click fraud detection
  • ua
  • en
Словник віконних термінів 06.12.2019

Словник віконних термінів

Обираючи комплектацію металопластикового вікна в салоні або читаючи про вікна в інтернеті, ми часто зустрічаємо слова, значення яких є незрозумілим чи зрозумілим не в повній мірі. Це цілком природньо: пік розвитку галузі припав на останні десятиліття (а сам розвиток все ще триває), тому нові терміни і поняття з’являються регулярно.

Словник, який ми склали, покликаний допомогти всім зацікавленим особам (в першу чергу потенційним замовникам), розібратися у важливих аспектах конструкції ПВХ-вікна і зрозуміти, що позначає той чи інший термін.

Армуючий профіль (армування, армір) — металевий профіль, який розміщують всередині пластикового профілю для підвищення міцності і жорсткості віконної конструкції. Виготовляється з оцинкованої сталі, міцність армуючого профілю залежить від товщини металу і його конфігурації (чим більше ребер жорсткості, тим вище міцність).

Глухе вікно — конструкція, у якій відсутні частини, що відкриваються (стулки). Складається з рами і заповнення (склопакета).

Дитячий замок — невеликий замок, який встановлюється в нижній частині рами. У закритому положенні не перешкоджає відкиданню стулки на провітрювання, але при цьому не дає дитині відкрити стулку без відома батьків.

Дистанційна рамка — пустотіла рамка з тонкого металу або пластику, яка з’єднує стекла в склопакеті. В порожнині рамки знаходиться речовина, що поглинає вологу з повітря — це перешкоджає утворенню конденсату усередині склопакета.

Доводжувач — спеціальне пристосування, яке забезпечує плавне автоматичне закривання дверної стулки.

Дренажний отвір — отвір в пластиковому профілі, призначений для відводу конденсаційної вологи, а також для вирівнювання тиску в камерах.

Заглушка домогосподарки — еластичний профіль, який встановлюється в штапиковий паз в нижній частині рами. Використовується для захисту паза від накопичення пилу та сміття, полегшує догляд за вікном.

Імпост — Т-подібний профіль, який використовується для поділу рами на кілька окремих сегментів. Може бути горизонтальним або вертикальним. Конструкція імпоста передбачає можливість прилягання до нього стулки або ж склопакета глухої частини конструкції.

Ламінований профіль — профіль, на поверхню якого нанесено декоративну полімерну плівку. Процес обробки профілю називається ламінуванням. Для ламінування найчастіше використовуються покриття на основі ПВХ — багата палітра таких покриттів дозволяє підвищити декоративний потенціал конструкцій.

Мікропровітрювання — функція фурнітури, що дозволяє відкрити вікно з таким розрахунком, щоб по всьому периметру стулки утворилася вузька щілина. Реалізується шляхом встановлення додаткового фурнітурного елемента, використовується для забезпечення постійного припливу невеликого об’єму повітря.

Москітна сітка — сітка з полімерного полотна з дрібними отворами, яка встановлюється на частинах віконної конструкції, що відкриваються. Перешкоджає проникненню в приміщення комах при відкриванні стулки в поворотному або відкидному положенні.

Укіс — верхня/бокова поверхня віконного отвору, що примикає до віконної рами. Розрізняють внутрішні і зовнішні укоси. Елемент декоративного оформлення вікна, який також впливає на його експлуатаційні характеристики (теплопровідність, герметичність, повітрообмін).

Відлив (водовідливна планка) — металевий або (рідше) пластиковий профіль, який кріпиться в нижній частині вікна ззовні. Основна функція — відведення вологи від нижньої частини монтажного шва, а також — часткове відведення опадів від стін і фундаменту.

Поворотно-відкидна фурнітура — найбільш універсальний різновид фурнітурного механізму. Встановлюється на віконні стулки, дозволяючи відкривати їх в поворотному і відкидному (на провітрювання) положенні.

Профіль — виріб з ПВХ або іншого матеріалу, який має задану форму і розміри. Пластикові профілі виробляють методом екструзії, металеві (армуючі) — методом гнуття на металообробних верстатах.

ПСУС (ПСУЛ) — попередньо стиснена ущільнююча стрічка. Використовується при монтажі металопластикових вікон по ДСТУ. Наклеюється для гідроізоляції монтажного шва ззовні зі збереженням паропроникності.

Рама — нерухома частина вікна, яка використовується для кріплення конструкції у віконному отворі. Всередині рами може встановлюватися заповнення (склопакет, сендвіч-панель) або стулка.

Сендвіч-панель — багатошаровий матеріал з високими показниками теплоізоляції, що складається з листів ПВХ з прошарком із пінополіуретану. Використовується в якості непрозорого заповнення з низькою теплопровідністю — наприклад, при виготовленні нижньої частини балконних дверей.

Стулка — частина віконної або дверної конструкції, що відкривається.

Склопакет — конструкція з двох або більше стекол, герметично з’єднаних за допомогою дистанційної рамки. Камери (проміжки між стеклами) можуть бути заповнені повітрям або інертним газом. За рахунок високої герметичності, багатошарової структури і використання модифікованих (енергозберігаючих, сонцезахисних, мультифункціональних) стекол склопакет переважає за теплоізоляційними і звукоізоляційними показниками конструкції з окремих стекол.

Триплекс — багатошарова конструкція з двох або більше стекол, з’єднаних нітроцелюлозною плівкою. Завдяки своїй структурі триплекс має високу ударну міцність, а при розбиванні не дає гострих осколків.

Ущільнювач — еластичний профіль з полімерного матеріалу, який встановлюється в місцях примикання різних поверхонь металопластикового вікна одна до одної. За рахунок еластичності ущільнювача забезпечується герметичність конструкції.

Фрамуга — різновид стулки, для якої характерне горизонтальне відкривання (петлі розташовані в нижній частині стулки). Основне призначення — провітрювання приміщення.

Фурнітура — комплекс механізмів, які встановлюються на раму і стулку металопластикового вікна. Забезпечує закривання стулки, її притискання до рами, відкриття стулки в різних положеннях. Крім того, за допомогою фурнітури можна реалізувати додаткові функції — фіксацію стулки в обраному положенні, вибір інтенсивності провітрювання, захист від зламу або несанкціонованого відкривання дітьми.

Штапик — вузький профіль, який забезпечує фіксацію заповнення (склопакета, сендвіч-панелі) в рамі або стулці.

Штульп (несправжній імпост, фальшивий імпост) — профіль, який кріпиться на одній із стулок і забезпечує притискання, виконуючи функції імпоста. Використовується для виготовлення двостулкових конструкцій, при відкриванні яких утворюється єдиний широкий отвір.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(17 голосів, середня: 4,82 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023
WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023

15-18 листопада в Мілані, Італія, відбудеться виставка MADE expo 2023 – знакова подія для будівельної галузі, яка об’єднує потужних виробників,...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ