click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Як правильно доглядати за пластиковими вікнами 27.09.2019

Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Одна з переваг пластикових вікон — порівняно простий догляд. Доглядати за вікном з ПВХ набагато легше, ніж за традиційною дерев’яною конструкцією, але все ж кілька разів на рік варто приділити увагу фурнітурі, ущільнювачам і іншим деталям. Тоді і ефективність роботи конструкції збільшиться, і термін служби зросте в рази.

Як доглядати за металопластиковими вікнами правильно, розповімо нижче.

Миття поверхонь

Найбільш очевидна задача — це підтримка в чистоті всіх видимих ​​поверхонь. Про те, як видалити забруднення з профілю і підвіконь, ми докладно писали в попередніх статтях, тому тут коротко резюмуємо:

  • Склопакети відмиваються ззовні і зсередини мильною водою або миючими засобами для скла (найчастіше на основі нашатирного спирту або лимонної кислоти).
  • Профіль, підвіконня та інші пластикові деталі очищуються вологою губкою або мильним розчином.
  • Для видалення стійких плям можна використовувати миючі засоби і розчинники — але треба стежити, щоб вони не пошкодили ПВХ.

Чистка і змащення фурнітури

Якщо за зовнішнім виглядом вікон власники зазвичай стежать, то деталі, приховані від стороннього погляду, часто не отримують належної уваги. В першу чергу, страждає фурнітура:

  • Навіть при щільному притисканні і ідеальному стані ущільнювачів на елементи фурнітурного механізму потрапляє пил.
  • Пил, змішаний з мастилом, поступово висихає і формує щільну масу, яка заважає нормальній роботі фурнітури.
  • Мастило теж «виробляється», а робота без нього призводить до підвищеного тертя і зносу.

Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Щоб запобігти передчасному виходу фурнітури з ладу, і повернути плавність її роботи, потрібно не рідше ніж раз на півроку виконувати чистку і обробку мастилом. Для цього:

  • Відкриваємо стулку, отримуючи доступ до фурнітурному механізму. З петель знімаємо пластикові декоративні накладки (якщо не знімаються руками, акуратно піднімаємо їх викруткою).
  • Ганчіркою або серветкою з мікрофібри стираємо забруднення з фурнітурної обв’язки і внутрішніх поверхонь профілю.
  • Використовуючи невелику щіточку (стара зубна щітка цілком підійде), видаляємо пил і забруднення з пазів. Невеликі отвори прочищаємо ватними паличками або зубочистками.
  • Для змащування використовуємо або спеціальний засіб для фурнітури металопластикових вікон, або мастило високого ступеню очищення (підійде призначене для змащення швейних машин). Не варто використовувати засоби, що містять розчинники, інші активні компоненти, ароматизатори або абразивні гранули.
  • Невелику кількість мастила наносимо на всі рухомі деталі — петлі, засуви, замки, цапфи і т.д. 1-2 краплі мастила потрібно залити в технологічні отвори (виробники фурнітури зазвичай позначають їх піктограмами). Якщо ви сумніваєтеся, чи правильно наносите мастило — завантажте в мережі схему обслуговування фурнітури потрібної марки і керуйтеся нею.
  • Після нанесення мастила бажано кілька разів відкрити і закрити вікно, по черзі встановлюючи стулку в поворотне і відкидне положення. Це забезпечить рівномірний розподіл мастильного матеріалу по металу. Надлишки мастила необхідно видалити ганчіркою — при попаданні на ущільнювач такі засоби призводять до його руйнування.

Очищена і змащена фурнітура працює значно краще і менше підлягає навантаженням. Це уповільнює її знос і продовжує термін експлуатації вікна.

Порада! При виготовленні фурнітури на неї наносять так зване консерваційне мастило. Незважаючи на високу стійкість такого засобу, він поступово втрачає ефективність. Тому перший раз змащувати вікно потрібно не пізніше, ніж за рік після встановлення, а в подальшому — повторювати процедуру раз на 6 місяців.

Догляд за ущільнювачами

Ефективність притискання стулки до рами (а значить — і відсутність продувань) залежить не тільки від налаштування фурнітури. Дуже важливо правильно доглядати за віконними ущільнювачами. Якщо не виконувати періодичну обробку, ущільнювачі почнуть деформуватися, втрачати еластичність і тріскатися.

Для обробки ущільнювача найкраще використовувати спеціалізовані засоби, які входять до наборів з догляду за вікнами. Також підійдуть будь-які мастила на основі силікону — важливо лише, щоб в їх складі не було кислот, лугів або розчинників.

Обробка виконується просто:

  • Стулка вікна відкривається в поворотному положенні. Бажано почекати деякий час, щоб ущільнювач вирівнявся (при тривалому сильному притисканні, також при перекосі можлива його деформація).
  • За допомогою вологої серветки або губки очищаємо всі ущільнювачі на рамі і стулці від пилу і забруднень.
  • Наносимо невелику кількість мастила і рівномірно розподіляємо її по поверхні ущільнювача.
  • За 2-3 хвилини (мастило якраз проникне в пори) прибираємо залишки масла серветкою.

Як правильно доглядати за пластиковими вікнами

Дренажні отвори, москітні сітки, ручки та інші деталі

Крім профілю, склопакета, фурнітури і ущільнювача доглядати потрібно і за іншими деталями:

  • Дренажні отвори, які відповідають за відведення рідини, з часом можуть забитися пилом або дрібним сміттям. Щоб виключити застій рідини в просторі між рамою і стулкою, очищуємо дренажні отвори невеликими щіточками або зубочистками.
  • Москітна сітка, особливо в сухі періоди, коли в повітрі багато пилу, швидко забруднюється. Догляд за нею дуже простий: сітку знімаємо з кріплень, промиваємо у ванні під струменем води з душу, просушуємо і встановлюємо назад. На зиму сітки краще знімати і зберігати в приміщенні — так полотно не постраждає від замерзаючої криги.
  • При активній експлуатації конструкції ручка може розхитуватися. Усувається ця проблема просто: повертаємо на 90° декоративну накладку на основі ручки і хрестовою викруткою підтягуємо гвинти на 1-2 оберти.

Регулярно доглядаючи за металопластиковим вікном, ви забезпечуєте максимальний комфорт при його використанні, сприяєте підтримці оптимального мікроклімату в приміщенні і продовжуєте термін експлуатації конструкції. Регулярний догляд можна виконувати і своїми силами, а ось для вирішення найбільш складних завдань — наприклад, регулювання фурнітури — бажано залучати кваліфікованих майстрів. Як правило, разом з регулюванням майстер виконує чистку і змазку фурнітурного механізму, що добре позначається на його роботі в майбутньому.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ