click fraud detection
Вибираємо вікна для квартири 01.11.2019

Вибираємо вікна для квартири

Вибір вікон для квартири відрізняється від підбору оптимальної комплектації вікон для приватного будинку. З одного боку, в типових будівлях велика частина віконних прорізів має стандартну форму і розміри. З іншого — при виборі доводиться враховувати чинники, які для приватного будинку не є настільки актуальними.

У будь-якому випадку вікна для квартири потрібно комплектувати, беручи до уваги і призначення приміщення, і поверх, і навіть сторону, на яку вони виходять.

На що звернути увагу при виборі пластикових вікон

При виборі вікон в квартиру потрібно врахувати:

 • Вимоги до енергозбереження. Висока ефективність — це базова вимога до будь-яких конструкцій, тому обирати потрібно вікна з хорошим опором теплопередачі. Якщо у вас автономне опалення, то для більш ефективної витрати енергоносіїв втрати тепла потрібно звести до мінімуму — в тому числі за рахунок вікон.

Важливо! Піклуючись про енергоефективність, не забувайте про вентиляцію — інакше наслідки нестачі свіжого повітря ви відчуєте дуже швидко!

 • Вимоги до сонцезахисту. Вікна, що виходять на південну або південно-східну сторону — потенційне джерело перегріву. Якщо не хочете витрачати зайві ресурси й кошти на кондиціонування, подбайте про сонцезахист заздалегідь.
 • Вимоги до звукоізоляції. Забезпечити акустичний комфорт в типовому багатоповерховому будинку досить складно. Але від шуму з боку дитячого майданчика або автомобільної дороги вікна цілком можуть вас захистити, причому вельми ефективно.
 • Крім того, варто мати на увазі, що вікна на першому, другому і останньому поверхах часто стають мішенню квартирних злодіїв. Тому їх потрібно оснащувати сучасними протизламними системами.

Саме з урахуванням цих вимог потрібно вибирати комплектацію вікна для квартири.

На що звернути увагу при виборі пластикових вікон

Профільна система

Вибір профільної системи обумовлений кількома факторами:

 • Оптимально — 6 камер, монтажна ширина не менше 70 мм. Для скління квартир з центральним опаленням і ефективною теплоізоляцією стін можна використовувати вікна на базі п’ятикамерного профілю шириною від 60 мм.
 • Якщо вікна виходять на західну або північну сторону — варто обирати конструкції зі зменшеною висотою стулки. Прикладом може бути профільна система WDS 6S: за рахунок особливостей конструкції вона забезпечує значне збільшення світлового потоку.
 • На верхніх поверхах конструкції піддаються значному вітровому тиску. Щоб уникнути їх деформації, великі вікна слід робити на основі міцного профілю з надійним армуванням.

Окремо варто висвітлити питання дизайну. У більшості випадків у квартири встановлюють або класичні білі вікна, або вікна з внутрішньою ламінацією. Якщо ж мова йдеться про будівлю, що має історичну цінність, то може знадобитися виготовлення конструкцій на базі профілю, фарбованого в масі, та ламінованого як зовні, так і зсередини. Тоді білі рами не будуть виділятися на фасаді.

Склопакет

Склопакет, що займає до 80% площі стандартного квартирного вікна, несе основне функціональне навантаження. Вимоги до енергозбереження будуть досить високими, тому за основу беруться двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом і заповненням інертним газом.

Крім того:

 • Для вікон з південною і південно-східною орієнтацією — сонцезахисні і багатофункціональні склопакети, що запобігають перегріву приміщення.

Вибираємо вікна для квартири

Важливо! Вікна з легким дзеркальним ефектом дещо знижують кількість світла, що потрапляє до приміщення, тому на тіньовій стороні будинку встановлення їх буде не цілком виправданим. З іншого боку, дзеркальний ефект може забезпечити потрібну приватність, захистивши від сторонніх поглядів.

 • Для вікон на нижніх поверхах — склопакети з триплексом або ламінованим склом, більш стійким до спроб його розбити.
 • Для вікон у спальню, дитячу, а також для вікон, що виходять на будівельні майданчики, дороги або дитячі майданчики — склопакети з підвищеними показниками звукоізоляції.

Фурнітура

Фурнітура для вікон в квартиру підбирається з урахуванням безпеки та функціональності:

 • Наявність протизламних елементів буде плюсом для будь-якого вікна. Але для перших, других і останніх поверхів, а також для вікон над козирками і парапетами протизламна фурнітура просто необхідна. Її можна додатково підсилити ручкою з ключем або протизламною ручкою Secustik.
 • Якщо в будинку є діти, то незалежно від поверху встановлюємо деталі, що запобігають несанкціонованому відкриванню стулки. Це може бути вже згадана ручка з ключем, тросовий блокіратор або дитячий замок безпеки.
 • Щоб оптимізувати мікроклімат і ефективно боротися з підвищеною вологістю, потрібно забезпечити можливості для ефективної вентиляції. Для регулярного провітрювання підійде мікровентиляція або ступеневий механізм, а для інтенсивного варто оснастити стулку фіксатором/обмежувачем відкривання.
 • Крім того, при виборі фурнітури не потрібно забувати про ручку: цей елемент повинен бути не тільки зручним і надійним, але і красивим, тим більше що різноманітність дизайнерських моделей дозволяє підібрати ручку під будь-який стиль інтер’єру і будь-який колір ламінації вікна.

Обирати вікна для квартири непросто — як бачите, врахувати потрібно досить велику кількість чинників. Але, з іншого боку, витрачений на вибір час швидко окупиться за рахунок підвищення рівня комфорту у вашій оселі.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(14 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ