click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює 13.02.2020

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Ще близько 10–15 років тому енергозберігаючі склопакети в Україні багато хто розцінював як певну екзотику. Для зниження теплопровідності склопакета просто збільшували кількість камер, а ефективність енергозберігаючого скла ігнорувалася — не тільки замовниками, а й деякими виробниками.

Сьогодні ситуація інша — наявність енергозберігаючого скла вважається обов’язковою для більшості конструкцій, призначених для встановлення в житлових приміщеннях (і ця вимога зафіксована в діючих нормативах). Але все ж повну і достовірну інформацію про енергозберігаючі склопакети мають не всі.

Технології енергозбереження

Навіть звичайний однокамерний склопакет пропускає значно менше тепла, ніж рама з двома окремими стеклами. Теплоізоляційний потенціал двокамерного склопакета ще вищий — але і він недостатній для досягнення нормативних показників енергозбереження в більшості кліматичних зон України. Вирішується ця проблема додаванням в конструкцію енергозберігаючих елементів.

Енергозберігаюче та мультифункціональне скло

Основний елемент, що знижує теплопровідність склопакета — енергозберігаюче скло. Сьогодні практично всі виробники використовують скло з м’яким*  теплоізоляційним покриттям (і-скло):

*М’яким покриття називають через його невисоку міцність. Для захисту цього шару від пошкодження, скло в склопакеті розміщують таким чином, щоб він знаходився всередині камери.

  • На лист скла в спеціальній камері наноситься декілька шарів енергозберігаючого засобу.
  • Його основу складають іони металів — олова або срібла.
  • На поверхні скла формується практично прозорий шар металевого напилення, що працює за принципом дзеркала.
  • Інфрачервоне випромінювання, яке проходить через звичайне скло, відбивається від цього шару, і значна частина тепла повертається назад в приміщення.

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Аналогічно працює і так зване мультифункціональне скло. Воно відрізняється від енергозберігаючого лише структурою покриття. Багатошарова плівка з іонів металу працює в обидві сторони: вона відображає інфрачервоне випромінювання і з боку приміщення, і з боку вулиці. А це означає, що взимку такий склопакет буде захищати від холоду, а влітку — від перегріву.

І енергозберігаючі, і багатофункціональні покриття безбарвні і практично повністю прозорі. Встановлення таких склопакетів практично не позначається на освітленості приміщення і не спотворює передачу кольору.

Заповнення камер інертним газом

Ще один спосіб підвищення теплозберігаючих властивостей склопакета — заповнення камер інертним газом:

  • Зазвичай склопакет заповнюють висушеним повітрям, яке само по собі має низьку теплопровідність.
  • Для поліпшення характеристик повітря замінюють аргоном (його закачують в камеру через спеціальний клапан).
  •  Теплопровідність у аргону нижча, ніж у повітря, тому аргоновий прошарок краще зберігає тепло в приміщенні.

Зверніть увагу! Аргон — це інертний газ, тому він не шкодить ані здоров’ю людини, ані кімнатним рослинам. Крім того, аргон не дає окислюватися металевому напиленню на склі — це подовжує термін служби енергозберігаючого покриття. За умов дотримання технології аргон зберігається в склопакеті більш ніж 10 років, не вивітрюючись і не знижуючи його теплоізоляційні характеристики.

Що таке енергозберігаючий склопакет і як він працює

Переваги енергозберігаючих склопакетів

Що ж дає комплектація вікна енергозберігаючим склопакетом? Вигод від такого рішення кілька:

  • По-перше, за рахунок зниження теплопровідності склопакета зменшуються тепловтрати приміщення. Це означає, що в будинку або квартирі буде тепліше, і ви зможете заощадити на обігріві (в квартирі з централізованим опаленням не доведеться включати додаткові електрообігрівачі).
  • По-друге, (при встановленні мультифункціонального склопакета) знизяться також витрати на кондиціонування, які в спекотні літні місяці можуть бути значними.
  • По-третє, через низьку теплопровідність склопакета його поверхня не так швидко стає холодною в холодну пору року. Це знижує ймовірність появи рясного конденсату на стеклах, а якщо конденсат і з’явиться, його буде небагато, і краплі швидко висохнуть.

Крім того, не варто забувати, що наявність енергозберігаючих склопакетів — це вимога, яку зафіксовано в нормативних документах, що регламентують комплектацію вікон для житлових приміщень.

Енергозберігаючі склопакети і кімнатні рослини: популярний міф

Щодо енергозберігаючих склопакетів існує популярний міф про те, що їхня установка шкодить кімнатним рослинам. Тут є 2 аспекти:

  • Сам енергозберігаючий склопакет не завдає шкоди рослинам, тому що він повністю пропускає сонячне світло в тій частині спектру, яка потрібна рослинам для фотосинтезу. Енергозберігаюче покриття відбиває лише інфрачервоні промені.
  • При цьому після встановлення вікна з енергозберігаючим склопакетом рослини дійсно можуть відчути себе гірше — але тільки в тому випадку, якщо вони стоять на підвіконні, а з іншого боку закриті щільною шторою. Виною всьому звичайний перегрів: тепло не виходить назовні крізь скло, як це було раніше, і квіти виявляються в «парнику». Достатньо просто трохи посунути штору для провітрювання — і рослини швидко повернуться до життя.

Сьогодні додавання енергозберігаючого склопакета до конструкції металопластикового вікна — це не примха, а необхідна умова для забезпечення енергоефективності. Здорожчання виходить незначним, а різниця в ціні швидко окупається за рахунок економії на обігріві і загального підвищення комфорту в приміщенні.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,64 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ