Розділи:
В наших статтях ми не раз говорили про те, що сучасне металопластикове вікно — це складна система. Ефективність цієї конструкції багато в чому буде залежати від того, наскільки її комплектація відповідатиме умовам експлуатації та поставленим завданням. Крім того, на ефективність впливає і якість виготовлення вікна, тому ми рекомендуємо надавати перевагу конструкціям, виготовленим на сучасних підприємствах з багаторівневою системою контролю.
Сам процес виробництва ПВХ-конструкцій теж дуже складний. І щоб розуміти, як саме сконструйовано вікно, як воно працює — варто хоча б в загальних рисах розібратися в технології виготовлення.
Металопластикове вікно виробляється по точним розмірам — тобто майже завжди конструкції роблять точно під отвір (виняток — масове скління типових будинків). Основними компонентами для виготовлення металопластикового вікна будуть:
До того як потрапити у цех, елементи вікна проходять етап підготовки. І якщо фурнітуру просто розпаковують і передають зі складу майстрам, то з профілем і склопакетом працювати доводиться довше:
Зверніть увагу! На спеціальних фрезерних верстатах в профілі проробляються дренажні та інші отвори.
Нарізані фрагменти профілю (пластикового і металевого), склопакети та комплекти фурнітури надходять в складальний цех. Саме там і виробляються вікна.
Рами і стулки металопластикових вікон збираються з використанням зварювання. Але перед тим як потрапити на зварювальний верстат, пластиковий профіль оснащується армуючими вкладишами — їх встановлюють всередину заготовок і закріплюють саморізами по металу. На цьому ж етапі на заготовки для рами можуть кріпитися відповідні планки (зачіпи) для фурнітури.
Далі — зварювання рами або стулки. Воно виконується на зварювальних верстатах, які можуть зварювати два або відразу чотири кути конструкції:
Отже, після цього етапу у нас є готова рама або стулка для пластикового вікна. Далі в раму (якщо це потрібно) встановлюється імпост. До нижньої частини кріпиться підставочний профіль, а на бічні поверхні за допомогою шаблонів — петлі.
Стулка надходить на ділянку обв’язки фурнітурою. Фурнітурний комплект обрізають в розмір стулки (для цього використовуються гільйотинні ножиці по металу) і монтують на стулку — ставлять в фурнітурний паз і фіксують саморізами.
Після цього рами і стулки надходять на стенд для збирання. Тут:
Конструкція встановлюється на спеціальний похилий стенд — так, щоб при склінні склопакет не випав. Після цього:
У раму і стулку встановлюються підкладки, призначені для рівномірного розподілу ваги склопакета.
Тепер металопластикове вікно готове. Щоб захистити профіль і склопакет на час зберігання і транспортування, конструкцію упаковують в поліетилен. Іноді використовуються й інші пакувальні матеріали — картонні кутові накладки або пористі стрічки, що захищають ламінований профіль від будь-яких пошкоджень.
На різних виробництвах технологія виготовлення металопластикових вікон може відрізнятися в деталях. Але загальна схема залишається незмінною — такий алгоритм дозволяє оптимально організувати роботу з матеріалами, а головне — відстежувати якість виконання операцій на всіх етапах: від підготовки сировини до упаковки вікна і відправки його замовнику.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові...
МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові...
МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові віконні системи з сімейства WDS...