click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Вікна для пасивного будинку 11.08.2020

Вікна для пасивного будинку

Зростання цін на енергоносії і зміщення вектора в бік енергозберігаючих технологій призвели до того, що концепції формування комфортного мікроклімату в будинку почали поступово переглядатися. Якщо раніше стояла задача якомога ефективніше обігріти весь внутрішній об’єм житлових приміщень, то вже кілька десятиліть інженери працюють над завданням мінімізації втрат тепла.

Одним із напрямків стала розробка так званих пасивних будинків. Що це за будинки і які вікна до них потрібно встановлювати — ми розповімо нижче.

Концепція пасивного будинку

Концепція «пасивного будинку» почала розроблятися в Німеччині, а у її витоків у 1988 році стояли німецькі вчені Бо Адамсон і доктор Вольфганг Фейст. Перший зразок пасивного будинку було побудовано у 1991 році в Дармштадті, а вже з 1996 року над розробкою теоретичної бази працює «Інститут житлового будівництва і навколишнього середовища».

Якщо коротко, то пасивним називають будинок, для якого характерні мінімальні тепловтрати, що частково компенсуються за рахунок природного обігріву сонячними променями. Це означає, що будівля повинна бути утепленою, мати теплоізольований фундамент і покрівлю, а також має бути обладнаною вікнами з мінімальною теплопровідністю. Щоб мінімізувати втрати тепла при вентиляції (вони неминучі), у канали для вентиляції вбудовуються теплообмінники — вони дають змогу зберегти більшу частину тепла всередині приміщення.

Звичайно ж, повністю позбутися необхідності обігріву будівлі нереально — в усякому разі, на нинішньому рівні розвитку технологій. Тому введено умовну межу, що визначає поняття «пасивний будинок» — тепловтрати будівлі не повинні перевищувати 15 кВт/год на рік на квадратний метр корисної площі.

Досягається такий низький рівень тепловтрат тільки шляхом комплексного підходу, що включає:

  • Вибір оптимального місця будівництва з хорошою інсоляцією.
  • Вибір оптимальної форми будинку.
  • Максимальне використання теплоізоляційних матеріалів і конструкцій тощо.

Також при будівництві пасивного будинку приділяється особлива увага вибору і монтажу віконних конструкцій.

Вікна для пасивного будинку

Вибір вікон для пасивних будинків

Згідно з концепцією пасивного будинку, вікна — це не тільки джерело тепловтрат, а й джерело теплової енергії, що надходить до приміщення. Тому, на противагу стереотипам, площа скління пасивних будинків досить велика — однак майже всі вікна розміщуються на сонячній стороні, акумулюючи тепло навіть в холодну пору року. У холодному кліматі коефіцієнт g (частка теплової енергії, що надходить до будівлі через шибки) повинен перевищувати 0,5 — це означає, що через вікна в будинок повинно проходити не менше 50% тепла.

І все ж для помірного і холодного клімату основним завданням стає мінімізація тепловтрат. Згідно з концепцією пасивного будинку, теплопровідність віконних конструкцій повинна становити:

Uw ≤ 0,8 Вт/м2К

Оскільки українські нормативні документи оперують показником приведеного опору теплопередачі, то можна орієнтуватися на еквівалентне значення:

Rо ≥ 1,25 м2С/Вт

Це — досить високий показник, який можна реалізувати, тільки встановивши вікна в оптимальній комплектації:

  • В якості профілю варто обирати шестикамерні системи з монтажною шириною не менше 80 мм. Чудовим прикладом може служити профільна система WDS 8S — 6 камер, 82 мм, Ro = 1,21 м2С/Вт. Додатковим плюсом буде наявність третього, внутрішнього контуру ущільнення, що формує додаткову камеру в зоні примикання рами і стулки і також забезпечує зниження тепловтрат у закритому положенні.
  • Вимоги до склопакету теж високі. Мінімум — двокамерний склопакет із двома шарами енергозберігаючого скла і заповненням повітряних камер аргоном. Опір теплопередачі склопакета в цьому випадку буде в діапазоні 1,56 — 1,82 м2С/Вт залежно від характеристик комплектуючих — і разом з енергоефективним профілем дасть нам потрібну величину.

Крім того, необхідно укомплектувати вікно ефективною фурнітурою, розрахованою на роботу з важкими профільними системами. Це забезпечить ефективне притискання і теж додасть свій внесок в енергозбереження.

Особливості монтажу вікон у пасивних будинках

Правильний монтаж металопластикових вікон дуже важливий для будь-якої будівлі — але для пасивного будинку він грає ключову роль. Тут можна обмежитися декількома важливими тезами:

Монтажні роботи повинні виконувати фахівці з високою кваліфікацією і високим рівнем особистої відповідальності. Будь-який брак при облаштуванні монтажного шва призведе до зростання тепловтрат будівлі.

Рекомендується виконувати монтаж згідно з вимогами ДСТУ, тобто з використанням пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок. Формування тришарового монтажного шва — обов’язкова умова для мінімізації тепловтрат усім приміщенням, а також для нормалізації вологості в будинку.

При склінні пасивного будинку часто практикують монтаж конструкції в зону утеплювача (тобто монтаж із винесенням конструкції за межі стінового огородження). Це досить затратна технологія, що вимагає знання цілого ряду нюансів і високої кваліфікації майстрів — але зате встановлене таким способом вікно не має містків холоду і втрачає значно менше енергії.

Технології виносного монтажу буде присвячена окрема стаття, яку незабаром ми розмістимо в нашому блозі.

На сучасному етапі розвитку технологій створення пасивного будинку є цілком можливим — але при цьому воно вимагає значних трудовитрат і інвестицій. Однак деякі методики і стандарти, що використовуються при будівництві таких споруд, можна застосовувати і на вже зведених об’єктах — тим самим зводячи до мінімуму їхні тепловтрати і заощаджуючи на енергоносіях.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ