click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Підвіконня з ПВХ. Переваги і недоліки 29.05.2020

Підвіконня з ПВХ. Переваги і недоліки

Металопластикові вікна зазвичай комплектуються підвіконнями з полівінілхлориду (ПВХ). Такі конструкції найчастіше встановлюють з боку приміщення, але іноді підвіконня монтують з двох сторін — наприклад, при монтажі балконного блоку на місці водовідливної планки теж закріплюють вузьке підвіконня.

Пластикові конструкції сьогодні практично витіснили з ринку дерев’яні та кам’яні підвіконні дошки. Які переваги підвіконь з ПВХ стали цьому причиною, а також на що варто звернути увагу при виборі таких конструкцій — розповімо в статті.

Конструкція і види підвіконь з ПВХ

Пластикові підвіконня, як і ПВХ-профіль, з якого виробляють вікна, роблять порожнистими:

 • Основу конструкції складають два шари щільного ПВХ товщиною до 3 мм. Вони формують верхню і нижню площини підвіконної дошки.
 • Внутрішній простір підвіконня розділено на камери. Основна функція внутрішніх перетинок — не теплоізоляція (хоча вона також є вкрай важливою), а забезпечення механічної міцності — кожна перетинка виконує функцію ребра жорсткості.
 • Виробляють підвіконня у вигляді довгих профілів, від яких відрізають фрагменти потрібної довжини. При розпилюванні внутрішні камери залишаються відкритими з торців. Тому після монтажу їх перекривають заглушками, що запобігають потраплянню всередину підвіконня вологи, пилу або сміття.
 • Ширина підвіконня з ПВХ може бути різною. Зазвичай виробники випускають кілька моделей шириною від 100 до 600 мм. Чим ширшою є підвіконна дошка, тим вищою буде її схильність до деформації, тому для монтажу широких підвіконь іноді використовують додаткові опорні кронштейни.

Лицьова (верхня) частина підвіконної дошки піддається  найінтенсивнішим експлуатаційним навантаженням. Недорогі ПВХ-підвіконня роблять з пластику без захисного покриття, тому поверхня досить швидко зношується — на ній з’являються подряпини й інші сліди експлуатації. Щоб уникнути цього, лицьову поверхню покривають захисним шаром.

Плівка, що використовується для оформлення лицьової сторони,   може   виконувати   декоративну   функцію   —   з   її   допомогою   підвіконня   декорують   під натуральне дерево, камінь або просто надають підвіконній дошці потрібного відтінку.

Фінішний шар захисного покриття може бути:

 • Глянцевим.
 • Сатиновим (напівглянцевим).
 • Матовим.

Відрізняються такі поверхні не тільки за зовнішнім виглядом, але і за особливостями експлуатації — про це ми писали раніше.

Переваги підвіконь з ПВХ

Популярність підвіконь з ПВХ багато в чому обумовлена ​​тим, що у таких конструкцій є цілий ряд переваг. Їх перелік у виробів з економ-сегмента і преміум-сегмента буде відрізнятися, але  мають пластикові підвіконня і спільні плюси:

 • Широкий асортимент. Підвіконня можна обирати з модельного ряду, куди входять вироби з різною шириною, різною конфігурацією переднього краю, різними покриттями лицьової поверхні. Це означає, що для будь-якого вікна можна знайти відповідну модель.
 • Надійність і довговічність. Навіть найдешевші конструкції з ПВХ не бояться вологи, не деформуються при намоканні, десятиліттями зберігають свій привабливий зовнішній вигляд при досить необтяжливому догляді. Якщо ж говорити про підвіконня з преміум-сегменту, то у них варто відзначити додатковий захист від УФ-випромінювання (з часом ламінація не змінює колір) і підвищену термостійкість.
 • Простий догляд. Про це ми вже згадали, але все ж варто сказати ще раз: доглядати за підвіконнями з ПВХ — дуже просто. Поверхні легко очищуються від більшості забруднень, при цьому пластик не пошкоджується миючими засобами.

Зверніть увагу! Склади з абразивними частинками і сильні розчинники  будуть винятком! Вони можуть пошкодити ПВХ або лицьове захисне покриття. Використовувати такі засоби для чистки підвіконь із пластику не рекомендується.

 • Міцність. Завдяки внутрішнім ребрам жорсткості підвіконна дошка витримує значні навантаження без деформації і пошкодження. Звичайно, це справедливо тільки за умови правильного монтажу підвіконня (тонкощам цього процесу ми присвятили окрему статтю).
 • Теплоізоляційні характеристики. Пустотіла багатокамера ПВХ-дошка, встановлена ​​під вікном, стає додатковим бар’єром для втрат тепла.

Таким чином, для підвіконь із пластику характерним є унікальне поєднання привабливого зовнішнього вигляду (від лаконічних білих моделей до підвіконь, декорованих під мармур), практичності та стійкості до більшості впливів. Ціна більшості моделей при цьому цілком доступна — в усякому разі, вона практично гарантовано буде нижчою, ніж у підвіконня з масиву деревини, натурального або штучного каменю.

Недоліки пластикових конструкцій

Говорячи про мінуси підвіконь з ПВХ, варто враховувати два аспекти:

 • По-перше, більша частина недоліків є характерною  для конструкцій з економ-сегмента.
 • По-друге, певні недоліки можна врахувати при виборі або монтажі.

Але все ж про мінуси потрібно пам’ятати:

 • Дешеві підвіконня з ПВХ досить крихкі, тому при сильному точковому ударі на поверхні може з’явитися тріщина або пробоїна.
 • Глянцеві поверхні недорогих підвіконь схильні до появи подряпин, видалити які без сліду практично неможливо.
 • При різких перепадах температури довга підвіконна дошка з пластику може деформуватися — це обов’язково враховують при монтажі.
 • Підвіконня взагалі чутливі до якості монтажу — помилки при встановленні (неправильне кріплення, нераціональне використання монтажної піни і т.д.) призводять до того, що конструкція з часом деформується.
 • Плавлення при контакті з відкритим вогнем або гарячими предметами. Це стосується в першу чергу недорогих підвіконь, але все ж піддавати нагріванню такі конструкції не варто.

Ціну якісних моделей теж можна вважати: ламіновані широкі підвіконня з захисним покриттям дешевими назвати не можна. Але різниця в ціні компенсується більш привабливим зовнішнім виглядом і експлуатаційними перевагами дорогих моделей.

Обираючи пластикове підвіконня, потрібно враховувати не тільки його сильні сторони, але і недоліки, що можуть вплинути на експлуатацію. І все ж ситуацій, коли варто відмовлятися від підвіконь з ПВХ, не так багато — широкий модельний ряд і відмінні експлуатаційні показники роблять їх практично універсальними.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(23 голосів, середня: 4,74 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ