click fraud detection
 • ua
 • ru
Як самостійно замінити віконну ручку 21.02.2020

Як самостійно замінити віконну ручку

Ручка металопластикового вікна — це основний (і в 90% випадків єдиний) елемент для управління всією фурнітурою. Цей елемент використовується найактивніше, і тому найчастіше саме він першим виходить з ладу. Навіть якісна ручка від виробника з бездоганною репутацією може зламатися через невідповідне навантаження або відсутність належного догляду за вікном.

Що ж робити в такій ситуації? Заміна ручки — завдання досить просте, і вирішується воно за кілька хвилин. Нижче ми розповімо, коли ручку дійсно варто змінювати, і як це зробити власноруч.

Чи потрібна заміна?

Перш ніж міняти ручку, варто розібратися, а чи дійсно варто це робити. У деяких випадках проблема криється не в несправності цієї деталі. Проаналізуємо типові ситуації:

 • Ручка повертається із зусиллям. Швидше за все, сама ручка в порядку — а проблема пов’язана з положенням стулки. При перекосі механізм починає заїдати, і для його повороту потрібно докладати додаткові зусилля. Виправляється ситуація регулюванням положення стулки.

Зверніть увагу! Якщо не відрегулювати стулку, зросте навантаження і на фурнітурний механізм, і на саму ручку. Тому поломка будь-якої із задіяних деталей буде досить імовірною.

 • Ручку заклинює в нижньому положенні. Найчастіше причиною стає спрацювання блокіратора помилкового відкриття. Щоб повернути ручці функціональність, блокіратор потрібно зняти вручну, натиснувши на його скобу. Якщо проблема буде повторюватися, варто звернутися до фахівця з ремонту і регулювання металопластикових вікон.
 • Ручка хитається. Основна причина — ослаблення гвинтів, що кріплять ручку до вікна. Міняти деталь не потрібно, достатньо підняти захисний ковпачок на основі і підтягнути гвинти.
 • Ручка зламана — обламаний важіль, або з’явилася тріщина на основі. Тут, звичайно, допоможе тільки заміна.
 • Ручка провертається. Швидше за все, зносився штифт або вийшов з ладу механізм. Як і в попередньому випадку, потрібно виконати заміну.

Як самостійно поміняти віконну ручку

Технологія заміни ручки

Якщо заміна неминуча, то вам знадобиться нова віконна ручка. Такі вироби універсальні, тобто підходять до більшості вікон — відрізняється лише довжина штифта. І все ж вибирати ручку для заміни варто уважно. На ринку є як прості моделі, так і фірмові ручки з більш стильним дизайном, а також конструкції з додатковим функціоналом (кнопковий блокіратор, вбудований замок, протизламний механізм).

Заміна ручки виконується дуже просто:

 • Плоскою викруткою або ножем акуратно підіймаємо край декоративної кришки.
 • Повертаємо накладку на 90°.
 • Хрестовою викруткою викручуємо два кріпильних гвинта і витягаємо штифт старої ручки з гнізда.
 • Нову ручку встановлюємо в гніздо, фіксуючи кріпильними гвинтами.
 • Шляпки гвинтів накриваємо декоративною накладкою, повертаючи її на 90 °.

Після встановлення перевіряємо роботу ручки в різних режимах, відкриваючи й закриваючи стулку вікна. Якщо ви все зробили правильно, деталь повинна повертатися без зусиль і міцно триматися на основі.

Замінити ручку металопластикового вікна практично кожен з нас може своїми руками. Але якщо проблема закривання вікна криється не в ручці, варто звернутися до професіоналів, запросивши майстра для діагностики і ремонту фурнітури.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(19 голосів, середня: 4,84 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Випробування вікна виробництва «Основа» в лабораторії «МІРОПЛАСТ»
Випробування вікна виробництва «Основа» в лабораторії «МІРОПЛАСТ»

У березні 2021 р. в лабораторії віконної техніки «МІРОПЛАСТ» пройшли випробування вікна виробництва заводу «Основа». Для перевірки виробник обрав 3-частинне...

ТМ WDS запустила наймасштабнішу рекламну кампанію на ТБ
ТМ WDS запустила наймасштабнішу рекламну кампанію на ТБ

З 29 березня стартувала рекламна кампанія ТМ WDS на телебаченні. Вона стане наймасштабнішою кампанією за всю історію існування бренду і...

Чому пластикові вікна запотівають
Чому пластикові вікна запотівають

Відповідь на питання, чому пластикові вікна запотівають, найчастіше шукають власники конструкцій, які замінили старі дерев’яні вікна на нові ПВХ. І...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ