click fraud detection
  • ua
  • ru
Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти 19.02.2020

Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти

Купуючи нове, ідеально біле металопластикове вікно, ми розраховуємо на те, що воно якомога довше буде зберігати свій зовнішній вигляд. Але деякі конструкції з часом втрачають білизну, набуваючи жовтуватого відтінку. Відбувається це не так часто (всупереч поширеному міфу, що ВСІ металопластикові вікна жовтіють), але все ж іноді трапляється.

Чим викликане пожовтіння, і як уникнути появи жовтого відтінку — розповімо нижче.

Причини зміни кольору профілю

Пластиковий профіль, з якого роблять рами, стулки і штапики вікон, виготовляють з полімерного матеріалу — полівінілхлориду. ПВХ має багатокомпонентну структуру, і деякі з цих компонентів безпосередньо впливають на:

  • Колір профілю.
  • Довговічність цього кольору.

Пігмент у складі ПВХ

Чистий полівінілхлорид має сіруватий відтінок, тому вікна, виготовлені з нього, були б не дуже привабливими. Щоб домогтися ідеально білого кольору, до складу пластика додають білий пігмент — діоксид титану. Пігмент цей досить дорогий, але зате він довго зберігає свою білизну, та не деградує під впливом зовнішніх факторів.

Проблема полягає саме у високій вартості діоксиду титану. Для економії деякі несумлінні виробники замінюють частину цього пігменту більш дешевими речовинами, в першу чергу — звичайною крейдою. В результаті:

  • Нове вікно виглядає так само, як і виготовлене з якісного ПВХ, пофарбованого діоксидом титану.
  • З часом дешеві пігменти розпадаються, і білий колір стає не таким яскравим.
  • У крейди є ще одна важлива властивість — вона пориста. У порах гранул пігменту накопичуються речовини, що знаходяться в повітрі. Якщо вікно встановлене на кухні або на балконі, куди господарі будинку ходять курити, то накопичення забруднюючих речовин в профілі і його пожовтіння — питання часу.

Догляд за конструкціями

Жовтий (іноді сірий) відтінок пластика — це не завжди наслідок низької якості продукції. Навіть ідеально білий ПВХ може змінити свій колір за відсутності догляду. На поверхні в цьому випадку утворюється тонка жирова плівка, що має жовтуватий відтінок — а з часом пил і бруд погіршують ситуацію.

Ззовні профіль зазвичай стає не жовтим, а сірим, бурим або рудуватим — в залежності від кольору пилу в регіоні. Причина та ж: спочатку на поверхні осідає перший шар забруднення, після чого його товщина швидко збільшується.

Як уникнути пожовтіння вікон?

Жовтий або сіруватий профіль виглядає не надто привабливо, тому практично всі власники ПВХ-конструкцій намагаються уникнути зміни відтінку. І це — один з тих випадків, коли проблемі простіше запобігти, ніж боротися з наслідками:

  • Найпростіше і очевидне рішення — вибір конструкцій з якісного ПВХ. Звичайно ж, перевірити склад пластика не вийде, тож тут індикатором виступає репутація бренду і компанії-виробника. Компанії, що  про свою репутацію дбають, роблять вікна з профілю з якісними пігментами і достатньою кількістю стабілізаторів — тому конструкції зберігають свою білизну. Наприклад, вікна з профілів WDS залишаються білими протягом усього терміну своєї експлуатації, бо до їхнього складу входять пігменти і засоби від передових постачальників сировини для ПВХ.
  • Друга важлива рекомендація — не нехтуйте доглядом за поверхнями профілю (як це робити, ми детально розповідаємо в цій статті ). Чим частіше ви будете очищати пластикові деталі від забруднень, тим нижчою буде ймовірність того, що речовини проникнуть в товщу пластика і змінять його відтінок.

Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти

Таким чином, можна зробити висновок, що ймовірність пожовтіння якісного ПВХ-профілю невелика — виробники з самого початку враховують ризик і використовують спеціальні пігменти і стабілізатори, що захищають ПВХ від впливу ультрафіолету. А додатково знизити ймовірність зміни відтінку білосніжних поверхонь допоможе регулярних догляд за ними.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,75 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Нові нормативи на ринку вікон та дверей: 305 Регламент і ДСТУ EN 14351
Нові нормативи на ринку вікон та дверей: 305 Регламент і ДСТУ EN 14351

Наразі в Україні проводиться гармонізація будівельних норм зі стандартами ЄС. Вже зараз прийнято низку нормативних документів, які докорінно змінюють правила...

Генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ» взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks
Генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ» взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks

Емре Хаді Ерверді, генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ», взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks, що відбувся 27 травня в Дніпрі....

МІРОПЛАСТ надав екстрену благодійну допомогу Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні
МІРОПЛАСТ надав екстрену благодійну допомогу Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні

21 травня 2021 року адміністрація КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» ДОР» звернулась до МІРОПЛАСТ з проханням допомогти у придбанні...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ