click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Чому пластикові двері можуть скрипіти 27.01.2020

Чому пластикові двері можуть скрипіти

Одна з беззаперечних переваг пластикових дверей — мінімальні вимоги щодо догляду за конструкцією. Правильно укомплектовані і встановлені двері протягом всього терміну експлуатації відкриваються і закриваються без зусиль. При цьому потрібно досить дбайливо ставитися до механізму і періодично змащувати його.

Але іноді пластикові двері починають скрипіти. Зазвичай сторонні звуки з’являються не відразу, але з часом при відкриванні та закриванні виникає гучний неприємний скрип. Він може бути викликаний різними причинами, але ігнорувати його не варто. Скрип завжди свідчить про тертя, а значить — про підвищений знос в тому чи іншому місці. Отже, як тільки двері почали скрипіти, потрібно знайти причину і усунути її.

Причини скрипу пластикових дверей

Скрип та інші сторонні звуки при відкриванні/закриванні не є характерними для пластикових дверей. На відміну від дерев’яних конструкцій, які у вологому середовищі можуть набухати і збільшуватися в об’ємі, пластикові профілі зберігають свої габарити майже за будь-яких умов. Тому в більшості випадків доведеться шукати зовнішній фактор, що призвів до появи ділянки з підвищеним тертям.

Таким фактором може бути:

  • Деформація стулки. Під навантаженням (ваговим або експлуатаційним) стулка дверей може деформуватися і зачіпати поріг або раму. В результаті при закриванні виникатиме тертя, що буде поступово посилюватись і супроводжуватись гучним скрипом. Згодом деформація призведе до того, що закрити дверну стулку без докладання значних зусиль не вийде.
  • Проблеми в роботі ручки. Іноді скрип чітко локалізується — сторонні звуки надходять з місця кріплення ручки. Так буває при зносі штифта і інших несправностях: ручка працює не так, як повинна, і при прокручуванні виникає сторонній шум.
  • Проблеми в роботі фурнітури. Неправильне регулювання або відмова від змащування/чистки призводять до того, що запірний механізм починає працювати із зусиллям. У першому випадку деталі труться одна об одну, в другому — джерелом тертя і сторонніх звуків стає пил, що змішується з мастилом і висихає, формуючи тверду масу з абразивними властивостями.
  • Перекіс або відсутність мастила в петлях. Як і у випадку з ручкою, в цьому випадку скрип буде чітко локалізований, і знайти його джерело буде простіше.

Чому пластикові двері можуть скрипіти

Проблеми, пов’язані з перекосом стулок, зазвичай обумовлені помилками при комплектації двері або її монтажу. Використання дешевої фурнітури або не надто якісного профілю призводить до того, що конструкція починає деформуватися під масою стулки (вона буває значною, особливо при встановленні багатокамерних склопакетів в якості заповнення). На етапі монтажу також можливі помилки, пов’язані з недостатньо надійною фіксацією конструкції або неправильним регулюванням фурнітури — все це призводить до зміщення дверей в отворі і створює умови для виникнення скрипу.

Способи усунення скрипу

Скрип металопластикових дверей — це не тільки дискомфорт, але й підвищена ймовірність зносу (а значить, і поломки). Тому ігнорувати його не варто — краще усунути скрип відразу після виявлення його джерела.

По-перше, як і майже у всіх інших випадках, легше попередити проблему, ніж вирішувати її. В даному випадку важливо вибирати якісний дверний профіль і надійну фурнітуру (в першу чергу петлі) — тоді ймовірність появи сторонніх звуків знизиться. Те ж стосується і монтажу: встановлення варто доручати професіоналам, які дотримуються стандартів ДСТУ і надійно фіксують конструкцію в отворі.

Самостійно усунути скрип можна декількома способами:

  • Якщо двері скриплять через те, що стулка зачіпає раму, необхідно відрегулювати фурнітуру. Для цього використовуються регулювальні гвинти на фурнітурному механізмі. Про способи регулювання фурнітури ми вже писали тому тут лише акцентуємо увагу: регулювати фурнітуру потрібно плавно, після кожного обертання гвинта перевіряючи, чи достатньо змістилася стулка, і чи зник скрип.
  • Якщо скрипить ручка, можна виконати її заміну. Для цього знімається накладка, що закриває місце кріплення, і викручуються кріпильні гвинти. Ручка з новим, ще не зношеним штифтом зазвичай працює набагато краще і не скрипить.
  • Нарешті, якщо сторонні звуки виникають в петлях або в фурнітурній обв’язці, допомагає чистка та змащування. Видалення пилу і бруду, нанесення декількох крапель спеціалізованого засобу для віконної фурнітури, кілька відкривань/закривань — і скрип повинен зникнути, тому що зникне тертя.

Зверніть увагу! Чищення і змащення фурнітури потрібно проводити регулярно — тоді навіть за наявності поверхонь, що труться, знос їх буде мінімальним, а скрип не буде вас турбувати.

Чому пластикові двері можуть скрипіти

Кілька слів про скрип розсувних конструкцій

Розсувні металопластикові двері можуть скрипіти з тих же причин, що і класичні розпашні конструкції. Але є у них і ще один специфічний вузол — направляючі. При попаданні пилу і бруду на них рух стулки може бути ускладнений,  в результаті виникають сторонні звуки.

Якщо скриплять розсувні металопластикові двері — саме направляючі потрібно оглянути в першу чергу. Як правило, їхнє очищення та змащування рухомих частин вирішують проблему. Якщо ж ігнорувати скрип досить довго, механізм може деформуватися — в цьому випадку повернути систему до робочого стану буде куди складніше.

На жаль, всі перераховані вище методи не дають 100% гарантії того, що скрип пластикових дверей буде усунено (або буде усунено назавжди). Тому, якщо вам не вдається встановити причину або позбутися сторонніх звуків, варто звернутися до фахівця з регулювання і ремонту металопластикових вікон та дверей. Він проведе діагностику конструкції і або виконає необхідні процедури, або дасть рекомендації щодо усунення причин — для цього може знадобитись навіть перемонтаж конструкції.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,75 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Новий продукт – Дверна стулка під панель
Новий продукт – Дверна стулка під панель

Шановні партнери, інформуємо, що нова дверна стулка під панель (арт. 158) вже доступна для замовлення. Ця стулка є частиною дверної...

Старт рекламної кампанії в інтернеті
Старт рекламної кампанії в інтернеті

У серпні 2024 року стартує масштабна рекламна кампанія ТМ WDS в інтернеті. Ми запланували покази рекламних оголошень у форматі банерної...

Вхідні двері з ПВХ як альтернатива броньованим металевим. Інтерв’ю «Лідерам дверного ринку»
Вхідні двері з ПВХ як альтернатива броньованим металевим. Інтерв’ю «Лідерам дверного ринку»

Нещодавно до нас із візитом завітала команда проєкту «Лідери дверного ринку». Ми з радістю поділилися з гостями знаннями та досвідом...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ