click fraud detection
Як самостійно замінити віконну ручку 21.02.2020

Як самостійно замінити віконну ручку

Ручка металопластикового вікна — це основний (і в 90% випадків єдиний) елемент для управління всією фурнітурою. Цей елемент використовується найактивніше, і тому найчастіше саме він першим виходить з ладу. Навіть якісна ручка від виробника з бездоганною репутацією може зламатися через невідповідне навантаження або відсутність належного догляду за вікном.

Що ж робити в такій ситуації? Заміна ручки — завдання досить просте, і вирішується воно за кілька хвилин. Нижче ми розповімо, коли ручку дійсно варто змінювати, і як це зробити власноруч.

Чи потрібна заміна?

Перш ніж міняти ручку, варто розібратися, а чи дійсно варто це робити. У деяких випадках проблема криється не в несправності цієї деталі. Проаналізуємо типові ситуації:

  • Ручка повертається із зусиллям. Швидше за все, сама ручка в порядку — а проблема пов’язана з положенням стулки. При перекосі механізм починає заїдати, і для його повороту потрібно докладати додаткові зусилля. Виправляється ситуація регулюванням положення стулки.

Зверніть увагу! Якщо не відрегулювати стулку, зросте навантаження і на фурнітурний механізм, і на саму ручку. Тому поломка будь-якої із задіяних деталей буде досить імовірною.

  • Ручку заклинює в нижньому положенні. Найчастіше причиною стає спрацювання блокіратора помилкового відкриття. Щоб повернути ручці функціональність, блокіратор потрібно зняти вручну, натиснувши на його скобу. Якщо проблема буде повторюватися, варто звернутися до фахівця з ремонту і регулювання металопластикових вікон.
  • Ручка хитається. Основна причина — ослаблення гвинтів, що кріплять ручку до вікна. Міняти деталь не потрібно, достатньо підняти захисний ковпачок на основі і підтягнути гвинти.
  • Ручка зламана — обламаний важіль, або з’явилася тріщина на основі. Тут, звичайно, допоможе тільки заміна.
  • Ручка провертається. Швидше за все, зносився штифт або вийшов з ладу механізм. Як і в попередньому випадку, потрібно виконати заміну.

Як самостійно поміняти віконну ручку

Технологія заміни ручки

Якщо заміна неминуча, то вам знадобиться нова віконна ручка. Такі вироби універсальні, тобто підходять до більшості вікон — відрізняється лише довжина штифта. І все ж вибирати ручку для заміни варто уважно. На ринку є як прості моделі, так і фірмові ручки з більш стильним дизайном, а також конструкції з додатковим функціоналом (кнопковий блокіратор, вбудований замок, протизламний механізм).

Заміна ручки виконується дуже просто:

  • Плоскою викруткою або ножем акуратно підіймаємо край декоративної кришки.
  • Повертаємо накладку на 90°.
  • Хрестовою викруткою викручуємо два кріпильних гвинта і витягаємо штифт старої ручки з гнізда.
  • Нову ручку встановлюємо в гніздо, фіксуючи кріпильними гвинтами.
  • Шляпки гвинтів накриваємо декоративною накладкою, повертаючи її на 90 °.

Після встановлення перевіряємо роботу ручки в різних режимах, відкриваючи й закриваючи стулку вікна. Якщо ви все зробили правильно, деталь повинна повертатися без зусиль і міцно триматися на основі.

Замінити ручку металопластикового вікна практично кожен з нас може своїми руками. Але якщо проблема закривання вікна криється не в ручці, варто звернутися до професіоналів, запросивши майстра для діагностики і ремонту фурнітури.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(19 голосів, середня: 4,84 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»
Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»

Стан ринку світлопрозорих конструкцій у 2023 році насамперед залежить від успіхів Збройних сил України та допомоги наших партнерів. Перебіг військової...

Нові ДБН набули чинності з 1 вересня. Що важливо знати віконщикам
Нові ДБН набули чинності з 1 вересня. Що важливо знати віконщикам

З 1 вересня 2022 року набула чинності низка державних будівельних норм, дві з яких безпосередньо впливають на діяльність у віконній...

ТМ WDS та БФ Kiddo анонсували благодійну програму «Вікна для лікарень»
ТМ WDS та БФ Kiddo анонсували благодійну програму «Вікна для лікарень»

Згідно з даними Офісу Президента в Україні на деокупованих територіях термінового відновлення потребують щонайменше 279 медичних закладів, що обслуговують понад...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ