click fraud detection
Скільки прослужать пластикові вікна 17.12.2019

Скільки прослужать пластикові вікна

Питання про те, скільки прослужить металопластикове вікно, цікавить практично всіх, хто замовляє такі конструкції. Це цілком зрозуміло: ціна пластикових вікон, особливо в розширеній комплектації, досить значна — тому будь-який покупець хоче, щоб конструкція прослужила якомога довше.

Говорячи про термін служби, варто відразу обумовити два аспекти — функціональний і естетичний. Тому і проміжки часу потрібно обговорювати з двох точок зору:

 • По-перше, важливо, щоб вікно справлялося зі своїми основними обов’язками — легко відкривалося й закривалося, забезпечувало герметичне притискання стулки до рами, а також сприяло енергозбереженню, звукоізоляції і захисту від сонця.
 • По-друге, вікно повинно зберігати свій естетичний зовнішній вигляд — його дизайнерська функція часто є не менш важливою.

Тільки при дотриманні цих двох умов можна говорити про термін служби вікна. А залежить він від цілого ряду чинників, починаючи від комплектації конструкції і закінчуючи тим, як власник буде за нею доглядати.

Скільки прослужать пластикові вікна

Комплектація

Вибір оптимальної комплектації — обов’язкова умова для того, щоб вікно служило довго і справно. На термін служби впливають практично всі елементи вікна, але ключовими будуть такі аспекти:

 • Якість профілю. По-перше, чим надійнішим є профіль, тим довше прослужить конструкція. Якісні профільні системи з товстими стінками з міцного ПВХ (особливе значення має товщина передньої стінки, що контактує із зовнішнім середовищем) менш схильні до деформацій і появи тріщин. По-друге, профіль з якісного полімеру з пігментом на основі оксиду титану з часом не жовтіє і не стає сірим.
 • Надійність фурнітури. При розробці фурнітурних систем виробник зазвичай вказує граничну масу стулки, на яку така фурнітура розрахована, а також мінімальну кількість циклів відкривання/закривання. Чим вищими є ці показники, тим довше прослужить вікно, і тим рідше доведеться регулювати/ремонтувати фурнітурні механізми.
 • Якість ламінації. Від неї залежить, як довго ламінована конструкція зберігатиме привабливий зовнішній вигляд. Використання надійної плівки і дотримання технології ламінування (очищення профілю, застосування високоадгезійного клею) забезпечує стійкість декоративного покриття — тому і через десять років після встановлення ламінація не буде відшаровуватися.
 • Додаткові комплектуючі. Щоб знизити навантаження на конструкцію, можна встановити додаткові елементи комплектації. Мікроліфт, блокіратор помилкового відкриття, фіксатор/обмежувач повороту — все це корисні деталі, кожна з яких знижує ризик поломки фурнітури.

Якість монтажу

Наступний важливий фактор, що визначає термін служби віконної конструкції — це професійний монтаж. Вікно повинне бути правильно встановлено (в ідеалі — з дотриманням усіх стандартів ДСТУ) — тільки в цьому випадку воно прослужить довго і протягом всього цього часу буде виконувати свої функції.

Можливі наслідки неправильного монтажу:

 • Поява тріщин на кутах конструкції.
 • Деформація рам, стулок, імпостів.
 • Провисання стулок (в результаті виникають проблеми з закриванням/відкриванням, які доводиться усувати частим регулюванням).
 • Порушення герметичності притискання з різних причин.
 • Продування в області притискання або по периметру конструкції.
 • Надмірне утворення конденсату.
 • Поява плісняви на рамі/укосах і т.д.

Іноді при появі таких проблем допомагає повторний монтаж конструкції з усуненням помилок, допущених при встановленні. Але бувають ситуації, коли через неправильний монтаж вікно сильно пошкоджується і вже через кілька років після встановлення доводиться виконувати заміну — або всієї конструкції, або окремих її елементів.

Скільки прослужать пластикові вікна

Догляд за вікном

Нарешті, важливий фактор, що впливає на термін служби металопластикового вікна — це правильний догляд. Про те, як правильно доглядати за ПВХ-конструкціями, ми вже писали, тому тут обмежимося лише загальним переліком необхідного мінімуму робіт:

 • Очищення профілю і склопакета від забруднень (чим довше забруднення залишатимуться на пластикових поверхнях, тим складніше буде їх видалити).
 • Очищення фурнітури від пилу та бруду, що ускладнюють роботу механізмів і підвищують ризик виходу їх з ладу.
 • Змащування фурнітури для зниження тертя і зменшення зносу.
 • Очищення та змащування віконних ущільнювачів для збереження їхньої еластичності (від цього безпосередньо залежить герметичність притиску).
 • Чистка дренажних отворів.
 • Мийка москітних сіток і т.д.

Всі ці роботи необтяжливі і виконувати їх потрібно не частіше 2 разів на рік (за винятком миття). При цьому, доглядаючи за металопластикових вікном правильно, ви істотно продовжуєте термін його служби.

За умови дотримання цих правил термін служби ПВХ-вікна (підбір оптимальної комплектації, монтаж з дотриманням стандартів, регулярний догляд) становить не менше 10-15 років з моменту встановлення. Але це гарантований мінімум: правильно встановлене вікно, якому власник приділяє увагу, служить набагато довше. Якщо ж ігнорувати вимоги, наведені вище, то проблеми можуть початися мало не відразу після завершення монтажу, а сама конструкція не прослужить і 5 років. Про гарантійний термін для вікон і дверей з профілю WDS ви можете дізнатися у менеджерів салонів у вашому місті. Контакти салонів можна знайти в розділі «Де купити».

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ