click fraud detection
  • ua
  • en
Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти 19.02.2020

Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти

Купуючи нове, ідеально біле металопластикове вікно, ми розраховуємо на те, що воно якомога довше буде зберігати свій зовнішній вигляд. Але деякі конструкції з часом втрачають білизну, набуваючи жовтуватого відтінку. Відбувається це не так часто (всупереч поширеному міфу, що ВСІ металопластикові вікна жовтіють), але все ж іноді трапляється.

Чим викликане пожовтіння, і як уникнути появи жовтого відтінку — розповімо нижче.

Причини зміни кольору профілю

Пластиковий профіль, з якого роблять рами, стулки і штапики вікон, виготовляють з полімерного матеріалу — полівінілхлориду. ПВХ має багатокомпонентну структуру, і деякі з цих компонентів безпосередньо впливають на:

  • Колір профілю.
  • Довговічність цього кольору.

Пігмент у складі ПВХ

Чистий полівінілхлорид має сіруватий відтінок, тому вікна, виготовлені з нього, були б не дуже привабливими. Щоб домогтися ідеально білого кольору, до складу пластика додають білий пігмент — діоксид титану. Пігмент цей досить дорогий, але зате він довго зберігає свою білизну, та не деградує під впливом зовнішніх факторів.

Проблема полягає саме у високій вартості діоксиду титану. Для економії деякі несумлінні виробники замінюють частину цього пігменту більш дешевими речовинами, в першу чергу — звичайною крейдою. В результаті:

  • Нове вікно виглядає так само, як і виготовлене з якісного ПВХ, пофарбованого діоксидом титану.
  • З часом дешеві пігменти розпадаються, і білий колір стає не таким яскравим.
  • У крейди є ще одна важлива властивість — вона пориста. У порах гранул пігменту накопичуються речовини, що знаходяться в повітрі. Якщо вікно встановлене на кухні або на балконі, куди господарі будинку ходять курити, то накопичення забруднюючих речовин в профілі і його пожовтіння — питання часу.

Догляд за конструкціями

Жовтий (іноді сірий) відтінок пластика — це не завжди наслідок низької якості продукції. Навіть ідеально білий ПВХ може змінити свій колір за відсутності догляду. На поверхні в цьому випадку утворюється тонка жирова плівка, що має жовтуватий відтінок — а з часом пил і бруд погіршують ситуацію.

Ззовні профіль зазвичай стає не жовтим, а сірим, бурим або рудуватим — в залежності від кольору пилу в регіоні. Причина та ж: спочатку на поверхні осідає перший шар забруднення, після чого його товщина швидко збільшується.

Як уникнути пожовтіння вікон?

Жовтий або сіруватий профіль виглядає не надто привабливо, тому практично всі власники ПВХ-конструкцій намагаються уникнути зміни відтінку. І це — один з тих випадків, коли проблемі простіше запобігти, ніж боротися з наслідками:

  • Найпростіше і очевидне рішення — вибір конструкцій з якісного ПВХ. Звичайно ж, перевірити склад пластика не вийде, тож тут індикатором виступає репутація бренду і компанії-виробника. Компанії, що  про свою репутацію дбають, роблять вікна з профілю з якісними пігментами і достатньою кількістю стабілізаторів — тому конструкції зберігають свою білизну. Наприклад, вікна з профілів WDS залишаються білими протягом усього терміну своєї експлуатації, бо до їхнього складу входять пігменти і засоби від передових постачальників сировини для ПВХ.
  • Друга важлива рекомендація — не нехтуйте доглядом за поверхнями профілю (як це робити, ми детально розповідаємо в цій статті ). Чим частіше ви будете очищати пластикові деталі від забруднень, тим нижчою буде ймовірність того, що речовини проникнуть в товщу пластика і змінять його відтінок.

Чому пластикові вікна з часом можуть пожовтіти

Таким чином, можна зробити висновок, що ймовірність пожовтіння якісного ПВХ-профілю невелика — виробники з самого початку враховують ризик і використовують спеціальні пігменти і стабілізатори, що захищають ПВХ від впливу ультрафіолету. А додатково знизити ймовірність зміни відтінку білосніжних поверхонь допоможе регулярних догляд за ними.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,75 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023
WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023

15-18 листопада в Мілані, Італія, відбудеться виставка MADE expo 2023 – знакова подія для будівельної галузі, яка об’єднує потужних виробників,...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ