click fraud detection
Горизонтальні вікна 06.10.2020

Горизонтальні вікна

У плануванні типових будинків горизонтальні вікна зустрічаються нечасто — раніше інженери надавали перевагу класичним віконним отворам, у яких висота більша за ширину. А ось сьогодні проектувальники все частіше роблять вибір саме на користь горизонтальних вікон.

Що таке горизонтальне пластикове вікно, якою може бути така конструкція і як її монтують — розберемося далі.

Види та комплектація горизонтальних вікон

Горизонтальні ПВХ-вікна — це назва, що об’єднує два типи конструкцій:

 • По-перше, так іноді називають світлопрозорі конструкції, змонтовані у пласких частинах покрівлі.
 • По-друге, це конструкції, у яких ширина перевищує висоту.

Монтаж вікна  у пласкій покрівлі вимагає особливого підходу до герметизації, тому практикується нечасто через високий ризик протікання. Замість нього в сучасних будинках використовують покрівельні ліхтарі — більш складні за конфігурацією. А ось конструкції у вигляді «лежачого» прямокутника використовуються при склінні будинків набагато частіше.

Конфігурація вікна безпосередньо залежить від його розмірів. Невеликі вікна зазвичай роблять одностулковими —тому що другу стулку робити нема де, та й нема навіщо. Великі отвори краще підходять для встановлення  дво- або тристулкових вікон.

Сучасні горизонтальні металопластикові вікна можуть по-різному відкриватися. Іноді таке вікно роблять глухим — це буде виправданим або при невеликому розмірі, або в тому випадку, якщо в приміщенні встановлені інші конструкції, що відкриваються. Інші варіанти комплектації:

 • Відкидне вікно з фрамужним типом відкривання.
 • Вікно з однією або декількома поворотними (або поворотно-відкидними) стулками.
 • Розсувне вікно.

Перший та третій варіант зустрічаються найчастіше. Фрамуги — це основне джерело свіжого повітря в приміщеннях, де з тих чи інших причин не можна робити основні стулки такими, що відкриваються. Розсувне вікно — відмінне рішення з точки зору економії корисного простору. Широкі стулки (а у горизонтальній конструкції вони за визначенням широкі) рухаються в площині рами і при відкриванні не займають місця.

Горизонтальні вікна

Де встановлюються сучасні горизонтальні вікна

Така конфігурація конструкцій є досить поширеною — у всякому разі, при панорамному склінні або склінні балконів/лоджій. Але якщо говорити про власне пластикові вікна, то в сучасних будинках їх встановлюють:

 • У ванній кімнаті або санвузлі. Невелике вікно, нижній край якого знаходиться на рівні 1,5-1,8 м або вище — відмінне рішення саме для таких приміщень. По-перше, отвір стає джерелом сонячного світла і притоку свіжого повітря, необхідного для ефективної вентиляції. По-друге, високе розміщення дозволяє забезпечити необхідний рівень приватності.

Зверніть увагу! У таких кімнатах частково жертвують освітленістю на користь захисту від сторонніх поглядів. Для цього склопакет вікна комплектують матовим, дзеркальним або тонованим склом.

 • На кухні. Широке горизонтальне вікно на кухні навпроти стільниці — це рішення, у якого є маса переваг. По-перше, протягом світлового дня стіл отримує природне освітлення в максимальному обсязі. По-друге, відкривши стулки, можна моментально провітрити кухню, видаливши гаряче повітря, дим або пару.
 • У технічних приміщеннях, в тому числі розташованих на цокольних поверхах. Про особливості скління цокольного поверху приватного будинку ми писали раніше в цій статті. Тут же відзначимо, що конфігурація такого приміщення просто не дозволяє реалізувати іншу схему скління, тому єдиний раціональний варіант — невелике пластикове вікно під стелею.

Переваги горизонтальних вікон

Обговорювати переваги горизонтальних вікон в сучасній архітектурі варто в першу чергу з проектувальниками, оскільки вони вирішують, якої форми отвори буде  закладено в проекті. А ось вибір на користь сучасних пластикових конструкцій варто робити з таких причин:

 • Великі можливості комплектації пластикових виробів дозволяють реалізувати різні схеми відкривання, що в даному випадку дуже важливо. Це, в свою чергу, дає можливість організувати ефективне провітрювання.

Важливо! Невелика висота конструкції призводить до зменшення світлового потоку. Тому для виготовлення варто обирати пластиковий профіль з мінімальною висотою стулки, наприклад WDS 6S.

 • Використання енергоефективних склопакетів дає можливість мінімізувати втрати тепла навіть при великій площі скління.
 • Широке пластикове вікно з невеликою висотою менше піддається ризику зламу. Але іноді і такі фрамуги є проходом для зловмисників, тому важливою є можливість оснащення конструкції протизламною фурнітурою.

Горизонтальне пластикове вікно — правильно укомплектоване та встановлене — органічно впишеться в дизайн сучасного будинку і буде джерелом свіжого повітря і природного освітлення.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(23 голосів, середня: 4,74 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ