click fraud detection
Встановлення відливу для пластикового вікна своїми руками 07.11.2019

Встановлення відливу для пластикового вікна своїми руками

Віконні відливи (водовідливні планки) — це важливі деталі, що монтуються із зовнішньої сторони віконного блоку. Вони захищають нижню частину монтажного шва від затікання води і, крім того, забезпечують відведення стікаючої рідини від стіни і (частково) від фундаменту.

Правильне встановлення відливів — важлива частина монтажу, тому при кріпленні даного елемента варто дотримуватися ряду правил.

Конструкція і види відливів для пластикових вікон

Віконний відлив — це рівна планка, встановлена в нижній частині вікна з боку вулиці. Планка складається з трьох деталей:

  • Пристінної частини — вертикальної смуги, що використовується для кріплення конструкції до основи.
  • Полиці водовідливу — похилої, найширшої частини, що відповідає за збір опадів і їх відведення від вікна і стіни.
  • Капельника — загнутої вниз частини, що збирає вологу і перешкоджає її неконтрольованому стіканню.

В місці примикання відливу до бічних поверхонь віконного отвору іноді формуються бічні планки. В інших випадках край відливу просто заводиться в паз стіни або перекривається спеціальною торцевою накладкою.

В залежності від матеріалу виготовлення відливи бувають:

  • Пластиковими.
  • Алюмінієвими.
  • Сталевими (оцинкована сталь з порошковим пігментом або полімерним покриттям).

Саме останній різновид є найбільш популярним і користується попитом на ринку. Ціна відливів з оцинкованої сталі порівняно невелика. А завдяки захисному шару вони добре переносять тривалий контакт з вологою і не схильні до корозії.

Зверніть увагу! Іноді відливи роблять з керамічних блоків або плиток особливої ​​форми. Але технологія їхнього монтажу ближче до методики облицювання або цегляної кладки, тому подібні роботи варто доручати професіоналам.

Конструкція і види відливів для пластикових вікон

Вибір розміру і інші важливі аспекти

Водовідливні планки найчастіше виробляються у вигляді ламелей довжиною до 6 м. При виготовленні відливу під конкретний віконний отвір ламель обрізають із запасом не менше 20-30 мм — це дозволяє точно підігнати деталь по довжині безпосередньо на місці монтажу. Тонкий метал, з якого виробляють водовідливні планки, легко ріжеться ножицями по металу, тому проблем з підгонкою зазвичай не виникає.

Другий важливий аспект — вибір глибини відливу (відстані між місцем кріплення до конструкції і зовнішнім краєм). Щоб деталь максимально ефективно справлялася з покладеними на неї функціями, вона повинна виступати за площину стіни приблизно на 40-50 мм. Такої відстані цілком достатньо для відведення вологи від стіни і від фундаменту, тому підбирати ширину деталі потрібно з урахуванням цієї рекомендації.

Оптимальний кут встановлення відливу — 10–20 °. Зазвичай саме такий кут виходить при монтажі вікна за всіма правилами. Монтувати відлив горизонтально, і тим більше з ухилом (нехай і мінімальним) в сторону вікна не можна!

Технологія монтажу відливу

При встановленні відливів на пластикові вікна основна складність полягає в герметизації місця стику металевої та пластикової поверхонь. Виконується монтаж водовідливної планки таким чином:

  • Водовідливну планку підрізаємо під розмір отвору.
  • Поверхня на підставочному профілі, до якої буде примикати водовідливна планка, обробляється силіконовим або каучуковим герметиком. Крім гідроізоляції він забезпечить ще й звукоізоляцію, виконуючи функцію буферної прокладки.
  • Водовідливна планка заводиться під рамний профіль, а її монтажна поличка замикається в спеціальному пазу на нижній поверхні рами.
  • Відлив кріпиться до підставочного профілю саморізами.

Зверніть увагу! Простір під відливом може бути додатково теплоізольований з використанням поліуретанової піни або плитних матеріалів. Згідно з вимогами ДСТУ там повинна знаходитися паропроникна стрічка, що захищає монтажний шов від попадання рідини, але при цьому не перешкоджає виходу вологи назовні.

Технологія монтажу відливу

За відсутності доступу до підставочного профілю водовідливна планка кріпиться безпосередньо до площини рами. При цьому її верхній край повинен перебувати нижче рівня дренажних отворів, тобто не перекривати їх і не перешкоджати виходу конденсаційної вологи. В цьому випадку герметизація місця примикання відливу до рами силіконом буде практично обов’язковою, оскільки інакше забезпечити потрібну щільність і захист від протікань не вийде.

У більшості випадків за умови дотримання цих правил змонтувати відливи з потрібним рівнем надійності можна і своїми руками. Якщо ж у вас немає потрібних навичок або вам доводиться вирішувати більш складне завдання (наприклад, монтаж відливу на еркерну конструкцію зі стикуванням декількох планок), краще доручити цю роботу кваліфікованому фахівцю.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(14 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ