click fraud detection
Наслідки неякісного встановлення вікон 05.05.2020

Наслідки неякісного встановлення вікон

Ефективність металопластикового вікна (теплоізоляція, звукоізоляція, захист від яскравого сонця і перегріву) визначається не тільки його комплектацією, а й якістю встановлення. Професійний монтаж з дотриманням стандартів і урахуванням особливостей об’єкта є обов’язковою умовою для тривалої служби вікна і для збереження хороших експлуатаційних показників.

І все ж не завжди вікно встановлюють якісно. Зазвичай проблеми з якістю монтажу є прямим наслідком економії: якщо доручити виконання робіт непрофесійній бригаді, спробувати виконати монтаж своїми руками без належних навичок або використовувати дешеві матеріали — результат буде передбачуваним.

До чого може призвести неякісний монтаж ПВХ-конструкцій — розглянемо в нашій статті.

Помилки при монтажі та їхні наслідки

Якісним можна вважати монтаж, після якого конструкція надійно закріплюється у віконному отворі, зазор між краєм отвору і рамою герметизується, а всі рухомі елементи (стулки) відкриваються і закриваються без додаткових зусиль.

Якщо монтаж виконується з порушенням стандартів, то можливі такі наслідки:

 • Неякісна фіксація в отворі. Через неправильний вибір кріплення або економію на кріпильних елементах в результаті вітрових або експлуатаційних навантажень вікно починає рухатися. Це призводить до того, що порушується герметичність монтажного шва, і поступово руйнуються краї віконного отвору. У деяких випадках можливе навіть випадіння конструкції внаслідок пориву вітру.
 • Відхилення від вертикалі або площини. Нерівно встановлене вікно в принципі не може нормально функціонувати. Найпоширеніші наслідки — порушення герметичності в результаті затікання вологи, а також проблеми в роботі фурнітури.
 • Деформація конструкції. Рами і стулки, виготовлені з пластикового профілю з металевим армуванням, можуть деформуватися або внаслідок перепадів температури, або під власною вагою. Якщо майстри, що виконують монтаж, цього не врахували, і не вжили заходів заздалегідь, то конструкція буде деформуватися. Найпоширеніший наслідок — «затирання» стулки, що ускладнює її відкривання. Окрім того, в результаті деформації можуть утворюватися щілини або порожнини, що стають джерелом втрат тепла.

Наслідки неякісного встановлення вікон

Зверніть увагу! Ще один неприємний наслідок температурної деформації — поява тріщин на профілі в області зварних швів. Такі тріщини теж утворюються через те, що майстри при монтажі неправильно виконали кріплення або розмістили опорні колодки.

 • Продування по периметру. Якщо монтажний шов було облаштовано неправильно (в ідеалі необхідно виконувати тришаровий монтаж відповідно до стандартів ДСТУ), то саме в цій області тепловтрати будуть максимальними. Внаслідок навіть у приміщенні з якісними вікнами в холодну пору року буде значно холодніше, ніж могло б бути при правильному монтажі.

Інші наслідки неправильного монтажу:

 • Поява тріщин на склопакеті в результаті деформації рами/стулки.
 • Надмірне утворення конденсату через порушення паропроникності монтажного шва.
 • Поява плісняви на укосах і інших поверхнях, що прилягають до вікна.
 • Поява криги в місцях промерзання конструкції, наприклад в області стику рами і підвіконня.

Ці та інші прояви неякісного монтажу можуть зустрічатися як окремо, так і в різних комбінаціях. Всі вони негативно позначаються на експлуатаційних характеристиках вікна, а деякі і зовсім роблять його експлуатацію неможливою.

Що робити при неякісному монтажі

Якщо монтаж виконувався своїми силами, то єдиним виходом буде самостійне усунення всіх дефектів. Для цього потрібно проаналізувати наслідки неправильного монтажу і прибрати їхню першопричину — наприклад ретельніше запінити монтажний шов або виконати повторний монтаж із застосуванням пароізоляційних/паропроникних монтажних стрічок.

Якщо ж роботи виконувалися співробітниками монтажної бригади, то варто звернутися до компанії, яка виконувала роботи з встановлення вікна. Зазвичай при цьому:

 • Представник компанії оглядає конструкцію, оцінюючи масштаб проблем і аналізуючи причини їхнього виникнення.
 • Проблеми усуваються силами майстра з ремонту ПВХ-вікон або монтажної бригади.
 • Якщо порушення були масштабними, виконується перемонтаж вікна з дотриманням правил.

Наслідки неякісного встановлення вікон

Хто буде оплачувати усунення проблем — залежить від умов, прописаних в гарантії на конструкцію. Великі компанії, що піклуються про свою репутацію, швидко реагують на рекламації і усувають несправності за свій рахунок. Це — ще один аргумент на користь замовлення вікон в перевірених організаціях.

Як уникнути помилок при монтажі

Якщо ви плануєте монтувати вікна самостійно, то уникнути помилок можна лише шляхом ретельного вивчення всіх правил монтажу (і то 100% гарантії дати не вийде). Якщо ж встановлення ви плануєте доручати майстрам, варто виконувати такі рекомендації:

 • Як ми зазначили вище, замовляти вікна варто в компанії, що піклується про свою репутацію.
 • Доручати монтаж слід співробітникам (або підрядникам) тієї ж організації, в якій ви замовляєте вікна — так буде набагато простіше врегулювати спірні питання.
 • Уточнити деталі встановлення варто ще при замовленні конструкції. Перевагою буде, якщо вам відразу запропонують монтаж згідно зі стандартами ДСТУ («монтаж зі стрічками») — так, він пов’язаний з більш високими витратами, але при цьому значно знижує ризик неприємних наслідків в майбутньому.

У будь-якому випадку, правильний монтаж може виконати тільки бригада з досить високою кваліфікацією, що піклується про свою репутацію. Доручати ж встановлення вікна непрофесіоналам — значить невиправдано ризикувати заради примарної економії.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,73 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ