click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Що робити якщо вікно або двері погано закриваються. Практичні поради 02.10.2019

Що робити якщо вікно або двері погано закриваються. Практичні поради

В ідеальних умовах (правильний монтаж, правильне регулювання, регулярний якісний догляд) віконна стулка повинна легко відкриватися і закриватися. Однак так буває не завжди. Трапляються ситуації, коли пластикове вікно або двері або не закриваються зовсім, або закриваються, але для цього потрібно докласти додаткових зусиль.

У більшості випадків ситуацію можна покращити своїми силами. Для цього необхідно визначити причину несправності і усунути її. Зробити це допоможуть рекомендації, які ми наведемо нижче.

Проблеми в роботі фурнітури

Віконна і дверна фурнітура забезпечує притискання стулки до рами по всьому периметру і фіксацію її в закритому положенні. Фурнітура є комплексом механізмів, які підігнані один до одного досить щільно. При цьому попадання пилу або сміття в зазор може стати причиною «затирання».

Якщо стулка відкривається з зусиллям, або при натисканні на ручку виникають сторонні шуми (скрегіт, скрип) — справа, швидше за все, в фурнітурі:

  • Відкриваємо стулку в поворотному положенні.
  • Очищуємо всі видимі елементи фурнітури від пилу і бруду.
  • Змащуємо фурнітуру, додаючи силіконове мастило на петлі, запірні цапфи, а також по 1-2 краплі в технологічні отвори.
  • Кілька разів відкриваємо і закриваємо вікно, щоб мастило рівномірно розподілилося по металу.

Дуже часто такі маніпуляції кардинально полегшують процес відкривання і закривання вікна, тому нехтувати чищенням і змащенням фурнітури не варто.

Що робити якщо вікно або двері погано закриваються

Стулка висить на нижній петлі

Ще одна поширена ситуація — вікно зависає на нижній петлі. Таке може статися, якщо ви спробуєте відкрити стулку, що знаходиться у відкинутому положенні. Недостатньо щільне притискання до рами призведе до того, що стулка не зайде до верхньої петлі і зависне на нижній.

В цьому випадку потрібно діяти так:

  • Притискаємо стулку до рами.
  • Переводимо ручку в положення «зачинено», стежачи за тим, щоб верхній кут стулки було щільно притиснуто до верхньої петлі.
  • Відкриваємо стулку.

Головне — не форсувати натискання на ручку і щільно притискати стулку. Тоді всі елементи фурнітури швидко стануть на свої місця.

Багато хто з виробників фурнітури додає в конструкцію окремий елемент — блокіратор помилкового відкриття. Ця невелика деталь запобігає одночасному відкриванню стулки в поворотному і відкидному положенні, що виключає виникнення ситуацій, описаних вище.

З іншого боку, в дуже рідкісних випадках при встановленні вікна на провітрювання блокіратор помилкового відкриття може заклинювати. При цьому ручка не повертається навіть при значному зусиллі, тому закрити вікно не виходить.

  • Найпростіший спосіб вирішення проблеми — притиснути блокіратор. Деталь просто притискається пальцем, після чого фурнітура розблокується. Достатньо буде руками притиснути стулку до рами і закрити вікно.
  • Іноді це не допомагає (або конструкція блокіратора виключає таку можливість). Тоді доведеться знімати стулку з петель і заново навішувати, попередньо знявши блокування. Це можна зробити і самостійно, але краще довірити вирішення завдання майстру.

Стулка чіпляє за край рами

Найчастіше проблеми з закриванням віконної або дверної стулки не виникають раптово, а накопичуються поступово. З кожним днем ​​для відкривання/закривання доводиться докладати все більше зусиль, і одного разу стулка просто відмовляється зачинятися. Причина — провисання стулки на петлях під власною вагою.

Ця ситуація характерна в першу чергу для великих і важких стулок, але від перекосу може постраждати будь-яка конструкція. Усувається вона регулюванням положення стулки:

  • З верхньої і нижньої петлі знімаємо декоративні накладки, відкриваючи доступ до регулювальних гвинтів.
  • Використовуючи шестигранник (саме таку форму найчастіше мають регулювальні гвинти), коригуємо положення петель, щоб компенсувати провисання стулки.
  • Як правило, щоб вирішити проблему з закриванням, потрібно або підняти стулку, або відвести її в бік петель. У першому випадку гвинт в торці нижньої петлі повертаємо за годинниковою стрілкою. У другому — за годинниковою стрілкою обертаємо боковий гвинт на нижній петлі.
  • Щоб максимально вирівняти стулку, потрібно відкоригувати положення обох петель. Розібратися в тому, куди який гвинт обертати, нескладно — але краще знайти в мережі схему, актуальну саме для встановленої у вас фурнітури.

Порада! Регулювати положення стулки гвинтами потрібно акуратно, приблизно по половині оберту за раз. Так ви навіть без схеми зрозумієте, в якому напрямку потрібно рухати стулку для усунення провисання.

Допомога спеціаліста - найкращий вихід із ситуації

Допомога спеціаліста – найкращий вихід із ситуації

Якщо ж описані рекомендації не допомогли, або у вас виникають складнощі на етапі їх втілення, то найкращим рішенням буде звернутися до майстра з ремонту та обслуговування ПВХ-конструкцій. Завдяки наявності необхідних знань і навичок такий фахівець:

  • Швидко виявить причину проблем з закриванням стулки.
  • Відрегулює положення стулки на петлях так, щоб знизити ймовірність повторення ситуації у майбутньому.
  • Якщо регулювання петлями неможливе, відкоригує положення склопакета в стулці, змістивши центр ваги і усунувши перекіс.
  • Врешті-решт, якщо проблеми з закриванням викликані поломкою фурнітури, то тільки досвідчений майстер зможе провести діагностику і виконати ремонт (заміну деталі або повторну обв’язку стулки).

І все ж в більшості випадків віконну або дверну стулку можна повернути на місце своїми силами. Але щоб забезпечити надійне закривання без зусиль, важливо зрозуміти, чому неполадки виникли, і усунути їх причину. В іншому випадку незабаром ви знову зіткнетеся з аналогічною проблемою.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(5 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Новий продукт – Дверна стулка під панель
Новий продукт – Дверна стулка під панель

Шановні партнери, інформуємо, що нова дверна стулка під панель (арт. 158) вже доступна для замовлення. Ця стулка є частиною дверної...

Старт рекламної кампанії в інтернеті
Старт рекламної кампанії в інтернеті

У серпні 2024 року стартує масштабна рекламна кампанія ТМ WDS в інтернеті. Ми запланували покази рекламних оголошень у форматі банерної...

Вхідні двері з ПВХ як альтернатива броньованим металевим. Інтерв’ю «Лідерам дверного ринку»
Вхідні двері з ПВХ як альтернатива броньованим металевим. Інтерв’ю «Лідерам дверного ринку»

Нещодавно до нас із візитом завітала команда проєкту «Лідери дверного ринку». Ми з радістю поділилися з гостями знаннями та досвідом...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ