click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Виносний монтаж вікон 20.08.2020

Виносний монтаж вікон

Зазвичай металопластикові конструкції встановлюють безпосередньо у віконний отвір з гідроізоляцією і теплоізоляцією монтажного шва. Однак в останні роки майстри практикують виносний монтаж, встановлюючи віконну конструкцію за межами отвору в зону теплоізоляції. У чому полягають принципові відмінності цієї технології і навіщо її використовувати — розповімо нижче.

Навіщо виконують виносний монтаж

Термін «виносний монтаж» говорить сам за себе. При використанні цієї методики віконна конструкція виноситься за межі стіни і фіксується в зоні зовнішнього теплоізоляційного шару. Про те, що такий спосіб монтажу практикують при склінні «пасивних будинків», ми писали раніше — але в принципі практично для будь-якої будівлі з якісним зовнішнім утепленням така методика буде прийнятною.

Навіщо ж відмовлятися від перевіреного способу установки на користь виносного монтажу?

  • По-перше, при такому способі виключається утворення «містків холоду», що слугують одним з джерел втрат тепла.
  • По-друге, зміщення вікна щодо отвору переносить точку роси в зону утеплювача. В результаті ймовірність ураження укосів цвіллю через їхнє перезволоження істотно знижується.

Звичайно ж, надійно встановити конструкцію за межами отвору непросто. Ця технологія стала масовою тільки з появою на ринку спеціальних матеріалів, що полегшують виносний монтаж.

Технологія виносного монтажу

Для монтажу конструкції в зоні утеплювача застосовуються спеціальні допоміжні пристрої:

  • Із зовнішнього боку отвору встановлюється спеціальний профіль з пінополістиролу. Матеріал, з якого виробляють такий профіль, має мінімальну теплопровідність, не боїться вологи і не горить, що робить несучу конструкцію довговічною, безпечною і при цьому ефективною.
  • Для кріплення профілю до несучої поверхні використовується полімерний клей-герметик. Як правило, підрізаний за розміром профіль спочатку наклеюють на стіну, а потім додатково фіксують анкерним кріпленням (діаметр кріплення і матеріал гільзи обирають з урахуванням конструкції стінового огородження).

Зверніть увагу! Іноді замість профілю встановлюються спеціальні кронштейни. Але використання кронштейнів вимагає ще більшої кваліфікації від майстрів. Тому застосовують таку методику порівняно нечасто.

  • Далі віконна конструкція з наклеєною на торцях ПСУС (попередньо стисненою ущільнювальною стрічкою) встановлюється на каркас з профілю із полістиролу.
  • Монтажний зазор герметизується з використанням пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок.

Переваги монтажу вікон в зону утеплювача

Основна вигода від застосування технології виносного монтажу — зниження тепловтрат приміщення за рахунок усунення містків холоду і зміщення точки роси. Чим вищим буде власний опір конструкції теплопередачі, тим більш вираженим буде ефект, тому найчастіше виносний монтаж практикують при встанволенні вікон на базі профілю з низькою теплопровідністю — наприклад, профільної системи WDS 8S.

Зверніть увагу! За рахунок різниці в теплопередачі між стандартним і виносним монтажем втрати енергії однієї конструкції знижуються приблизно на 55%.

До інших переваг монтажу в зону утеплювача можна віднести:

  • Нормалізацію вологості монтажного шва та прилеглих поверхонь (стіни, укоси).
  • Високу зламостійкість.
  • Довговічність, що забезпечується відсутністю в конструкції матеріалів, які можуть з часом руйнуватись.
  • Високу екологічність.

За умови достатньої кваліфікації майстрів виносний монтаж також виконується дуже швидко, що дозволяє економити час на установці віконних конструкцій.

Недоліки виносного монтажу

Перераховані особливості можна назвати недоліками доволі умовно — але все ж про них варто пам’ятати при виборі способу встановлення віконної конструкції:

  • По-перше, методика буде ефективною тільки при використанні якісних комплектуючих — полістирольного профілю, герметиків, монтажних стрічок. Все це призводить до здорожчання монтажу. Але витрати досить швидко окупляться за рахунок зниження тепловтрат (а значить, економії енергоносіїв на автономному обігріві).
  • По-друге, описана технологія вимагає високого рівня відповідальності та високої кваліфікації майстрів. А це означає, що доручати виносний монтаж можна тільки досвідченим бригадам.

Всі ці особливості потрібно враховувати, приймаючи рішення про спосіб монтажу конструкцій. Але якщо ви плануєте встановлювати енергоефективні вікна до приватного будинку або іншої будівлі, то варто розглянути можливість саме виносного монтажу: переваг у цієї методики значно більше!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ