click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Догляд за віконною фурнітурою 28.02.2020

Догляд за віконною фурнітурою

Відкриванням і закриванням металопластикового вікна управляє досить складний механізм — віконна фурнітура. Саме фурнітура забезпечує притиск стулки до рами по всьому периметру, розпашне/відкидне відкривання, мікровентиляцію або щілинне провітрювання і т. д. Від якості роботи фурнітури залежить і комфорт при використанні вікна, і герметичність конструкції (а значить, її тепло- та звукоізоляційні властивості).
Багато власників металопластикових вікон нехтують доглядом за віконною фурнітурою, розраховуючи на те, що і без уваги з їхнього боку механізм буде працювати стабільно. На жаль, рано чи пізно це позначається на якості роботи вікна.

Чи потрібен фурнітурі догляд?

Питання про те, чи потрібно доглядати за віконною фурнітурою, не є дискусійним. Як і будь-якому механізму, фурнітурі потрібна профілактика, інакше з часом її експлуатаційні характеристики знизяться. Причин тому кілька:

 • По-перше, навіть якщо більшу частину часу вікно знаходиться в закритому стані, в зазор між рамою і стулкою потрапляє пил. Чим більше пилу в повітрі, тим швидше поверхня фурнітурного механізму покривається дрібними частинками. Вони осідають на металі, покритому мастилом, і формують щільний шар, який може набувати абразивних властивостей.
 • По-друге, як би точно не була відрегульована фурнітура, при роботі механізму неминуче виникає тертя. Воно посилюється при роботі з важкою стулкою, при перекосі стулки, а також при накопиченні пилу і дрібного сміття в фурнітурному механізмі. В результаті зростає зусилля, потрібне для відкривання/закривання стулки, що може призвести до ризику поломки ручки. Крім того, при підвищенні тертя металеві елементи швидше зношуються, і зростає ймовірність виходу фурнітури з ладу.

Частково ці проблеми вирішуються регулюванням фурнітури. Але цей процес досить складний, тому його найчастіше доручають фахівцям. Щоб уникнути частого регулювання і запобігти передчасному виходу фурнітури з ладу, за нею слід доглядати.

Чистка фурнітурного механізму у вікні

Догляд за фурнітурою металопластикового вікна передбачає виконання двох операцій — чистки та змащування. Чистка потрібна обов’язково, тому що змащувати фурнітуру, на якій залишився пил і дрібне сміття, не тільки марно, а й небезпечно. Забруднення змішаються зі змазкою, і це тільки погіршить ситуацію.

Чистка фурнітури виконується наступним чином:

 • Відкриваємо стулку і невеликою щіточкою видаляємо забруднення з усіх елементів фурнітури.
 • Заглиблення, в яких накопичується пил, прочищаємо зубочисткою або ватною паличкою.
 • Протираємо фурнітуру вологою серветкою, потім витираємо насухо.

При регулярному чищенні операція займає всього кілька хвилин, тому що стійкі забруднення просто не встигають утворитися.

Змащення фурнітури: чим і як змащувати?

Відразу після чищення потрібно змастити фурнітуру, тому що серветкою ми видаляємо більшу частину масла. Для догляду за фурнітурним механізмом бажано використовувати:

 • Спеціальні суміші, призначені для фурнітури металопластикових вікон.
 • Машинне мастило високого очищення (масло для швейних машинок відмінно підійде).
 • Змазки на силіконовій основі.

Не рекомендується застосовувати для змащення фурнітури:

 • Вазелін та мастила на його основі.
 • Суміші, що включають смоли або розчинники.
 • Тваринні та рослинні мастила.

Використання невідповідної суміші прискорить корозію/знос фурнітурного механізму або призведе до утворення щільної кірки з висохлого мастила і пилу. У будь-якому випадку буде гірше, ніж до змащення.

Сама процедура догляду за металопластикових вікном проста:

 • У спеціальні отвори на фурнітурній обв’язці (виробник часто позначає їх піктограмою у вигляді маслянки) додаємо по кілька крапель мастила.
 • Якщо позначок на фурнітурі немає, можна знайти в інтернеті і завантажити схему з рекомендаціями щодо змащення фурнітури саме тієї марки, яка встановлена ​​у вас.
 • Знімаємо декоративні накладки з петель і на кожну петлю наносимо по 1-2 краплі мастила.
 • Кілька разів відкриваємо і закриваємо вікно — так мастило рівномірно розподілиться по металевих поверхнях.
 • Знову відкриваємо стулку і чистою серветкою видаляємо краплі і патьоки мастила на поверхнях.

Після такої обробки механізм буде рухатися без додаткових зусиль, а знос його буде мінімальним.

Періодичність догляду за віконною фурнітурою

Наскільки часто потрібно доглядати за фурнітурою? Стандартна рекомендація — чищення і змащення потрібно виконувати не рідше 2 разів на рік. Як правило, роблять це перед весняним і перед зимовим сезоном. У звичайних умовах цього цілком достатньо для безперебійної роботи фурнітури.
Але в ряді ситуацій чистити і змащувати механізм потрібно частіше:

 • Якщо стулка має значні габарити і велику масу.
 • Якщо стулка інтенсивно експлуатується або часто вимагає регулювання.
 • Якщо вікно встановлено в місті з поганою екологічною обстановкою або просто в місцевості з сильним запиленням.

У перших двох випадках мастило використовується швидше, ніж зазвичай. У третьому — на механізмі інтенсивніше накопичується пил, тому його потрібно регулярно видаляти.

Догляд за металопластиковими вікнами — процедура необтяжлива. Але виконувати чистку і змащення потрібно регулярно, інакше знос механізму дуже швидко позначиться і на його міцності, і на працездатності вікна.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(19 голосів, середня: 4,84 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ