click fraud detection
 • ua
 • en
Вікна для шумних районів 12.11.2020

Вікна для шумних районів

Один з факторів, що забезпечують комфорт у будинку, — вікна з хорошою шумоізоляцією. Якщо ви живете недалеко від автотраси, вокзалу або приватного сектору з собаками, які щоденно гавкають, у будинку все одно можна створити атмосферу затишку. Ось чому на шумоізоляційні характеристики вікон варто звернути увагу при їх виборі або заміні.

Джерела зовнішнього шуму

У приватному будинку і квартирі джерела шуму, що проникає крізь вікна, будуть різними. Для квартири це в першу чергу шум від руху транспортних засобів: чим більше вікон виходить на автомобільні дороги, чим інтенсивнішим є транспортний рух — тим актуальнішою буде звукоізоляція. Крім транспорту свій внесок в рівень «шумового забруднення» додають:

 • Дитячі майданчики.
 • Майданчики для вигулу домашніх тварин.
 • Літні тераси кафе і ресторанів.
 • Будівельні та промислові майданчики (виробництва теж можуть бути розміщені в межах міста).

В усіх цих випадках навіть через закриті вікна до приміщення буде проникати шум, і звукоізоляція вікон повинна бути максимальною.

У приватному секторі головне джерело шуму — сусіди. На сусідніх ділянках можуть галасувати діти або голосно грати музика: все це знижує якість відпочинку. Саме тому встановлення вікон зі звукоізоляційними склопакетами теж буде цілком актуальним.

Який рівень шуму можна вважати допустимим?

 • На вулиці великого міста гучність шуму може перебувати в межах 60-100 дБ і більше.
 • Згідно з діючими нормативами, максимальний рівень шуму в квартирі не повинен перевищувати 55 дБ вдень, і 45 дБ вночі.
 • Зона комфорту для людини — 30-40 дБ: при такому акустичному навантаженні наш організм може продуктивно працювати і повноцінно відпочивати.

Забезпечити зниження гучності вуличного шуму до прийнятних значень допоможе підбір вікон в оптимальній комплектації і правильне їх встановлення.

Рівні шуму у місті

Як працює захист вікон від шуму

Ефективність шумоізоляції конструкції залежить від трьох чинників. Шумоізоляція вікон у квартирі або будинку забезпечується за рахунок зниження їхньої проникності для звуків. Вирішується це завдання тільки комплексно:

 • По-перше, чим більшою є товщина конструкції і її окремих елементів (профіль, з якого виготовлено ​​раму і стулку вікна, склопакет) — тим ефективнішою буде звукоізоляція.
 • По-друге, неоднорідна структура перешкоди, через яку проходить звук, теж призводить до зниження його гучності. Тому, наприклад, двокамерний склопакет буде краще захищати від шуму, ніж однокамерний такої ж ширини.
 • Зрештою, важлива і герметичність. Це означає, що в закритому положенні стулка вікна повинна максимально щільно примикати до рами.

На ці 3 пункти — товщину, неоднорідну структуру і герметичність — потрібно орієнтуватися, обираючи конструкцію вікна з шумоізоляцією.

Конструкція склопакета і шумоізоляція

Велика площа скління сучасних металопластикових вікон перетворює склопакет на мембрану, яка сприймає зовнішній шум і передає його всередину приміщення. Знизити гучність шуму можна кількома способами:

 • Використання стекол різної товщини. Більш товсте зовнішнє скло ефективніше глушить зовнішній шум. При цьому відмінність в товщині стекол склопакета створює додаткову перешкоду для поширення звукових хвиль.
 • Використання двокамерного склопакета з різними дистанціями. Навіть стандартні двокамерні склопакети знижують гучність звуку ефективніше за однокамерні. Якщо ж ширина дистанцій в склопакеті буде відрізнятися, то втрати гучності будуть ще помітнішими.
 • Заповнення камер інертним газом. За рахунок більшої в’язкості (у порівнянні з повітрям) аргон значно гірше пропускає звук, забезпечуючи шумоізоляцію.
 • Використання триплексу (конструкції з кількох шарів скла, з’єднаних тонкою, але дуже міцною полімерною плівкою) в якості зовнішнього скла. Так, триплекс встановлюють з міркувань безпеки, а не звукоізоляції. Але пара тонких стекол, з’єднаних нітроцелюлозною плівкою в пружну систему, забезпечує значно кращу шумоізоляцію — тож тиша в приміщенні тут стане додатковим бонусом.

Деякі віконні компанії можуть пропонувати спеціальні шумоізоляційні склопакети, спроектовані спеціально для зменшення виробничого або транспортного шуму. Зазвичай максимальна непроникність для звуків забезпечується за рахунок заповнення камер гексафторидом сірки або іншими газами. Такі шумоізоляційні вікна «гасять» звукові хвилі майже повністю.

Використання триплексу в якості зовнішнього скла.

Вплив інших факторів на звукоізоляцію

Вплив профілю на звукоізоляцію менший, ніж у склопакета, але теж значний. Ключову роль відіграють такі параметри:

 • Кількість повітряних камер.
 • Монтажна ширина профілю.
 • Товщина пластикових стінок (в першу чергу передньої).

Чим більше повітряних камер має профіль, тим краще він перешкоджає проникненню шуму. Рекомендуємо замовляти вікно з профілю з шістьма камерами і монтажною шириною від 70 мм. Такі профілі можна комплектувати широкими склопакетами, що в сумі дає найкращі результати по звукоізоляції.

Замовляючи вікно WDS, краще зупинити свій вибір на шестикамерних системах WDS 8S (комплектується склопакетом 44 мм) або WDS 7S (склопакети 32 і 40 мм).

Монтаж і регулювання для шумоізоляції вікна

Одна з основних умов, від дотримання якої залежить шумоізоляція пластикових вікон, — професійний монтаж згідно вимоги ДСТУ та регулювання фурнітури вікна для притискання стулки до рами:

 • Монтажний зазор має бути заповнений піною без великих порожнин або щілин. Піна після полімеризації ефективно знижує гучність звуків, але навіть невелика щілина шириною менше 1 мм буде пропускати звуки ззовні, порушуючи шумоізоляцію.
 • Разом із заповненням піною знизити рівень шуму допомагає використання монтажних стрічок — внутрішніх і зовнішніх. При малій щільності вони відсікають частину звукових хвиль, тож у приміщенні буде тихіше.
 • Правильне оформлення відкосів допоможе забезпечити комфорт в приміщенні не тільки з точки зору теплоізоляції, але і з позиції звукоізоляції. Закладка пористих матеріалів по периметру вікна буде виправданою тоді, коли звуки автостради або будівельного майданчика за вікном сильно вам докучають.

Зрештою, важливо, щоб стулка вікна щільно притискалася до рами — в щільно закритому положенні вікно забезпечує максимальну шумоізоляцію. Регулювання фурнітури для забезпечення щільного рівномірного притиску повинна проводитися при монтажі — але і при інтенсивній експлуатації вікна періодично варто викликати майстра для сервісного обслуговування конструкції.

Ефективна звукоізоляція — один з найважливіших аспектів комфорту, який забезпечує металопластикове вікно.

Ефективна звукоізоляція — один з найважливіших аспектів комфорту, який забезпечує металопластикове вікно. Правильний підбір комплектації конструкції і правильне встановлення стануть запорукою того, що в будинку, квартирі або офісі з новими вікнами ніякий шум не буде вам докучати.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(10 голосів, середня: 4,70 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ