click fraud detection
Види ущільнювачів у пластикових вікнах 25.10.2019

Види ущільнювачів у пластикових вікнах

Ефективне притискання стулки металопластикового вікна до рами або імпосту забезпечується продуманою конструкцією обох елементів і правильним налаштуванням фурнітурного механізму. Але, крім цього, на ефективність притискання впливає ще один елемент — віконний ущільнювач.

Ущільнювачі роблять з різних матеріалів, але всіх їх поєднує одна якість — еластичність. Гнучка вставка щільно прилягає до поверхні і перекриває зазор, забезпечуючи максимальну герметичність конструкції.

Призначення віконного ущільнювача

Віконний ущільнювач — це смуга еластичного матеріалу, яка закріплюється в спеціальному пазу на профілі рами, стулки або імпоста. Ущільнювачі можуть мати різну конструкцію, а найпоширеніші їх деталі — це порожнини і пелюстки. Порожнина забезпечує додаткову теплоізоляцію за рахунок формування повітряного прошарку, а еластична пелюстка прилягає до основи.

Віконний ущільнювач виконує кілька функцій:

 • Герметизація — захист від продування. Чим більше контурів ущільнення (в деяких профільних системах, таких як WDS 8S, додано третій, внутрішній контур) — тим нижчою є ймовірність продування по периметру вікна.
 • Гідроізоляція — якщо щілину між стулкою і рамою перекрито еластичною вставкою, то волога, навіть при сильній зливі або рясному таненні снігу, не проникне в приміщення.
 • Захист від пилу — віконний ущільнювач не тільки не пропускає пил в приміщення, він ще й зменшує кількість пилу, що осідає на фурнітурі, продовжуючи термін експлуатації фурнітурного механізму.
 • Шумоізоляція — еластичні, особливо трубчасті ущільнювачі значно знижують рівень вуличного шуму, підвищуючи акустичний комфорт в приміщенні.

 

Віконні ущільнювачі з різних матеріалів

Для виробництва віконних ущільнювачів використовуються найрізноманітніші еластичні матеріали:

 • Гума, каучук та їх похідні. Сировина для виробництва ущільнювача вулканізується шляхом обробки каучукової маси сіркою і жорстким УФ-випромінюванням, після чого до складу матеріалу додається сажа. Після такої обробки каучуковий ущільнювач набуває хорошої еластичності, яка при правильному догляді може зберігатися протягом 30 років і більше. Виробляється тільки в чорному кольорі.
 • EPDM — етилен-пропілен-дієн-мономер або етилен-пропіленовий синтетичний каучук. З огляду на більшу доступність сировини поступово витісняє натуральний каучук з ринку, при цьому практично не поступається йому за експлуатаційними показниками. Служить не менше 20 років, але для збереження еластичності за ущільнювачем з EPDM потрібно регулярно доглядати.
 • ТРЕ — ущільнювач з термопластичного еластомеру. У виробництві віконних і інших конструкцій з профільних систем WDS використовуються саме такий вид ущільнення. Їх перевагою є стійкість до впливу ультрафіолету і погодних умов. Термін служби таких ущільнювачів, при правильній експлуатації, відповідає терміну служби всього вікна, але його бажано обробляти силіконовими захисними складами для збереження еластичності. Цей матеріал можна зварювати і паяти, що полегшує його використання при виробництві металопластикових віконних конструкцій.
 • Силікон. Ущільнювальні контури з силікону не бояться ані спеки, ані сильних холодів, зберігаючи еластичність протягом 40 років і більше. Вони не руйнуються під впливом ультрафіолету і забезпечують максимальну герметичність. Не надто часте використання силіконових ущільнювачів обумовлені ​​високою ціною матеріалу, а також малою механічною міцністю — тонкі силіконові контури легко пошкодити, після чого доводиться виконувати повну заміну.

Також варто сказати ще про один вид ущільнювача, який можна зустріти в ПВХ-вікні — коекструдований ущільнювач в штапиках. Він забезпечує фіксування склопакетів у рамі чи стулці.

Іноді при виробництві металопластикових вікон використовуються і інші ущільнювальні матеріали, наприклад поліуретанова губка в захисній оболонці. Але їх частка на ринку невелика, і вона поступово зменшується через те, що такі матеріали програють у продуктивності більш поширеним ущільнювачам.

Що стосується кольору, то палітра відтінків тут небагата — зазвичай ущільнювачі роблять в чорному, коричневому, сірому або бежевому кольорах. З іншого боку, цього цілком достатньо, щоб ущільнювач гармонійно поєднувався з кольором ламінованого або забарвленого в масі профілю.

Догляд за ущільнювачем у пластиковому вікні

Питання догляду за віконними ущільнювачами ми торкалися в декількох статтях. Тому тут обмежимося лише загальними рекомендаціями:

 • Намагайтеся не перетискати ущільнювальний контур, уникаючи надмірно сильного притискання стулки до рами.
 • Уважно стежте за станом ущільнювача, не допускаючи його деформації або появи тріщин.
 • Мінімум двічі на рік очищуйте ущільнювач від забруднень і змащуйте його або спеціальним засобом з комплекту для догляду за вікнами, або мастилом на основі силікону без кислот, лугів і розчинників.

Практично всі сучасні різновиди матеріалів, що використовуються для виготовлення ущільнюючих контурів, відмінно справляються зі своїми функціями — але при цьому власнику конструкції не слід забувати про належний догляд.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(10 голосів, середня: 4,80 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ