click fraud detection
 • ua
 • ru
Підвіконня з ПВХ. Переваги і недоліки 29.05.2020

Підвіконня з ПВХ. Переваги і недоліки

Металопластикові вікна зазвичай комплектуються підвіконнями з полівінілхлориду (ПВХ). Такі конструкції найчастіше встановлюють з боку приміщення, але іноді підвіконня монтують з двох сторін — наприклад, при монтажі балконного блоку на місці водовідливної планки теж закріплюють вузьке підвіконня.

Пластикові конструкції сьогодні практично витіснили з ринку дерев’яні та кам’яні підвіконні дошки. Які переваги підвіконь з ПВХ стали цьому причиною, а також на що варто звернути увагу при виборі таких конструкцій — розповімо в статті.

Конструкція і види підвіконь з ПВХ

Пластикові підвіконня, як і ПВХ-профіль, з якого виробляють вікна, роблять порожнистими:

 • Основу конструкції складають два шари щільного ПВХ товщиною до 3 мм. Вони формують верхню і нижню площини підвіконної дошки.
 • Внутрішній простір підвіконня розділено на камери. Основна функція внутрішніх перетинок — не теплоізоляція (хоча вона також є вкрай важливою), а забезпечення механічної міцності — кожна перетинка виконує функцію ребра жорсткості.
 • Виробляють підвіконня у вигляді довгих профілів, від яких відрізають фрагменти потрібної довжини. При розпилюванні внутрішні камери залишаються відкритими з торців. Тому після монтажу їх перекривають заглушками, що запобігають потраплянню всередину підвіконня вологи, пилу або сміття.
 • Ширина підвіконня з ПВХ може бути різною. Зазвичай виробники випускають кілька моделей шириною від 100 до 600 мм. Чим ширшою є підвіконна дошка, тим вищою буде її схильність до деформації, тому для монтажу широких підвіконь іноді використовують додаткові опорні кронштейни.

Лицьова (верхня) частина підвіконної дошки піддається  найінтенсивнішим експлуатаційним навантаженням. Недорогі ПВХ-підвіконня роблять з пластику без захисного покриття, тому поверхня досить швидко зношується — на ній з’являються подряпини й інші сліди експлуатації. Щоб уникнути цього, лицьову поверхню покривають захисним шаром.

Плівка, що використовується для оформлення лицьової сторони,   може   виконувати   декоративну   функцію   —   з   її   допомогою   підвіконня   декорують   під натуральне дерево, камінь або просто надають підвіконній дошці потрібного відтінку.

Фінішний шар захисного покриття може бути:

 • Глянцевим.
 • Сатиновим (напівглянцевим).
 • Матовим.

Відрізняються такі поверхні не тільки за зовнішнім виглядом, але і за особливостями експлуатації — про це ми писали раніше.

Переваги підвіконь з ПВХ

Популярність підвіконь з ПВХ багато в чому обумовлена ​​тим, що у таких конструкцій є цілий ряд переваг. Їх перелік у виробів з економ-сегмента і преміум-сегмента буде відрізнятися, але  мають пластикові підвіконня і спільні плюси:

 • Широкий асортимент. Підвіконня можна обирати з модельного ряду, куди входять вироби з різною шириною, різною конфігурацією переднього краю, різними покриттями лицьової поверхні. Це означає, що для будь-якого вікна можна знайти відповідну модель.
 • Надійність і довговічність. Навіть найдешевші конструкції з ПВХ не бояться вологи, не деформуються при намоканні, десятиліттями зберігають свій привабливий зовнішній вигляд при досить необтяжливому догляді. Якщо ж говорити про підвіконня з преміум-сегменту, то у них варто відзначити додатковий захист від УФ-випромінювання (з часом ламінація не змінює колір) і підвищену термостійкість.
 • Простий догляд. Про це ми вже згадали, але все ж варто сказати ще раз: доглядати за підвіконнями з ПВХ — дуже просто. Поверхні легко очищуються від більшості забруднень, при цьому пластик не пошкоджується миючими засобами.

Зверніть увагу! Склади з абразивними частинками і сильні розчинники  будуть винятком! Вони можуть пошкодити ПВХ або лицьове захисне покриття. Використовувати такі засоби для чистки підвіконь із пластику не рекомендується.

 • Міцність. Завдяки внутрішнім ребрам жорсткості підвіконна дошка витримує значні навантаження без деформації і пошкодження. Звичайно, це справедливо тільки за умови правильного монтажу підвіконня (тонкощам цього процесу ми присвятили окрему статтю).
 • Теплоізоляційні характеристики. Пустотіла багатокамера ПВХ-дошка, встановлена ​​під вікном, стає додатковим бар’єром для втрат тепла.

Таким чином, для підвіконь із пластику характерним є унікальне поєднання привабливого зовнішнього вигляду (від лаконічних білих моделей до підвіконь, декорованих під мармур), практичності та стійкості до більшості впливів. Ціна більшості моделей при цьому цілком доступна — в усякому разі, вона практично гарантовано буде нижчою, ніж у підвіконня з масиву деревини, натурального або штучного каменю.

Недоліки пластикових конструкцій

Говорячи про мінуси підвіконь з ПВХ, варто враховувати два аспекти:

 • По-перше, більша частина недоліків є характерною  для конструкцій з економ-сегмента.
 • По-друге, певні недоліки можна врахувати при виборі або монтажі.

Але все ж про мінуси потрібно пам’ятати:

 • Дешеві підвіконня з ПВХ досить крихкі, тому при сильному точковому ударі на поверхні може з’явитися тріщина або пробоїна.
 • Глянцеві поверхні недорогих підвіконь схильні до появи подряпин, видалити які без сліду практично неможливо.
 • При різких перепадах температури довга підвіконна дошка з пластику може деформуватися — це обов’язково враховують при монтажі.
 • Підвіконня взагалі чутливі до якості монтажу — помилки при встановленні (неправильне кріплення, нераціональне використання монтажної піни і т.д.) призводять до того, що конструкція з часом деформується.
 • Плавлення при контакті з відкритим вогнем або гарячими предметами. Це стосується в першу чергу недорогих підвіконь, але все ж піддавати нагріванню такі конструкції не варто.

Ціну якісних моделей теж можна вважати: ламіновані широкі підвіконня з захисним покриттям дешевими назвати не можна. Але різниця в ціні компенсується більш привабливим зовнішнім виглядом і експлуатаційними перевагами дорогих моделей.

Обираючи пластикове підвіконня, потрібно враховувати не тільки його сильні сторони, але і недоліки, що можуть вплинути на експлуатацію. І все ж ситуацій, коли варто відмовлятися від підвіконь з ПВХ, не так багато — широкий модельний ряд і відмінні експлуатаційні показники роблять їх практично універсальними.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(23 голосів, середня: 4,74 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Нові нормативи на ринку вікон та дверей: 305 Регламент і ДСТУ EN 14351
Нові нормативи на ринку вікон та дверей: 305 Регламент і ДСТУ EN 14351

Наразі в Україні проводиться гармонізація будівельних норм зі стандартами ЄС. Вже зараз прийнято низку нормативних документів, які докорінно змінюють правила...

Генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ» взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks
Генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ» взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks

Емре Хаді Ерверді, генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ», взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks, що відбувся 27 травня в Дніпрі....

МІРОПЛАСТ надав екстрену благодійну допомогу Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні
МІРОПЛАСТ надав екстрену благодійну допомогу Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні

21 травня 2021 року адміністрація КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» ДОР» звернулась до МІРОПЛАСТ з проханням допомогти у придбанні...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ