click fraud detection
Вибираємо вікна для приватного будинку 30.10.2019

Вибираємо вікна для приватного будинку

У своїх статтях про вибір вікон ми неодноразово акцентували увагу на тому, що немає єдиної оптимальної комплектації металопластикової конструкції. Все залежить від того, які завдання має вирішувати вікно, а ці завдання обумовлюються місцем його установки.

При цьому у вікон, які встановлюються в будівлях одного типу, є спільні риси. У сьогоднішній статті розглянемо характеристики конструкцій, які призначені для встановлення в приватних будинках і котеджах.

Пріоритети при виборі металопластикових вікон для приватних будинків

Які ж завдання мають вирішувати ПВХ-вікна, призначені для приватного будинку? Їх декілька:

 • Енергозбереження. З огляду на зростаючі ціни на енергоносії і загальносвітовий тренд на підвищення енергоефективності низька теплопровідність конструкції стає пріоритетом. При цьому в приватному будинку ефективність енергозбереження помітна краще. За рахунок встановлення енергозберігаючих вікон знижуються тепловтрати, отже, автономне опалення буде працювати з меншими енерговитратами, а відтак ви зекономите на газі, електриці та інших теплоносіях.
 • Безпека. Якщо в квартирі одним з факторів, що зменшують ймовірність неправомірного проникнення, є високе розташування вікон (вище другого поверху зловмисники рідко піднімаються), то малоповерховий приватний будинок потрібно захищати по всьому периметру. Виникає потреба в оснащенні вікон протизламною фурнітурою і безпечним склом (броньоване скло, триплекс).
 • Індивідуальність. Приватний будинок — це багато в чому відображення особистості його власника, тому тут якраз будуть доречні нестандартні вікна. Арочні і непрямокутні конструкції, ламіновані рами, тоновані склопакети, шпроси тощо — все це буде виглядати куди органічніше, ніж при комплектації вікон для типової квартири в багатоповерхівці.

Як же можна реалізувати ці пріоритети при виборі комплектації металопластикового вікна? Тут варто комбінувати різні елементи з урахуванням наведених вище вимог.

Пріоритети при виборі металопластикових вікон для приватних будинків

Профільна система

Форма і розмір віконних отворів в приватному будинку обумовлюють конфігурацію конструкцій і їхні габарити. Що ж стосується самого профілю, то тут будуть важливими такі характеристики:

 • Монтажна ширина і кількість камер. Щоб повною мірою реалізувати теплоізоляційний потенціал приватного будинку, варто обирати максимально ефективні з точки зору енергозбереження варіанти. Для приватних будинків підійдуть профілі з шириною від 70 до 82 мм і більше: такі габарити дозволяють звести до мінімуму втрати тепла. Як правило, такі профільні системи мають шестикамерну структуру. Прикладом профілів, що задовольняють таким вимогам, можуть служити системи WDS 8S і WDS 7S.

Зверніть увагу! Використання профільних систем з меншим теплоізоляційним потенціалом виправдане тільки в двох випадках: скління господарських будівель або ж літніх дачних будиночків (в холодну пору року вони не опалюються, тому достатньо буде базового енергозбереження).

 • Плюсом буде і наявність третього (внутрішнього) контуру ущільнення. В цілому бажаними є будь-які модифікації, що знижують теплопровідність рам і стулок.
 • Ламінація. У квартирі ламінація якщо і потрібна, то лише всередині. А в приватному будинку оптимальним вибором буде двосторонній варіант. Декорування профілю з внутрішньої та із зовнішньої сторони дозволяє органічно вписати віконні конструкції як в стильове рішення інтер’єру, так і в зовнішній вигляд фасаду.

Склопакет

Вибір склопакета диктується балансом між енергозбереженням і стійкістю до спроб проникнення:

 • По-перше, для приватного будинку підійдуть двокамерні склопакети з енергозберігаючим (низькоемісійним) склом, а також із заповненням камер інертним газом. Використання однокамерного склопакета не забезпечить потрібної теплоізоляції і, крім того, така конструкція не буде відповідати теплотехнічним нормативам, чинним в Україні.
 • По-друге, бажано убезпечити вікна від спроб їх розбиття. Для цього в якості зовнішнього скла використовують термозміцнене (загартоване) скло, ламіноване скло або триплекс. Чим складніше буде розбити вікно, тим нижчим є ризик, що за час вашої відсутності в будинок проникнуть зловмисники.
 • Нарешті, не забувайте про приватність. Якщо вікна виходять на вулицю або сусідній двір, варто придивитися до тонованих або дзеркальних модифікацій. Вони ефективно захищають приміщення від сторонніх поглядів.
 • Необхідність сонцезахисту і звукоізоляції розглядається в кожному випадку окремо. Як правило, вікна приватного будинку затінені деревами на ділянці, тому від перегріву приміщення не страждає. Але якщо потрібно захиститися від яскравих сонячних променів — обирайте склопакети зі світловідбивним або (що практичніше) мультифункціональним склом.
 • Те ж стосується і захисту від шуму. Якщо є ризик, що жвава вулиця або сусіди будуть вам заважати, подбайте про встановлення склопакета зі зниженою звукопроникністю. Це потрібно не у всіх випадках, але для спальні і дитячої такі конструкції не будуть зайвими навіть в приватному будинку.

Фурнітура для пластикових вікон

Фурнітура для пластикових вікон

Нарешті, фурнітура:

 • Вище ми вже сказали, що безпека — це один із пріоритетів для приватного домоволодіння. Тому вибір варто робити на користь фурнітури з протизламними елементами — грибоподібними цапфами і посиленими планками-зачіпами Н-подібної форми.
 • Не зайвим буде і встановлення додаткових елементів безпеки, наприклад сталевих пластин , що захищають від висвердлювання та/або ручок з ключами.
 • Для підтримки оптимального мікроклімату в приватному будинку доводиться докладати більше зусиль, ніж в квартирі. Щоб полегшити це завдання, варто завбачливо додати до фурнітурного комплексу додаткові елементи, що полегшують провітрювання. Це може бути мікровентиляція / ступінчаста вентиляція, фіксатор / обмежувач відкриття стулки для інтенсивного провітрювання тощо.
 • Крім того, навіть у приватному будинку не слід забувати про дитячу безпеку. Всі вікна, до яких можуть мати доступ маленькі діти, обов’язково комплектуються фурнітурними елементами, що перешкоджають відкриванню без відома дорослих — блокаторами, ручками з ключами або дитячими замками безпеки.

При виборі вікна для приватного будинку можна проявити куди більше індивідуальності — навіть саме місце встановлення конструкцій сприяє цьому. І все ж, обговорюючи бажану комплектацію, варто пам’ятати про пріоритети, які важливі саме в приватних будинках.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(12 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ