click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Як виробляють пластикові вікна 03.12.2019

Як виробляють пластикові вікна

В наших статтях ми не раз говорили про те, що сучасне металопластикове вікно — це складна система. Ефективність цієї конструкції багато в чому буде залежати від того, наскільки її комплектація відповідатиме умовам експлуатації та поставленим завданням. Крім того, на ефективність впливає і якість виготовлення вікна, тому ми рекомендуємо надавати перевагу конструкціям, виготовленим на сучасних підприємствах з багаторівневою системою контролю.

Сам процес виробництва ПВХ-конструкцій теж дуже складний. І щоб розуміти, як саме сконструйовано вікно, як воно працює — варто хоча б в загальних рисах розібратися в технології виготовлення.

Підготовка матеріалів

Металопластикове вікно виробляється по точним розмірам — тобто майже завжди конструкції роблять точно під отвір (виняток — масове скління типових будинків). Основними компонентами для виготовлення металопластикового вікна будуть:

 • Профіль.
 • Склопакет.
 • Фурнітура.

До того як потрапити у цех, елементи вікна проходять етап підготовки. І якщо фурнітуру просто розпаковують і передають зі складу майстрам, то з профілем і склопакетом працювати доводиться довше:

 • Пластиковий профіль виготовляється у вигляді «палок» довжиною 6,5 метрів. На підготовчому етапі вони нарізаються на фрагменти потрібного розміру і конфігурації на спеціальному верстаті. Кожна деталь рами, стулки і імпоста маркується — так на наступних етапах їх не переплутають.

Зверніть увагу! На спеціальних фрезерних верстатах в профілі проробляються дренажні та інші отвори.

 • Окремо нарізається армуючий профіль. Перед складанням рами або стулки армування буде встановлене всередину пластикового профілю і закріплене там саморізами.
 • Склопакети виробляються за усталеною технологією. Скло розрізають на фрагменти потрібного розміру, його краї обробляються, а поверхні ретельно миються. Висушені листи скла з’єднують з дистанційними рамками та збирають склопакет. Склопакет герметизується, після чого всередину може бути закачаний інертний газ.

Нарізані фрагменти профілю (пластикового і металевого), склопакети та комплекти фурнітури надходять в складальний цех. Саме там і виробляються вікна.

Як виробляють пластикові вікна

Рама і стулка: від зварювання до збирання

Рами і стулки металопластикових вікон збираються з використанням зварювання. Але перед тим як потрапити на зварювальний верстат, пластиковий профіль оснащується армуючими вкладишами — їх встановлюють всередину заготовок і закріплюють саморізами по металу. На цьому ж етапі на заготовки для рами можуть кріпитися відповідні планки (зачіпи) для фурнітури.

Далі — зварювання рами або стулки. Воно виконується на зварювальних верстатах, які можуть зварювати два або відразу чотири кути конструкції:

 • Нарізаний точно в розмір профіль кладеться на верстат.
 • Нагрівальні елементи зварювального верстата прогрівають ПВХ до температури плавлення — +240 … + 255°С.
 • Після нагріву верстат автоматично притискає деталі одну до одної і фіксує струбцинами. Нагрітий пластик сплавляється: формуються міцні і надійні зварювальні шви.
 • Зачистка зварювального шва виконується або відразу, або на окремому верстаті — все залежить від того, яке обладнання встановлене на підприємстві.

Як виробляють пластикові вікна

Отже, після цього етапу у нас є готова рама або стулка для пластикового вікна. Далі в раму (якщо це потрібно) встановлюється імпост. До нижньої частини кріпиться підставочний профіль, а на бічні поверхні за допомогою шаблонів — петлі.

Стулка надходить на ділянку обв’язки фурнітурою. Фурнітурний комплект обрізають в розмір стулки (для цього використовуються гільйотинні ножиці по металу) і монтують на стулку — ставлять в фурнітурний паз і фіксують саморізами.

Після цього рами і стулки надходять на стенд для збирання. Тут:

 • Майстри навішують стулку на петлі.
 • Перевіряють роботу петель (наскільки легко відкривається і закривається стулка).
 • Монтують додаткові елементи фурнітури — мікропровітрювання, покрокове провітрювання, фрамужні ножиці і т.д.

Скління і пакування

Конструкція встановлюється на спеціальний похилий стенд — так, щоб при склінні склопакет не випав. Після цього:

У раму і стулку встановлюються підкладки, призначені для рівномірного розподілу ваги склопакета.

 • Склопакети ставляться на підкладки і вирівнюються в рамі/стулці.
 • Штапики для фіксації склопакета підрізають точно в розмір. Так забезпечується максимальна відповідність габаритів деталей і виключається поява щілин в місці стику штапиків.
 • Всі склопакети фіксуються штапиками, які встановлюються і забиваються у штапикові пази.

Тепер металопластикове вікно готове. Щоб захистити профіль і склопакет на час зберігання і транспортування, конструкцію упаковують в поліетилен. Іноді використовуються й інші пакувальні матеріали — картонні кутові накладки або пористі стрічки, що захищають ламінований профіль від будь-яких пошкоджень.

На різних виробництвах технологія виготовлення металопластикових вікон може відрізнятися в деталях. Але загальна схема залишається незмінною — такий алгоритм дозволяє оптимально організувати роботу з матеріалами, а головне — відстежувати якість виконання операцій на всіх етапах: від підготовки сировини до упаковки вікна і відправки його замовнику.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(17 голосів, середня: 4,82 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ