click fraud detection
Які вікна вибрати на балкон 28.11.2019

Які вікна вибрати на балкон

Скління балкона або лоджії дозволяє отримати додатковий житловий простір при порівняно невеликих вкладеннях. Віконні ж конструкції, які використовуються для скління, потрібно обирати з урахуванням специфіки місця встановлення.

Основні вимоги до балконних конструкцій

Балкони і лоджії склять для вирішення декількох завдань:

 • По-перше, як ми вже сказали вище, так можна отримати додаткову кімнату. І в подальшому використовувати її або для відпочинку, або (частіше) для складування різних речей.
 • По-друге, засклена лоджія або балкон стають буфером, що знижує тепловтрати житлових приміщень, а також зменшує ризик їхнього перегріву в літній час. Крім того, засклений балкон значно краще ізолює квартиру від вуличного шуму.

Обираючи вікна для установки на балкон або лоджію, потрібно враховувати:

 • Стан несучих конструкцій. Для лоджій це менш актуально, а от для балкона міцність основи часто є критичною. При недостатній міцності балконної плити і огорожі, на яку спиратиметься рама, доводиться обирати конструкції за принципом мінімальної маси, часто жертвуючи функціональністю.

Зверніть увагу! Іноді перед склінням балкона потрібно виконати його ремонт, зміцнивши несучі конструкції і саму балконну плиту. Також може знадобитися монтаж каркаса, на який будуть спиратися встановлені вікна.

 • Поверх, на якому знаходиться балкон. Тут є два аспекти. По-перше, балкони і лоджії на перших поверхах часто піддаються спробам злому, тому їх потрібно убезпечити від несанкціонованого проникнення. По-друге, на верхніх поверхах конструкції відчувають підвищений тиск вітру, тому для виготовлення рам і стулок потрібно використовувати профіль з високими показниками жорсткості.
 • Конфігурацію балкона. Поряд зі стандартними балконами і лоджіями в будинках різних серій можуть зустрічатися балкони інших форм — «трапеція», «човник», Г-подібні лоджії і т.д. При їхньому монтажі необхідно з’єднувати окремі (іноді досить великі) конструкції під кутом, використовуючи спеціальні профілі з високою жорсткістю.

Основні вимоги до балконних конструкцій

Вибір вікон на балкон з урахуванням теплоізоляції

Ще один важливий фактор, який необхідно враховувати при виборі вікон на балкон — теплоізоляція самої конструкції. Тут є кілька варіантів:

 • Якщо балкон не буде утеплюватись, то основне завдання вікон — захист приміщення від вологи, вітру і пилу (а влітку — ще й від спеки). Для скління можна використовувати легкі профілі з достатньою жорсткістю, а також склопакети з сонцезахисним склом. Застосування енергозберігаючих склопакетів теж є бажаним — так, на заскленому балконі не буде настільки тепло, як в житлових приміщеннях, але додаткова теплоізоляція зробить свій внесок в збереження комфортного мікроклімату.

Скління утепленого балкона (а тим більше лоджії, на яку винесено радіатор/конвектор для опалення) вимагає кардинально іншого підходу. По-перше, потрібно використовувати профілі, що поєднують невелику масу і достатню енергоефективність (WDS 5S або WDS 6S). По-друге, обов’язковим є застосування склопакетів, до складу яких входить низькоемісійне скло (енергозберігаюче або багатофункціональне), а камери заповнюються аргоном. Тільки так можна забезпечити потрібний рівень комфорту, знизивши тепловтрати і зберігши прийнятну температуру на балконі/лоджії.

Комфорт і безпека балкона

Не тільки теплоізоляційні показники потрібно враховувати при виборі комплектації для балконних вікон. Комфорт і безпека не менш важливі:

 • По-перше, саме для балконів і лоджій найкраще підходять штульпові вікна. Конструкція без імпоста з можливістю відкривання обох стулок відразу з формуванням широкого отвору дозволяє інтенсивно провітрювати балкон і насолоджуватися пейзажем в теплу пору року.
 • По-друге, вікна на балконі потрібно обов’язково обладнати ефективною системою провітрювання. Чи буде це мікровентиляція, чи фурнітура для ступеневого провітрювання, чи фіксатор стулки — вирішувати вам.
 • По-третє, в літню спеку балкон (через маленький внутрішній об’єм) досить швидко перегрівається. Уникнути цього можна, встановивши на балконі, що виходить на південну або південно-східну сторону будинку, склопакети з мультифункціональним або дзеркальним склом.
 • Чи потрібна додаткова звукоізоляція на балконі — залежить від того, як ви плануєте його використовувати. Якщо приміщення переобладнане під місце відпочинку, то звукоізоляційні склопакети точно не будуть зайвими. У всіх інших випадках закритий балкон сам буде виступати в якості ефективної звукоізоляційній камери.
 • Безпека балкона досягається встановленням на стулки протизламної фурнітури і ручок з кнопками або ключами. Також варто подбати про те, щоб балконні стулки не змогли відкрити діти без відома батьків — допоможе або дитячий замок безпеки, або вже згадана ручка з ключем.

Балконний блок

Говорячи про скління балкону, не можна не згадати про балконний блок. Це конструкція, яка відокремлює власне балкон від приміщення — вона включає велике вікно (глухе або зі стулкою), а також балконні двері.

При виборі комплектації балконного блоку потрібно враховувати наступні фактори:

 • Чим менш ефективною є теплоізоляція самого балкона (утеплення стін + скління), тим вищими повинні бути теплоізоляційні характеристики балконного блоку. Якщо балкон не засклений, то для виготовлення балконного блоку потрібно використовувати шестикамерний профіль шириною від 70 мм з двокамерним склопакетом (енергозберігаюче скло, заповнення камер аргоном).
 • Для підвищення жорсткості балконних дверей їх можна розділити горизонтальним імпостом. У нижню частину при цьому може встановлюватися не склопакет, а сендвіч-панель.
 • Щоб запобігти ситуаціям, коли стулка балконних дверей зависає на одній петлі (при відкриванні з відкидного положення), до комплекту фурнітури обов’язково додається блокіратор помилкового відкриття.
 • Також на балконні двері бажано встановити двосторонню ручку або ручку курця з фіксатором — у цьому випадку тепловтрати приміщення будуть знижені навіть тоді, коли хтось перебуватиме на балконі.

Правильно підібравши конструкції для скління балкона або лоджії, ви зможете забезпечити на них оптимальний мікроклімат, а також захистити балкон від несанкціонованого проникнення.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,48 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ