click fraud detection
Заміна вікон у під’їзді 15.09.2020

Заміна вікон у під’їзді

Вікна у під’їзді багатоквартирного будинку — одне з основних джерел тепловтрат. Саме через негерметичні дерев’яні вікна з тріснутими шибками випаровується велика частина тепла, що призводить до зниження комфорту і зростання витрат на закупівлю енергоносіїв.

Рішення міняти вікна у під’їзді, встановивши нові металопластикові конструкції, буде виправданим практично завжди. При цьому важливо мінімізувати фінансове навантаження на мешканців і обрати оптимальну комплектацію виробів.

Навіщо потрібно міняти вікна у під’їзді?

Основна причина, через яку зважуються на заміну старих вікон у під’їзді новими металопластиковими конструкціями, — мінімізація тепловтрат. При встановленні якісних ПВХ-конструкцій тепліше буде не тільки у самому під’їзді. Житлові приміщення також будуть втрачати менше тепла, що дозволить знизити температуру гарячої води у батареях без втрати комфорту.

Крім того:

 • Під’їзд з новими вікнами буде виглядати значно акуратніше і привабливіше.
 • Завдяки встановленню конструкцій, що відкриваються, під’їзд можна регулярно провітрювати — це також позитивно позначиться на мікрокліматі.
 • Металопластикові вікна простіші у догляді: їх легко підтримувати у чистоті. А рами, на відміну від дерев’яних, не потрібно перефарбовувати раз на рік чи два.
 • Термін служби металопластикових вікон вимірюється десятиріччями, тож один раз встановивши якісні конструкції, можна надовго забути про цю графу витрат.

Ще один важливий аспект — природне освітлення. Встановлення правильно підібраних вікон з більш низькими стулками, наприклад WDS 6S, дозволить значно розширити світлові прорізи. А це значить, що в під’їзді буде світліше: крім зниження витрат на електрику ми отримуємо ще й бонус до комфорту.

Зверніть увагу! Світлопроникність безпосередньо залежить від чистоти склопакета, але, як ми вже зазначили, мити пластикові вікна простіше, ніж дерев’яні.

Заміна вікон у під'їзді

Економічні аспекти заміни: програми енергозбереження для ОСББ

У під’їзді типового багатоповерхового будинку зазвичай досить багато вікон, тому витрати на заміну всіх конструкцій будуть значними. Само собою, для окремого мешканця сума буде непідйомною, тому практично завжди гроші на заміну вікон збирають з мешканців будинку.

Для цього можна просто зібрати гроші і замовити вікна у будь-якої віконної компанії, а можна скористатися програмою «Теплі кредити», яка діє в Україні вже досить давно. Про неї ми писали докладно в окремій статті, тому лише нагадаємо, що ОСББ при встановленні енергоефективних вікон може заощадити від 40 до 70% суми.

Для цього:

 • Рішення ОСББ затверджується не менше ніж 2/3 мешканців на загальних зборах і оформлюється протоколом.
 • Після вибору компанії-підрядника узгоджується комплектація конструкцій і формується рахунок-фактура.
 • Збирається пакет документів і надається до банку, що бере участь в програмі «Теплі кредити».

Після позитивного рішення і виконання монтажних робіт потрібно надати документацію, що підтверджує використання кредитних коштів за призначенням. На підставі цієї документації банк приймає рішення про компенсацію частини коштів, витрачених на закупівлю вікон і оплату послуг з їх монтажу.

Порада! Всі роботи по оформленню документів варто виконувати спільно з представниками компанії-підрядника. Як правило, такі компанії мають великий досвід підготовки документації для отримання «Теплого кредиту» на скління під’їзду енергоефективними вікнами.

Заміна вікон у під'їзді

Які конструкції обрати

В принципі, для заміни старих дерев’яних конструкцій можна купувати практично будь-які металопластикові вікна. Але все ж варто враховувати ряд аспектів:

 • По-перше, якщо ви плануєте скористатися програмою «Теплі кредити», то опір вікна теплопередачі не має бути меншим ніж 0,75 м2*К/Вт для I кліматичної зони і 0,6 м2*К/Вт — для II кліматичної зони. Конструкції з меншими показниками опору теплопередачі не належать до категорії енергоефективних. Отже, мінімум — п’яти- або шестикамерний профіль, двокамерний склопакет з енергозбереженням і, бажано, з аргоном.
 • По-друге, незважаючи на невеликі розміри віконних отворів у під’їздах, не варто економити на міцності і надійності профільної системи. Пов’язано це з підвищеним експлуатаційним навантаженням на конструкції, встановлені в місцях загального користування.
 • По-третє, необхідно передбачити наявність стулок, тому що під’їзд потрібно провітрювати. Фурнітура для таких вікон повинна бути простою, але надійною: це забезпечить її стабільну роботу в умовах постійного навантаження без необхідності частого обслуговування.

Кому довірити монтаж

Вірний вибір підрядника для виготовлення та встановлення металопластикових вікон для під’їзду дуже важливий. Основна складність полягає у пошуку компанії, яка:

 • Працює з «Теплими кредитами».
 • Може забезпечити виробництво декількох десятків конструкцій.
 • Може надати декілька монтажних бригад для встановлення всіх вікон у розумні терміни.

Крім того, важливими є також цінова політика компанії та репутація, адже від якості монтажу залежить ефективність конструкцій і термін їхньої служби.

Заміна вікон в під’їзді — це досить складний проєкт, що вимагає врахування не тільки технічних, але і економічних аспектів. Ось чому ми акцентуємо увагу не тільки на виборі оптимальної комплектації конструкцій, але і на можливостях економії для ОСББ, а також — на тому, наскільки важливо вибрати правильного підрядника, здатного виконати всі роботи під ключ на належному рівні.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ