click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Встановлення ПВХ-вікон на цокольному поверсі приватного будинку 28.08.2020

Встановлення ПВХ-вікон на цокольному поверсі приватного будинку

Конструкція багатьох приватних будинків припускає наявність цокольних поверхів — або повноцінних, або представлених окремими приміщеннями. Житлові кімнати там розміщують нечасто, але для майстерні, складу або навіть тренажерної зали цоколь цілком згодиться.

Незважаючи на те що підлога цокольного приміщення зазвичай знаходиться нижче рівня землі, його планування практично завжди передбачає наявність вікон. При ремонті або реконструкції будівлі вікна на цокольному поверсі часто закладають, позбавляючи себе джерела природного світла — але при правильному підході можна підібрати конструкцію, яка відмінно підійде для встановлення саме в таких умовах.

Чи варто міняти старі вікна

Заміна вікон — одне з найбільш складних завдань при ремонті або реконструкції цокольного поверху. Зазвичай там стоять старі дерев’яні конструкції, що практично не пропускають світло через те, що шибки давно не мили. При цьому герметичність вікон та їхні теплоізоляційні якості є вкрай сумнівними.

Через те що забезпечити герметичність старих дерев’яних вікон майже неможливо, при ремонті цокольного поверху отвори часто або замуровують, або забивають диктом/дошками. Це частково вирішує проблему втрат тепла, але в той же час:

  • Без вікна цокольне приміщення не отримує природного освітлення, що призводить до зростання витрат на електроенергію.
  • Зникає можливість природної вентиляції, тому потрібно або встановлювати додаткові пристрої для нагнітання повітря, або миритися зі зростаючою вологістю.

Ось чому при ремонті цокольного поверху вікна слід не просто демонтувати, а замінити. Так, це потребуватиме певних вкладень та часу, але зате замість підвалу ви отримаєте приміщення з прийнятним мікрокліматом. А значить — спектр можливостей щодо використання цього приміщення істотно розшириться.

Чи варто міняти старі вікна

Вимоги до конструкції вікна

Вимоги до вікон, що будуть встановлені на цокольному поверсі, обумовлені в першу чергу місцем їхнього монтажу:

  • Основне завдання конструкції — максимальне природне освітлення, тому перевагу слід віддавати вікнам, виготовленим з профілю зі зменшеними габаритами. Прикладом такої профільної системи може служити WDS 6S — завдяки низьким рамі і стулці цокольні вікна будуть пропускати значно більше сонячного світла навіть у тому випадку, коли будуть розташовані низько.
  • Теплоізоляція і захист від вологи також важливі. Отже — цілком логічною буде рекомендація обирати профіль з п’ятьма-шістьма камерами з досить великою монтажною шириною, а також якісну фурнітуру, що забезпечить притискання по всьому периметру.
  • Склопакет також відіграє важливу роль в теплоізоляції (навіть в невеликому цокольному вікні він займає до 70% площі). Тому бажано встановити двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом і заповненням камер інертним газом. Щоб знизити ризик розбиття склопакета, розташованого низько, в якості зовнішнього скла можна встановити триплекс, термозміцнене або ламіноване скло.

Також варто:

  • Принаймні одне вікно в кожному приміщенні цокольного поверху робити таким, що відкривається. Так, це призводить до здорожчання конструкції, зменшує кількість світла за рахунок стулки, але при цьому ви отримуєте можливість ефективно провітрювати приміщення.
  • Всі вікна, що відчиняються, бажано укомплектувати протизламною фурнітурою — це знизить ймовірність проникнення зловмисників на цокольний поверх.
  • Для захисту від вологи, що може затекти, слід на кожне вікно встановити козирок. При цьому він не повинен бути занадто великим, оскільки така конструкція буде затінювати вікно — а значить, і цокольне приміщення.

Встановлення ПВХ-вікон на цокольному поверсі приватного будинку

Особливості монтажу: встановлення вікна, облаштування приямка

При встановленні вікон на цокольному поверсі важливо не тільки дотримуватися стандартів монтажу, але і правильно облаштувати приямок — заглибину, в якій розташовується нижня частина вікна:

  • Сама конструкція монтується в отворі з максимально ефективною герметичністю монтажного шву. Навіть при правильно організованому водовідведенні і дренажі ризик проникнення вологи буде високим — тому гідроізоляція зазору між конструкцією і краями отвору повинна бути максимально якісною. Бажано застосовувати монтажні стрічки (монтаж за ДСТУ), тому що інакше тепловтрати зростуть, а в приміщення буде проникати волога.
  • Краї приямку обов’язково зміцнюють. Для цього заливають бетонну конструкцію, встановлюють стінку з цегляної кладки або монтують огорожу з інших матеріалів. У будь-якому випадку потрібно виключити осипання ґрунту і потрапляння каміння або грудок землі у вікно.
  • У нижній частині приямку обов’язково вкладається шар дренажного матеріалу. Бажано монтувати дощоприймач, з’єднаний з трубою або лотком дощової каналізації — інакше після зливи у приямку буде накопичуватися вода.
  • Зверху приямок обладнується невеликою, але добре помітною огорожею. Також можна закрити його гратами: так, це знизить кількість світла, що проникає всередину приміщення, але захистить людей від можливого падіння.

Варто пам’ятати, що всі ці заходи носять допоміжний характер. Основним бар’єром на шляху вологи все одно є вікно, тому дуже важливими є і якість конструкції, і герметичність монтажного шву, якої слід досягти при встановленні.

При правильному підборі комплектації і якісному монтажі вікна в цокольному приміщенні можуть бути цілком надійними та ефективними. При цьому заміна старих конструкцій новими ПВХ-вікнами дозволить поліпшити мікроклімат на цокольному поверсі і забезпечити прийнятний рівень природного освітлення.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ