click fraud detection
 • ua
 • en
Причини поломок пластикових вікон 12.06.2020

Причини поломок пластикових вікон

За умови належного догляду виготовлене за всіма правилами і змонтоване згідно з нормами ДСТУ вікно може прослужити кількадесят років. Але все ж поломки металопластикових вікон іноді трапляються — і в цьому випадку власнику дуже важливо розуміти, що стало причиною виходу конструкції з ладу.

Всі причини поломок ПВХ-конструкцій можна умовно розділити на 3 групи:

 • Порушення технології виробництва самого вікна або окремих його компонентів.
 • Порушення технології монтажу.
 • Неправильний (або недостатній) догляд за вікном.

Наслідки теж можуть бути найрізноманітнішими. І нижче ми проаналізуємо найбільш типові ситуації.

Брак на виробництві

Помилки при виробництві вікна можливі, і не всі вони виявляються одразу після збирання конструкції. Іноді заводський брак стає помітним тільки через деякий час після встановлення вікна, тому виявити його до монтажу не виходить. Це — основний аргумент на користь замовлення вікон у компаній з хорошою репутацією. Такі компанії самі суворо контролюють якість (як сировини, так і готової продукції) і при цьому автоматизують виробництво, знижуючи вплив людського фактора і зменшуючи частку браку.

Крім очевидних дефектів (пошкодження профілю, деформація конструкції на стиках і т.д.), порушення технології виробництва може призвести до таких наслідків:

 • Утворення конденсату всередині склопакета. Якщо склопакет буде недостатньо герметичним, то рано чи пізно в нього проникне вологе повітря. Волога, що міститься в повітрі, буде осідати на внутрішніх поверхнях стекол, і впоратися з проблемою можна буде, тільки замінивши склопакет.
 • Деформація стулок. Стулки можуть провисати чи деформуватися або при неправильному встановленні склопакета, або при використанні занадто тонкого металу в армуванні профілю.
 • Порушення герметичності. Якщо при виробництві конструкції було пошкоджено або неправильно встановлено ущільнювач, щільного прилягання рами до стулки забезпечити буде неможливо. Через це герметичність знизиться, а втрати тепла зростуть.

Причин заводського браку може бути багато. Це і економія на сировині, і порушення припустимих габаритів конструкції, і низька культура виробництва, і вплив людського фактора. Вкрай рідко, але брак може з’являтися навіть у компаній з хорошою репутацією. Але в цьому випадку власнику вікна досить просто повідомити виробника, і той сам зробить все необхідне для усунення поломки — аж до заміни вікна або його окремих елементів.

Помилки при монтажі

Якість монтажу безпосередньо залежить від професійності майстрів, котрі встановлюють вікно. Дотримання стандартів ДСТУ і врахування особливостей отвору зводять ймовірність браку практично до нуля. Якщо ж довірити монтаж недосвідченій бригаді, або монтувати вікно самостійно без необхідних навичок, то наслідки можуть бути різними:

 • Поява тріщин на кутах конструкції (зварних швах) через порушення правил кріплення або неправильне розміщення опорних колодок.
 • Поява тріщин в склопакеті в результаті деформації рами/стулки або при контакті склопакета з нещільно закрученими гвинтами для кріплення.
 • Деформація рам, стулок, підвіконь в результаті неправильного розміщення опорних колодок або недотримання правил заповнення монтажного шва піною (піна швидко і безконтрольно збільшується в об’ємі, що і призводить до деформації).

До цієї ж категорії поломок при монтажі варто додати і випадкові пошкодження конструкції. Але практика показує, що подряпини на профілі або тріщини на склопакеті у кваліфікованих бригад з’являються вкрай рідко, оскільки досвідчені майстри заздалегідь вживають заходів щодо запобігання таким ексцесам.

Крім серйозних пошкоджень самої конструкції, наслідки неправильного монтажу можуть бути й іншими — про них ми писали в окремій статті. Але в будь-якому випадку наслідки неякісного встановлення повинна усувати організація, що виконувала монтажні роботи. Тому ми знову звертаємо вашу увагу на те, що доручати монтаж конструкцій потрібно професіоналам: так і ймовірність браку буде нижче, і при виникненні будь-яких труднощів не доведеться довго чекати майстра для їхнього усунення.

Неправильна експлуатація вікна

Навіть якісне вікно, яке буде встановлено правильно, може вийти з ладу. Причина — помилки, яких припускається сам власник:

 • Відсутність чистки й змащення фурнітури призводить до того, що метал швидко зношується через тертя. Це призводить до неправильної роботи фурнітури, а іноді — і до поломки окремих елементів.
 • Якщо не доглядати за ущільнювачем, то ущільнювальний контур швидко втратить свою еластичність. Відсутність мастила призводить до висихання матеріалу і появи тріщин, усунути які не вийде — доведеться повністю міняти ущільнювальний контур.

Зверніть увагу! Використання невідповідних засобів для догляду тільки посилює проблему. Так, застосування мастил з розчинниками прискорює руйнування еластичного ущільнювача. А обробка фурнітури із застосуванням мастил, які при висиханні густіють або стають щільними на холоді, може стати причиною поломки металу при черговій спробі відкрити вікно.

 • Стулку, відкриту в поворотному режимі, може відчинити або зачинити вітер. Якщо порив буде дуже сильним, є ризик розбивання склопакета або пошкодження фурнітури. Уникнути цього можна, встановивши на вікно фіксатор/обмежувач відкриття.
 • Зрештою, нерідкі випадки, коли ручку або елементи фурнітури обв’язки власники просто ламають через докладання надлишкової сили при відкриванні/закриванні. Якісні комплектуючі витримують достатнє навантаження. Але практика показує, що немає такої деталі, яку не можна зламати або зігнути.

На жаль, поломки, що з’явилися в результаті неправильного догляду, власнику доведеться усувати за свій рахунок. Тому варто уважно вивчити рекомендації з догляду за вікнами, і не нехтувати правилами — тим більше що вони досить прості!

ПВХ-конструкція може вийти з ладу з різних причин. Але ймовірність поломок можна знизити, замовляючи вікна у перевірених виробників, довіряючи встановлення досвідченим майстрам, а також регулярно доглядаючи за конструкцією.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ