click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Регулювання пластикових вікон своїми руками 07.11.2019

Регулювання пластикових вікон своїми руками

Фурнітура металопластикового вікна — складний механізм, розрахований на ефективне виконання відразу декількох функцій. При інтенсивній експлуатації під великими навантаженнями (наприклад, при багаторазовому щоденному відкриванні або при значній масі стулки) налаштування фурнітури можуть поступово збиватися. Згодом це стає помітним: стулка вже не так легко відкривається або не так щільно прилягає до рами.

Ці та інші проблеми вирішуються шляхом регулювання фурнітури — така можливість передбачається самим виробником. При цьому механізми регулювання фурнітури досить прості, тому впоратися з завданням (маючи певні навички) може і непрофесіонал.

Що знадобиться для регулювання пластикових вікон?

Для виконання регулювальних операцій вам знадобляться такі інструменти:

  • Шестигранний ключ на 4 мм.
  • Викрутки — плоска і хрестова (для деяких моделей фурнітури потрібна буде ще одна — з насадкою у вигляді зірочки).
  • Пасатижі.

Водночас з регулюванням фурнітури варто провести і її обслуговування — чищення і змащення. Для цього використовується стара зубна щітка, ганчірка або серветка з мікрофібри, а також мастило для віконної фурнітури.

Ремонт розхитаної ручки

Найпростіша проблема — фіксація ручки, що розхиталася від щоденного використання. Вирішується вона так:

  • Декоративну пластикову накладку на основі ручки піднімаємо і повертаємо на 90°.
  • Хрестовою викруткою підтягуємо кріпильні гвинти, фіксуючи ручку в гнізді.
  • Якщо це не вирішує проблему, варто уважно оглянути основу ручки — можливо, вона тріснула, і деталь потрібно замінити.

Що знадобиться для регулювання пластикових вікон?

Регулювання зусилля притискання стулки

Фурнітура забезпечує притискання стулки по периметру вікна. Регулювання може бути потрібним в двох випадках — якщо стулка погано відкривається через те, що запірні елементи зачіпають відповідні планки, або якщо по периметру стулки з’являються протяги через недостатньо інтенсивне притискання.

Важливо! Визначити місце, в якому є продування між стулкою і рамою, можна за допомогою полум’я свічки або запальнички — потік повітря буде відхиляти вогник.

Щільність притискання регулюється ексцентриками, які знаходяться на торці стулки. Залежно від конструкції ексцентрик повертається або шестигранним ключем, або плоскогубцями. Є моделі, які можна регулювати без інструментів — для повороту такий ексцентрик потрібно просто потягнути на себе.

Щільність притискання регулюється наступним чином:

Вікно відкривається.

  • Якщо потрібно послабити притискання, ексцентрики обертаються так, щоб їхня широка частина була направлена ​​в бік, протилежний наплаву стулки.
  • Для посилення притискання і усунення продування ексцентрик обертається в протилежний бік.
  • Після завершення регулювання стулка кілька разів відкривається і закривається для перевірки результату.

Регулювання зусилля притискання стулки

Корисна порада! Не варто встановлювати надмірно щільне притискання за відсутності продування. В цьому випадку ущільнювач буде постійно перебувати під тиском, що негативно позначиться на його стані: він втратить еластичність і з часом буде гірше справлятися з герметизацією вікна.

Регулювання притискання з боку петель проводиться за допомогою гвинтів, розташованих на цих петлях. Для того щоб дістатися до гвинта, розташованого на ножицях поруч з верхньою петлею, діємо так:

  • Вікно відкриваємо, натискаючи на блокіратор і встановлюючи ручку в режим провітрювання.
  • Шестигранний ключ вставляємо в шліц на регулювальному гвинті (розташований на ножицях знизу).
  • Для посилення притискання обертаємо ключ за годинниковою стрілкою.
  • Для послаблення притискання виконуємо обертання проти годинникової стрілки.

Регулювання положення стулки за горизонталлю і вертикаллю

Петлі металопластикового вікна оснащуються регулювальними гвинтами, які можна повертати стандартним шестигранним ключем. На верхній і на нижній петлі є гвинти, які можуть зміщувати стулку в різних напрямках.

Найчастіше перекоси спричинені:

  • Деформацією самої конструкції.
  • Ослабленим кріпленням елементів фурнітури.
  • Неправильною експлуатацією вікна.

Різні виробники фурнітури використовують різні схеми розміщення гвинтів, тому перед тим як регулювати вікно самостійно, варто завантажити таку схему в інтернеті і керуватися саме нею. Але загальний принцип їхньої роботи залишається незмінним, тому можна користуватися наведеними нижче порадами:

  • Перед початком роботи акуратно знімаємо декоративні пластикові накладки, щоб отримати доступ до регулювальних гвинтів.
  • Гвинти обертаємо повільно, приблизно по 1/4 — 1/2 оберту за раз, після кожної операції перевіряючи, чи усунуло це проблему і чи не погіршилася ситуація.

Регулювання положення стулки за горизонталлю і вертикаллю

Оптимальна схема буде такою:

Регулювання по горизонталі

Виконується за допомогою нижньої і верхньої петлі.

  • Нижню петлю можна регулювати як при відкритій, так і при закритій стулці: при обертанні ключа за годинниковою стрілкою нижній кут, розташований на протилежному від петлі боці, буде підніматися, при обертанні проти годинникової — опускатись.
  • Верхня петля регулюється тільки при відкритій стулці. У торцевий гвинт встановлюється шестигранний ключ. Його обертання за годинниковою стрілкою піднімає протилежний верхній кут, проти годинникової — опускає його.

Регулювання по вертикалі

Для регулювання стулки по вертикалі шестигранний ключ вставляємо в регулювальний гвинт на торці нижньої петлі:

  • Обертання за годинниковою стрілкою піднімає стулку (кут з петлею).
  • Обертання проти годинникової стрілки опускає стулку.

Зверніть увагу! Запас ходу цих гвинтів невеликий — в середньому від 1 до 3 мм — але цього вистачає для коригування положення стулки і усунення більшості проблем. Якщо одночасно виконати чистку і змащення фурнітури, то комфорт при використанні вікна помітно зросте.

Якщо ж всі маніпуляції не привели до бажаного результату (або ви не ризикуєте самостійно регулювати вікно), то варто звернутися до майстра з ремонту та налаштування ПВХ-вікон. Крім використання регулювальних гвинтів, він може відкоригувати положення стулки шляхом вирівнювання склопакета підкладками, змістивши його в потрібному напрямку і усунувши затирання. Все це дозволить гарантовано налагодити роботу навіть великих і важких стулок — так що відкриватися і закриватися вони будуть без зусиль!

*Ілюстрації наведені з інструкції з регулювання фурнітури Axor Komfort Line K-3.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,44 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ