click fraud detection
Що робити якщо вікно або двері погано закриваються. Практичні поради 02.10.2019

Що робити якщо вікно або двері погано закриваються. Практичні поради

В ідеальних умовах (правильний монтаж, правильне регулювання, регулярний якісний догляд) віконна стулка повинна легко відкриватися і закриватися. Однак так буває не завжди. Трапляються ситуації, коли пластикове вікно або двері або не закриваються зовсім, або закриваються, але для цього потрібно докласти додаткових зусиль.

У більшості випадків ситуацію можна покращити своїми силами. Для цього необхідно визначити причину несправності і усунути її. Зробити це допоможуть рекомендації, які ми наведемо нижче.

Проблеми в роботі фурнітури

Віконна і дверна фурнітура забезпечує притискання стулки до рами по всьому периметру і фіксацію її в закритому положенні. Фурнітура є комплексом механізмів, які підігнані один до одного досить щільно. При цьому попадання пилу або сміття в зазор може стати причиною «затирання».

Якщо стулка відкривається з зусиллям, або при натисканні на ручку виникають сторонні шуми (скрегіт, скрип) — справа, швидше за все, в фурнітурі:

 • Відкриваємо стулку в поворотному положенні.
 • Очищуємо всі видимі елементи фурнітури від пилу і бруду.
 • Змащуємо фурнітуру, додаючи силіконове мастило на петлі, запірні цапфи, а також по 1-2 краплі в технологічні отвори.
 • Кілька разів відкриваємо і закриваємо вікно, щоб мастило рівномірно розподілилося по металу.

Дуже часто такі маніпуляції кардинально полегшують процес відкривання і закривання вікна, тому нехтувати чищенням і змащенням фурнітури не варто.

Що робити якщо вікно або двері погано закриваються

Стулка висить на нижній петлі

Ще одна поширена ситуація — вікно зависає на нижній петлі. Таке може статися, якщо ви спробуєте відкрити стулку, що знаходиться у відкинутому положенні. Недостатньо щільне притискання до рами призведе до того, що стулка не зайде до верхньої петлі і зависне на нижній.

В цьому випадку потрібно діяти так:

 • Притискаємо стулку до рами.
 • Переводимо ручку в положення «зачинено», стежачи за тим, щоб верхній кут стулки було щільно притиснуто до верхньої петлі.
 • Відкриваємо стулку.

Головне — не форсувати натискання на ручку і щільно притискати стулку. Тоді всі елементи фурнітури швидко стануть на свої місця.

Багато хто з виробників фурнітури додає в конструкцію окремий елемент — блокіратор помилкового відкриття. Ця невелика деталь запобігає одночасному відкриванню стулки в поворотному і відкидному положенні, що виключає виникнення ситуацій, описаних вище.

З іншого боку, в дуже рідкісних випадках при встановленні вікна на провітрювання блокіратор помилкового відкриття може заклинювати. При цьому ручка не повертається навіть при значному зусиллі, тому закрити вікно не виходить.

 • Найпростіший спосіб вирішення проблеми — притиснути блокіратор. Деталь просто притискається пальцем, після чого фурнітура розблокується. Достатньо буде руками притиснути стулку до рами і закрити вікно.
 • Іноді це не допомагає (або конструкція блокіратора виключає таку можливість). Тоді доведеться знімати стулку з петель і заново навішувати, попередньо знявши блокування. Це можна зробити і самостійно, але краще довірити вирішення завдання майстру.

Стулка чіпляє за край рами

Найчастіше проблеми з закриванням віконної або дверної стулки не виникають раптово, а накопичуються поступово. З кожним днем ​​для відкривання/закривання доводиться докладати все більше зусиль, і одного разу стулка просто відмовляється зачинятися. Причина — провисання стулки на петлях під власною вагою.

Ця ситуація характерна в першу чергу для великих і важких стулок, але від перекосу може постраждати будь-яка конструкція. Усувається вона регулюванням положення стулки:

 • З верхньої і нижньої петлі знімаємо декоративні накладки, відкриваючи доступ до регулювальних гвинтів.
 • Використовуючи шестигранник (саме таку форму найчастіше мають регулювальні гвинти), коригуємо положення петель, щоб компенсувати провисання стулки.
 • Як правило, щоб вирішити проблему з закриванням, потрібно або підняти стулку, або відвести її в бік петель. У першому випадку гвинт в торці нижньої петлі повертаємо за годинниковою стрілкою. У другому — за годинниковою стрілкою обертаємо боковий гвинт на нижній петлі.
 • Щоб максимально вирівняти стулку, потрібно відкоригувати положення обох петель. Розібратися в тому, куди який гвинт обертати, нескладно — але краще знайти в мережі схему, актуальну саме для встановленої у вас фурнітури.

Порада! Регулювати положення стулки гвинтами потрібно акуратно, приблизно по половині оберту за раз. Так ви навіть без схеми зрозумієте, в якому напрямку потрібно рухати стулку для усунення провисання.

Допомога спеціаліста - найкращий вихід із ситуації

Допомога спеціаліста – найкращий вихід із ситуації

Якщо ж описані рекомендації не допомогли, або у вас виникають складнощі на етапі їх втілення, то найкращим рішенням буде звернутися до майстра з ремонту та обслуговування ПВХ-конструкцій. Завдяки наявності необхідних знань і навичок такий фахівець:

 • Швидко виявить причину проблем з закриванням стулки.
 • Відрегулює положення стулки на петлях так, щоб знизити ймовірність повторення ситуації у майбутньому.
 • Якщо регулювання петлями неможливе, відкоригує положення склопакета в стулці, змістивши центр ваги і усунувши перекіс.
 • Врешті-решт, якщо проблеми з закриванням викликані поломкою фурнітури, то тільки досвідчений майстер зможе провести діагностику і виконати ремонт (заміну деталі або повторну обв’язку стулки).

І все ж в більшості випадків віконну або дверну стулку можна повернути на місце своїми силами. Але щоб забезпечити надійне закривання без зусиль, важливо зрозуміти, чому неполадки виникли, і усунути їх причину. В іншому випадку незабаром ви знову зіткнетеся з аналогічною проблемою.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(5 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ