click fraud detection
 • ua
 • en
Які вікна вибрати на балкон 28.11.2019

Які вікна вибрати на балкон

Скління балкона або лоджії дозволяє отримати додатковий житловий простір при порівняно невеликих вкладеннях. Віконні ж конструкції, які використовуються для скління, потрібно обирати з урахуванням специфіки місця встановлення.

Основні вимоги до балконних конструкцій

Балкони і лоджії склять для вирішення декількох завдань:

 • По-перше, як ми вже сказали вище, так можна отримати додаткову кімнату. І в подальшому використовувати її або для відпочинку, або (частіше) для складування різних речей.
 • По-друге, засклена лоджія або балкон стають буфером, що знижує тепловтрати житлових приміщень, а також зменшує ризик їхнього перегріву в літній час. Крім того, засклений балкон значно краще ізолює квартиру від вуличного шуму.

Обираючи вікна для установки на балкон або лоджію, потрібно враховувати:

 • Стан несучих конструкцій. Для лоджій це менш актуально, а от для балкона міцність основи часто є критичною. При недостатній міцності балконної плити і огорожі, на яку спиратиметься рама, доводиться обирати конструкції за принципом мінімальної маси, часто жертвуючи функціональністю.

Зверніть увагу! Іноді перед склінням балкона потрібно виконати його ремонт, зміцнивши несучі конструкції і саму балконну плиту. Також може знадобитися монтаж каркаса, на який будуть спиратися встановлені вікна.

 • Поверх, на якому знаходиться балкон. Тут є два аспекти. По-перше, балкони і лоджії на перших поверхах часто піддаються спробам злому, тому їх потрібно убезпечити від несанкціонованого проникнення. По-друге, на верхніх поверхах конструкції відчувають підвищений тиск вітру, тому для виготовлення рам і стулок потрібно використовувати профіль з високими показниками жорсткості.
 • Конфігурацію балкона. Поряд зі стандартними балконами і лоджіями в будинках різних серій можуть зустрічатися балкони інших форм — «трапеція», «човник», Г-подібні лоджії і т.д. При їхньому монтажі необхідно з’єднувати окремі (іноді досить великі) конструкції під кутом, використовуючи спеціальні профілі з високою жорсткістю.

Основні вимоги до балконних конструкцій

Вибір вікон на балкон з урахуванням теплоізоляції

Ще один важливий фактор, який необхідно враховувати при виборі вікон на балкон — теплоізоляція самої конструкції. Тут є кілька варіантів:

 • Якщо балкон не буде утеплюватись, то основне завдання вікон — захист приміщення від вологи, вітру і пилу (а влітку — ще й від спеки). Для скління можна використовувати легкі профілі з достатньою жорсткістю, а також склопакети з сонцезахисним склом. Застосування енергозберігаючих склопакетів теж є бажаним — так, на заскленому балконі не буде настільки тепло, як в житлових приміщеннях, але додаткова теплоізоляція зробить свій внесок в збереження комфортного мікроклімату.

Скління утепленого балкона (а тим більше лоджії, на яку винесено радіатор/конвектор для опалення) вимагає кардинально іншого підходу. По-перше, потрібно використовувати профілі, що поєднують невелику масу і достатню енергоефективність (WDS 5S або WDS 6S). По-друге, обов’язковим є застосування склопакетів, до складу яких входить низькоемісійне скло (енергозберігаюче або багатофункціональне), а камери заповнюються аргоном. Тільки так можна забезпечити потрібний рівень комфорту, знизивши тепловтрати і зберігши прийнятну температуру на балконі/лоджії.

Комфорт і безпека балкона

Не тільки теплоізоляційні показники потрібно враховувати при виборі комплектації для балконних вікон. Комфорт і безпека не менш важливі:

 • По-перше, саме для балконів і лоджій найкраще підходять штульпові вікна. Конструкція без імпоста з можливістю відкривання обох стулок відразу з формуванням широкого отвору дозволяє інтенсивно провітрювати балкон і насолоджуватися пейзажем в теплу пору року.
 • По-друге, вікна на балконі потрібно обов’язково обладнати ефективною системою провітрювання. Чи буде це мікровентиляція, чи фурнітура для ступеневого провітрювання, чи фіксатор стулки — вирішувати вам.
 • По-третє, в літню спеку балкон (через маленький внутрішній об’єм) досить швидко перегрівається. Уникнути цього можна, встановивши на балконі, що виходить на південну або південно-східну сторону будинку, склопакети з мультифункціональним або дзеркальним склом.
 • Чи потрібна додаткова звукоізоляція на балконі — залежить від того, як ви плануєте його використовувати. Якщо приміщення переобладнане під місце відпочинку, то звукоізоляційні склопакети точно не будуть зайвими. У всіх інших випадках закритий балкон сам буде виступати в якості ефективної звукоізоляційній камери.
 • Безпека балкона досягається встановленням на стулки протизламної фурнітури і ручок з кнопками або ключами. Також варто подбати про те, щоб балконні стулки не змогли відкрити діти без відома батьків — допоможе або дитячий замок безпеки, або вже згадана ручка з ключем.

Балконний блок

Говорячи про скління балкону, не можна не згадати про балконний блок. Це конструкція, яка відокремлює власне балкон від приміщення — вона включає велике вікно (глухе або зі стулкою), а також балконні двері.

При виборі комплектації балконного блоку потрібно враховувати наступні фактори:

 • Чим менш ефективною є теплоізоляція самого балкона (утеплення стін + скління), тим вищими повинні бути теплоізоляційні характеристики балконного блоку. Якщо балкон не засклений, то для виготовлення балконного блоку потрібно використовувати шестикамерний профіль шириною від 70 мм з двокамерним склопакетом (енергозберігаюче скло, заповнення камер аргоном).
 • Для підвищення жорсткості балконних дверей їх можна розділити горизонтальним імпостом. У нижню частину при цьому може встановлюватися не склопакет, а сендвіч-панель.
 • Щоб запобігти ситуаціям, коли стулка балконних дверей зависає на одній петлі (при відкриванні з відкидного положення), до комплекту фурнітури обов’язково додається блокіратор помилкового відкриття.
 • Також на балконні двері бажано встановити двосторонню ручку або ручку курця з фіксатором — у цьому випадку тепловтрати приміщення будуть знижені навіть тоді, коли хтось перебуватиме на балконі.

Правильно підібравши конструкції для скління балкона або лоджії, ви зможете забезпечити на них оптимальний мікроклімат, а також захистити балкон від несанкціонованого проникнення.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,48 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ