click fraud detection
 • ua
 • en
Скільки виготовляють пластикові вікна 13.12.2019

Скільки виготовляють пластикові вікна

Терміни виготовлення металопластикового вікна — актуальне питання для багатьох замовників. Як правило, вікна замовляють заздалегідь, тому очікування протягом 10-20 днів з моменту замовлення до монтажу не є особливою проблемою. Але іноді вікна потрібні якомога швидше, тому варто розібратися, який термін буде реальним, а який — точно нездійсненною обіцянкою. На жаль, буває і таке — прагнучи переконати клієнта, менеджер називає йому більш ранній термін, але до зазначеної дати вікно виявляється не готовим (а воно і не могло бути готовим через особливості технології виробництва).

Мінімальний термін виготовлення вікна

Швидке виготовлення замовленої конструкції — одна з конкурентних переваг на ринку, і будь-яка компанія прагне мінімізувати терміни виробництва. Але все ж є об’єктивні чинники, які не можна ігнорувати і які визначають мінімально можливі терміни — 5-7 днів.

Пов’язано це ось з чим:

 • Найтриваліший процес — це виготовлення склопакета. При суворому дотриманні технології ця процедура займає до 4 діб (значна частина часу йде на полімеризацію герметиків). Прискорити процес практично неможливо, тому що будь-яке втручання в полімеризацію призведе до зниження герметичності.
 • Виготовлення рами зі стулкою, обв’язування фурнітурою і скління — це ще кілька годин. За умови відсутності інших замовлень і готовому склопакеті можна впоратися за годину або навіть швидше.
 • Крім того, замовлення потрібно обробити, підготувати деталі для виробництва. А готову конструкцію — упакувати і доставити. На все це потрібен час, тому в сумі виходить мінімум 5-7 діб.

Мінімальний термін виготовлення вікна

Це розрахунок часу за ідеальних умов: якщо відразу ж після оплати замовлення конструкція пішла в роботу, і ніде не було затримок. В реальності підприємство виробляє одночасно десятки і сотні конструкцій за зміну, тому загальний термін виготовлення збільшується приблизно вдвічі.

Зробити вікно швидше, навіть в ідеальних умовах, нереально — порушення технології неминуче позначиться на якості. Єдиний варіант прискорення процесу — купівля готового вікна. В цьому випадку:

 • Необхідно, щоб конструкції з потрібними розмірами були в наявності (ймовірність цього дуже низька).
 • Не можна змінити комплектацію конструкції (за винятком додаткових елементів).

Тому такою можливістю користуються рідко.

Стандартні і нестандартні конструкції

Вище було наведено розрахунок часу для виготовлення стандартних конструкцій — тобто прямокутних вікон, розміри яких не виходять за встановлені виробником рамки. Нестандартні вироби виготовляються довше за низкою причин:

 • Для виробництва конструкцій з ламінованого профілю потрібно більше часу. Терміни додатково зростають, коли мова йде про нестандартну ламінацію, — час витрачається на декорування профілю полімерною плівкою.
 • Якщо йдеться про непрямокутні конструкції, то термін виготовлення зростає за рахунок того, що окремі фрагменти профілю потрібно точно підганяти один до одного під потрібними кутами (автоматична лінія для цього не підходить).
 • З арочними конструкціями все ще складніше. Вигинання профілю — це тривалий процес, який не можна прискорити. Більшу частину всього терміну виробництва вікна займе саме виробництво арочної його частини.

Стандартні і нестандартні конструкції

Таким чином, замовляючи будь-яку нестандартну конструкцію, варто враховувати велику частку ручної праці в її виробництві — і тому з самого початку розраховувати на дещо більший термін виготовлення.

Терміни виробництва і розмір компанії

Існує думка, що невелика компанія з напівкустарним виробництвом робить вікна швидше, ніж великий завод (просто через меншу чергу). Це не зовсім вірно, і ось чому:

 • Так, в маленькій компанії вище ймовірність, що замовлення відразу піде в роботу. При цьому у таких виробництв часто немає власних потужностей для виготовлення склопакетів — так що їх майже гарантовано будуть замовляти у стороннього виробника. Звідси — збільшення термінів виробництва.
 • Інший важливий фактор — наявність складських запасів. Потрібних комплектуючих може просто не бути (невеликі компанії зазвичай не мають великого складу), їх доводиться замовляти окремо, знову збільшуючи термін виробництва.
 • Нарешті, маленький напівкустарний цех в 95% випадків віддає виготовлення нестандартної конструкції «на аутсорсинг» великій компанії, у якої є і потрібні технології та фахівці.

В результаті зменшення терміну виробництва буде справедливим лише для стандартних виробів. А ось потенційні ризики, що стосуються якості, будуть більш актуальними, ніж при замовленні виготовлення вікон у великій компанії.

Сезонність попиту

Плануючи замовлення металопластикових вікон, потрібно враховувати і ще один фактор — сезонність попиту на такі вироби:

 • Зазвичай пік припадає на вересень-листопад — перед початком холодів багато хто прагне встановити енергоефективні вікна. Це призводить до зростання навантажень і на виробництво, і на монтажні бригади, тому від оформлення замовлення до монтажу може пройти до місяця і більше.
 • Поза сезоном (наприклад, взимку) і виробництво, і майстри з монтажу працюють в більш сприятливому ритмі. Тому навіть без доплати за термінове виробництво конструкція може бути виготовлена ​​швидше, ніж зазвичай.

На термін виготовлення металопластикового вікна впливає відразу кілька факторів. Дуже важливо врахувати їх заздалегідь і хоча б орієнтовно спланувати дату монтажу. Крім того, знання цих чинників допоможе вам оцінити, наскільки реалістичними є обіцянки менеджера, чи можна їм довіряти і чи не ризикуєте ви стати жертвою незапланованої (насправді цілком передбачуваної) затримки.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Дверна система WDS 76 – новий стандарт вхідних дверей
Дверна система WDS 76 – новий стандарт вхідних дверей

МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові...

МІРОПЛАСТ презентує 2 грандіозні новинки: профільні системи WDS 76 MD і WDS 76 AD
МІРОПЛАСТ презентує 2 грандіозні новинки: профільні системи WDS 76 MD і WDS 76 AD

МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові віконні системи з сімейства WDS...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ