Розділи:
Встановлення підвіконня — один з фінальних етапів монтажу ПВХ-конструкції. Зазвичай його виконують ті ж майстри, які встановлюють вікна. Але якщо ремонт затягується, вікна можуть залишитися без оформлення протягом певного часу. В цьому випадку для монтажу підвіконня доведеться або викликати фахівців окремо, або спробувати впоратися своїми силами.
Про те, як встановити підвіконня, розповімо в цій статті.
Ще на етапі планування, проектування та закупівлі матеріалів потрібно обрати оптимальні габарити підвіконної дошки. Ключових параметрів тут два:
Вибрали розмір — можна переходити до монтажу. Але і тут є кілька важливих нюансів:
Мінімальний зазор між верхнім краєм радіатора/конвектора і нижнім краєм підвіконної дошки — 100 мм. Якщо ця відстань буде меншою, тепле повітря не зможе вільно циркулювати вздовж площини вікна. Як результат — на склі буде утворюватись конденсат. Крім того, пластикове підвіконня буде перегріватися, що призведе до його деформації.
Винос підвіконної дошки не повинен перекривати батарею опалення більше ніж на половину її товщини. Якщо ви встановлюєте широке підвіконня, яке перекриває батарею повністю, в нього потрібно врізати решітки для подачі теплого повітря в зону вікна.
Монтується підвіконна дошка не строго горизонтально. Бажано зробити нахил не менше 1 градуса в напрямку приміщення: він забезпечить стікання вологи.
Монтується підвіконня після того як вікно буде встановлено. Основу, на яку буде спиратися підвіконна дошка, бажано вирівняти. У всякому разі, нерівності поверхні не повинні заважати встановленню. Також на етапі підготовки може знадобитися вирубування в краях отвору пазів, в які буде заведена підвіконна дошка. Потім вони будуть замасковані оздобленням чи штукатуркою.
Залежно від типу отвору монтаж може проводитися за кількома схемами:
Методика використовується при монтажі підвіконня безпосередньо на поверхню віконного отвору в тому випадку, якщо конструкція встановлена без підставочного профілю:
Використання двокомпонентної поліуретанової піни дозволяє надійно встановлювати підвіконня навіть там, де габарити і конфігурація отвору не дають можливості закріпити підвіконну дошку безпосередньо на основі. У цьому випадку перед початком робіт виконується монтаж підкладок — їх висота відповідає рівню встановлення підвіконня, а максимальна відстань між прокладками має становити 500 мм.
Порада! Для кращої адгезії з піною в нижній поверхні підвіконня (виключно між внутрішніми перетинками) свердлять кілька отворів.
Далі роботи ведуться так:
Технологія використовується для установки підвіконних дощок з великим виносом. Порядок дій не відрізняється від описаного в попередньому розділі, але конструкція додатково посилюється металевими консолями:
При встановленні підвіконь на балконах застосовується комбінація з кронштейнів і несучих консолей:
При встановленні підвіконь можливе їх торцеве з’єднання — як по одній лінії, так і під кутом. Для компенсації температурного розширення пластику при цьому необхідно витримувати зазор — не менше 1,5 мм на 1 м довжини підвіконної дошки.
При поздовжньому стикуванні місце з’єднання деталей посилюється встановленими з боків кронштейнами (не далі, ніж в 40 мм від краю кожного елемента). При стикуванні під кутом можна зафіксувати деталі накладками, закріпивши їх саморізами з тильного боку, а також (для широких підвіконних дощок) посиливши кріплення кронштейнами.
Для перекриття зони стику використовуються спеціальні з’єднувальні профілі.
Як бачите, монтаж підвіконня — завдання,що відносно легко реалізується своїми силами. З іншого боку, навіть тут є цілий ряд нюансів, а якісну установку можна забезпечити, тільки володіючи відповідними знаннями та навичками. Тому краще доручати рішення цього завдання кваліфікованим майстрам — так ви делегуєте більшу частину ризиків, і отримаєте гарантію надійності встановленої конструкції.
Дізнайтесь більше про всі переваги підвіконь WDS у глянцевому та матовому виконанні. Для замовлення підвіконь WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
ТМ WDS розширює асортимент універсальних профілів. Новий продукт – облицювальний профіль 80 мм (арт. 161) – вже доступний для замовлення....
У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...
Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...