стійкість декоративного покриття — тому і через десять років після встановлення ламінація не буде відшаровуватися.
 • Додаткові комплектуючі. Щоб знизити навантаження на конструкцію, можна встановити додаткові елементи комплектації. Мікроліфт, блокіратор помилкового відкриття, фіксатор/обмежувач повороту — все це корисні деталі, кожна з яких знижує ризик поломки фурнітури.

Якість монтажу

Наступний важливий фактор, що визначає термін служби віконної конструкції — це професійний монтаж. Вікно повинне бути правильно встановлено (в ідеалі — з дотриманням усіх стандартів ДСТУ) — тільки в цьому випадку воно прослужить довго і протягом всього цього часу буде виконувати свої функції.

Можливі наслідки неправильного монтажу:

 • Поява тріщин на кутах конструкції.
 • Деформація рам, стулок, імпостів.
 • Провисання стулок (в результаті виникають проблеми з закриванням/відкриванням, які доводиться усувати частим регулюванням).
 • Порушення герметичності притискання з різних причин.
 • Продування в області притискання або по периметру конструкції.
 • Надмірне утворення конденсату.
 • Поява плісняви на рамі/укосах і т.д.

Іноді при появі таких проблем допомагає повторний монтаж конструкції з усуненням помилок, допущених при встановленні. Але бувають ситуації, коли через неправильний монтаж вікно сильно пошкоджується і вже через кілька років після встановлення доводиться виконувати заміну — або всієї конструкції, або окремих її елементів.

Скільки прослужать пластикові вікна

Догляд за вікном

Нарешті, важливий фактор, що впливає на термін служби металопластикового вікна — це правильний догляд. Про те, як правильно доглядати за ПВХ-конструкціями, ми вже писали, тому тут обмежимося лише загальним переліком необхідного мінімуму робіт:

 • Очищення профілю і склопакета від забруднень (чим довше забруднення залишатимуться на пластикових поверхнях, тим складніше буде їх видалити).
 • Очищення фурнітури від пилу та бруду, що ускладнюють роботу механізмів і підвищують ризик виходу їх з ладу.
 • Змащування фурнітури для зниження тертя і зменшення зносу.
 • Очищення та змащування віконних ущільнювачів для збереження їхньої еластичності (від цього безпосередньо залежить герметичність притиску).
 • Чистка дренажних отворів.
 • Мийка москітних сіток і т.д.

Всі ці роботи необтяжливі і виконувати їх потрібно не частіше 2 разів на рік (за винятком миття). При цьому, доглядаючи за металопластикових вікном правильно, ви істотно продовжуєте термін його служби.

За умови дотримання цих правил термін служби ПВХ-вікна (підбір оптимальної комплектації, монтаж з дотриманням стандартів, регулярний догляд) становить не менше 10-15 років з моменту встановлення. Але це гарантований мінімум: правильно встановлене вікно, якому власник приділяє увагу, служить набагато довше. Якщо ж ігнорувати вимоги, наведені вище, то проблеми можуть початися мало не відразу після завершення монтажу, а сама конструкція не прослужить і 5 років. Про гарантійний термін для вікон і дверей з профілю WDS ви можете дізнатися у менеджерів салонів у вашому місті. Контакти салонів можна знайти в розділі «Де купити».

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ