click fraud detection
Підготовка вікон до теплої пори року 12.05.2020

Підготовка вікон до теплої пори року

Зазвичай увагу приділяють підготовці металопластикових вікон до холодної пори року. Але після зими теж варто зайнятися вікнами — саме задля того, щоб і влітку їх можна було використовувати з максимальним комфортом.

Підготовка вікон до літа не потребує багато часу, але і нехтувати нею не варто. Кілька простих операцій — і до глибокої осені вікна будуть справно постачати вам свіже повітря, забезпечуючи прохолоду навіть у найспекотніші дні (наскільки це можливо, звичайно ж).

Догляд за вікном

Перше, що варто зробити, — просто привести вікно до ладу. З осені до весни вікно активно піддається впливу кліматичних факторів і тому потребує чищення, змащення і миття.

Діяти потрібно так:

  • Спочатку відкриваємо стулку і вологою ганчіркою очищуємо внутрішні поверхні від пилу і сміття. Бруду може бути досить багато: навіть при щільному притисканні стулки до рами мікроскопічні частинки проникають між рамою та стулкою і накопичуються там.
  • Фурнітурний механізм ретельно очищаємо від забруднень. Як і на пластикових поверхнях, на фурнітурі активно накопичується пил — але при цьому він змішується з мастилом і формує щільну масу, що ускладнює рух деталей. Для очищення використовуємо невелику щіточку, в важкодоступних місцях пил видаляємо ватною паличкою або зубочисткою.
  • Вологою губкою або серветкою протираємо ущільнювачі. Уважно оглядаємо контури, виявляючи тріщини або інші дефекти, що можуть стати причиною для заміни ущільнювача.
  • Виконуємо змащення фурнітури і ущільнювачів, використовуючи засоби з набору для догляду за металопластиковими вікнами. Як правильно змащувати фурнітуру, ми розповідали в цій статті.

Всі ці операції потребують не більше 10-15 хвилин для одного вікна. Зате так ми повністю видалимо пил, що накопичився за зиму, і забезпечимо вільну роботу фурнітури протягом всього літнього сезону.

Москітні сітки

Чим сильніше прогрівається повітря, тим більше в ньому буде комах. Тому перед початком літнього сезону варто повернути на місце зняті на зиму москітні сітки. Перед встановленням:

  • Ретельно оглядаємо москітну сітку, перевіряючи стан полотна і рами.

Зверніть увагу! Пошкоджене полотно значно гірше утримує дрібних комах. Тому перед початком літнього сезону такі москітні сітки варто відремонтувати, виконавши заміну полотна своїми руками або викликавши майстра.

  • Якщо потрібно, виконуємо заміну ручок, що використовуються для встановлення сітки.
  • Промиваємо полотно під струменем води, тому що за час зберігання в комірках сітки може зібратися досить багато пилу.

Після підготовки встановлюємо москітні сітки на кріплення, слідкуючи за тим, щоб рама сітки щільно прилягала до рами вікна.

Фурнітура з підвищеною безпекою

В теплу пору року вікно більшу частину часу перебуває в режимі провітрювання, забезпечуючи приплив свіжого повітря. Саме тому варто оцінити досвід використання вікна минулого літа і внести зміни в конструкцію фурнітури:

  • Якщо вам часто доводилося провітрювати приміщення в інтенсивному режимі, то корисним буде встановлення фіксатора/обмежувача відкриття стулки. Такі деталі утримують стулку у відкритому поворотному положенні і не дають їй закриватися або різко відчинятися при поривах вітру.
  • Якщо ж у будинку або квартирі є маленькі діти, то влітку їх особливо важливо захистити від спроб несанкціонованого відкривання вікна. Варто укомплектувати конструкцію дитячим замком безпеки або ручкою з ключем — так стулку буде надійно зафіксовано. Замок безпеки з цієї точки зору є більш зручним, оскільки він не перешкоджає відкриванню стулки в відкидному положенні для провітрювання.

Всі ці операції можна виконати і самостійно (крім встановлення деяких додаткових елементів фурнітури). Якщо ж потрібно підготувати до літа кілька вікон і при цьому виконати ремонт або модернізацію конструкцій, то бажано доручити рішення цього завдання фахівцю з достатньою кваліфікацією.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,76 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»
Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»

Стан ринку світлопрозорих конструкцій у 2023 році насамперед залежить від успіхів Збройних сил України та допомоги наших партнерів. Перебіг військової...

Нові ДБН набули чинності з 1 вересня. Що важливо знати віконщикам
Нові ДБН набули чинності з 1 вересня. Що важливо знати віконщикам

З 1 вересня 2022 року набула чинності низка державних будівельних норм, дві з яких безпосередньо впливають на діяльність у віконній...

ТМ WDS та БФ Kiddo анонсували благодійну програму «Вікна для лікарень»
ТМ WDS та БФ Kiddo анонсували благодійну програму «Вікна для лікарень»

Згідно з даними Офісу Президента в Україні на деокупованих територіях термінового відновлення потребують щонайменше 279 медичних закладів, що обслуговують понад...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ