click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Підготовка вікон до теплої пори року 12.05.2020

Підготовка вікон до теплої пори року

Зазвичай увагу приділяють підготовці металопластикових вікон до холодної пори року. Але після зими теж варто зайнятися вікнами — саме задля того, щоб і влітку їх можна було використовувати з максимальним комфортом.

Підготовка вікон до літа не потребує багато часу, але і нехтувати нею не варто. Кілька простих операцій — і до глибокої осені вікна будуть справно постачати вам свіже повітря, забезпечуючи прохолоду навіть у найспекотніші дні (наскільки це можливо, звичайно ж).

Догляд за вікном

Перше, що варто зробити, — просто привести вікно до ладу. З осені до весни вікно активно піддається впливу кліматичних факторів і тому потребує чищення, змащення і миття.

Діяти потрібно так:

 • Спочатку відкриваємо стулку і вологою ганчіркою очищуємо внутрішні поверхні від пилу і сміття. Бруду може бути досить багато: навіть при щільному притисканні стулки до рами мікроскопічні частинки проникають між рамою та стулкою і накопичуються там.
 • Фурнітурний механізм ретельно очищаємо від забруднень. Як і на пластикових поверхнях, на фурнітурі активно накопичується пил — але при цьому він змішується з мастилом і формує щільну масу, що ускладнює рух деталей. Для очищення використовуємо невелику щіточку, в важкодоступних місцях пил видаляємо ватною паличкою або зубочисткою.
 • Вологою губкою або серветкою протираємо ущільнювачі. Уважно оглядаємо контури, виявляючи тріщини або інші дефекти, що можуть стати причиною для заміни ущільнювача.
 • Виконуємо змащення фурнітури і ущільнювачів, використовуючи засоби з набору для догляду за металопластиковими вікнами. Як правильно змащувати фурнітуру, ми розповідали в цій статті.

Всі ці операції потребують не більше 10-15 хвилин для одного вікна. Зате так ми повністю видалимо пил, що накопичився за зиму, і забезпечимо вільну роботу фурнітури протягом всього літнього сезону.

Москітні сітки

Чим сильніше прогрівається повітря, тим більше в ньому буде комах. Тому перед початком літнього сезону варто повернути на місце зняті на зиму москітні сітки. Перед встановленням:

 • Ретельно оглядаємо москітну сітку, перевіряючи стан полотна і рами.

Зверніть увагу! Пошкоджене полотно значно гірше утримує дрібних комах. Тому перед початком літнього сезону такі москітні сітки варто відремонтувати, виконавши заміну полотна своїми руками або викликавши майстра.

 • Якщо потрібно, виконуємо заміну ручок, що використовуються для встановлення сітки.
 • Промиваємо полотно під струменем води, тому що за час зберігання в комірках сітки може зібратися досить багато пилу.

Після підготовки встановлюємо москітні сітки на кріплення, слідкуючи за тим, щоб рама сітки щільно прилягала до рами вікна.

Фурнітура з підвищеною безпекою

В теплу пору року вікно більшу частину часу перебуває в режимі провітрювання, забезпечуючи приплив свіжого повітря. Саме тому варто оцінити досвід використання вікна минулого літа і внести зміни в конструкцію фурнітури:

 • Якщо вам часто доводилося провітрювати приміщення в інтенсивному режимі, то корисним буде встановлення фіксатора/обмежувача відкриття стулки. Такі деталі утримують стулку у відкритому поворотному положенні і не дають їй закриватися або різко відчинятися при поривах вітру.
 • Якщо ж у будинку або квартирі є маленькі діти, то влітку їх особливо важливо захистити від спроб несанкціонованого відкривання вікна. Варто укомплектувати конструкцію дитячим замком безпеки або ручкою з ключем — так стулку буде надійно зафіксовано. Замок безпеки з цієї точки зору є більш зручним, оскільки він не перешкоджає відкриванню стулки в відкидному положенні для провітрювання.

Всі ці операції можна виконати і самостійно (крім встановлення деяких додаткових елементів фурнітури). Якщо ж потрібно підготувати до літа кілька вікон і при цьому виконати ремонт або модернізацію конструкцій, то бажано доручити рішення цього завдання фахівцю з достатньою кваліфікацією.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,76 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ