click fraud detection
Як виробляють пластикові вікна 03.12.2019

Як виробляють пластикові вікна

В наших статтях ми не раз говорили про те, що сучасне металопластикове вікно — це складна система. Ефективність цієї конструкції багато в чому буде залежати від того, наскільки її комплектація відповідатиме умовам експлуатації та поставленим завданням. Крім того, на ефективність впливає і якість виготовлення вікна, тому ми рекомендуємо надавати перевагу конструкціям, виготовленим на сучасних підприємствах з багаторівневою системою контролю.

Сам процес виробництва ПВХ-конструкцій теж дуже складний. І щоб розуміти, як саме сконструйовано вікно, як воно працює — варто хоча б в загальних рисах розібратися в технології виготовлення.

Підготовка матеріалів

Металопластикове вікно виробляється по точним розмірам — тобто майже завжди конструкції роблять точно під отвір (виняток — масове скління типових будинків). Основними компонентами для виготовлення металопластикового вікна будуть:

 • Профіль.
 • Склопакет.
 • Фурнітура.

До того як потрапити у цех, елементи вікна проходять етап підготовки. І якщо фурнітуру просто розпаковують і передають зі складу майстрам, то з профілем і склопакетом працювати доводиться довше:

 • Пластиковий профіль виготовляється у вигляді «палок» довжиною 6,5 метрів. На підготовчому етапі вони нарізаються на фрагменти потрібного розміру і конфігурації на спеціальному верстаті. Кожна деталь рами, стулки і імпоста маркується — так на наступних етапах їх не переплутають.

Зверніть увагу! На спеціальних фрезерних верстатах в профілі проробляються дренажні та інші отвори.

 • Окремо нарізається армуючий профіль. Перед складанням рами або стулки армування буде встановлене всередину пластикового профілю і закріплене там саморізами.
 • Склопакети виробляються за усталеною технологією. Скло розрізають на фрагменти потрібного розміру, його краї обробляються, а поверхні ретельно миються. Висушені листи скла з’єднують з дистанційними рамками та збирають склопакет. Склопакет герметизується, після чого всередину може бути закачаний інертний газ.

Нарізані фрагменти профілю (пластикового і металевого), склопакети та комплекти фурнітури надходять в складальний цех. Саме там і виробляються вікна.

Як виробляють пластикові вікна

Рама і стулка: від зварювання до збирання

Рами і стулки металопластикових вікон збираються з використанням зварювання. Але перед тим як потрапити на зварювальний верстат, пластиковий профіль оснащується армуючими вкладишами — їх встановлюють всередину заготовок і закріплюють саморізами по металу. На цьому ж етапі на заготовки для рами можуть кріпитися відповідні планки (зачіпи) для фурнітури.

Далі — зварювання рами або стулки. Воно виконується на зварювальних верстатах, які можуть зварювати два або відразу чотири кути конструкції:

 • Нарізаний точно в розмір профіль кладеться на верстат.
 • Нагрівальні елементи зварювального верстата прогрівають ПВХ до температури плавлення — +240 … + 255°С.
 • Після нагріву верстат автоматично притискає деталі одну до одної і фіксує струбцинами. Нагрітий пластик сплавляється: формуються міцні і надійні зварювальні шви.
 • Зачистка зварювального шва виконується або відразу, або на окремому верстаті — все залежить від того, яке обладнання встановлене на підприємстві.

Як виробляють пластикові вікна

Отже, після цього етапу у нас є готова рама або стулка для пластикового вікна. Далі в раму (якщо це потрібно) встановлюється імпост. До нижньої частини кріпиться підставочний профіль, а на бічні поверхні за допомогою шаблонів — петлі.

Стулка надходить на ділянку обв’язки фурнітурою. Фурнітурний комплект обрізають в розмір стулки (для цього використовуються гільйотинні ножиці по металу) і монтують на стулку — ставлять в фурнітурний паз і фіксують саморізами.

Після цього рами і стулки надходять на стенд для збирання. Тут:

 • Майстри навішують стулку на петлі.
 • Перевіряють роботу петель (наскільки легко відкривається і закривається стулка).
 • Монтують додаткові елементи фурнітури — мікропровітрювання, покрокове провітрювання, фрамужні ножиці і т.д.

Скління і пакування

Конструкція встановлюється на спеціальний похилий стенд — так, щоб при склінні склопакет не випав. Після цього:

У раму і стулку встановлюються підкладки, призначені для рівномірного розподілу ваги склопакета.

 • Склопакети ставляться на підкладки і вирівнюються в рамі/стулці.
 • Штапики для фіксації склопакета підрізають точно в розмір. Так забезпечується максимальна відповідність габаритів деталей і виключається поява щілин в місці стику штапиків.
 • Всі склопакети фіксуються штапиками, які встановлюються і забиваються у штапикові пази.

Тепер металопластикове вікно готове. Щоб захистити профіль і склопакет на час зберігання і транспортування, конструкцію упаковують в поліетилен. Іноді використовуються й інші пакувальні матеріали — картонні кутові накладки або пористі стрічки, що захищають ламінований профіль від будь-яких пошкоджень.

На різних виробництвах технологія виготовлення металопластикових вікон може відрізнятися в деталях. Але загальна схема залишається незмінною — такий алгоритм дозволяє оптимально організувати роботу з матеріалами, а головне — відстежувати якість виконання операцій на всіх етапах: від підготовки сировини до упаковки вікна і відправки його замовнику.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(17 голосів, середня: 4,82 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ