click fraud detection
Що робити, якщо у склопакеті з’явилася тріщина 28.04.2020

Що робити, якщо у склопакеті з’явилася тріщина

Поява тріщини на склопакеті — ситуація, безумовно, неприємна. Для склопакета дуже важливою є герметичність, тому скло з тріщиною зводить нанівець практично всі переваги такої конструкції.

Чому у склопакетах утворюються тріщини, і що можна зробити в такій ситуації — розглянемо в нашій статті.

Причини появи тріщин в склопакеті

Найпоширеніша причина появи тріщин в склопакеті — це механічні пошкодження. Так, для виробництва склопакетів використовується досить міцне скло — але при точкових ударах на ньому практично гарантовано з’являються тріщини.

Зверніть увагу! Для захисту від механічних пошкоджень склопакети комплектують товщим (6 або 8 мм замість 4 мм), загартованим або ламінованим склом. Також більшою механічною міцністю відрізняється триплекс — таку конструкцію з кількох шарів скла практично неможливо розбити.

Але, крім механічних пошкоджень, склопакет може тріскатись і з інших причин:

 • Термошок. Нерівномірне температурне розширення окремих ділянок скла призводить до того, що по лінії напруження проходить тріщина. Це характерно для різких перепадів температури, а також для сильної спеки: коли частина склопакета знаходиться в тіні, а частина — під прямими сонячними променями, імовірність появи тріщини на межі цих ділянок зростає.
 • Деформація рами або стулки. При зміні габаритів конструкції в результаті усадки будівлі або перекосу вікна зазори між внутрішнім краєм профілю і склопакетом зникають. В результаті зростає тиск на скло, і конструкція тріскається.

Зверніть увагу! Є кілька факторів, що можуть посилити проблему. По-перше, ризик появи тріщин зростає при неправильному встановленні склопакетів в раму або стулку (перекіс, неправильне використання прокладок). По-друге, іноді майстри не повністю затягують кріпильні анкери в глухих конструкціях, і виступаюча частина металевого анкера при деформації призводить до появи тріщини.

 • Брак при виготовленні. При замовленні конструкцій в компаніях з підтвердженою репутацією ризик браку зводиться до мінімуму. А ось якщо ви вирішите заощадити, то є ймовірність оформити замовлення у не найсумліннішого виробника. Економія на якості скла дозволяє знизити собівартість виробів — але і міцність у таких склопакетів буде нижчою. В результаті дефект у склі, пропущений відділом контролю якості, стане причиною появи тріщини.

Що робити, якщо у склопакеті з’явилася тріщина

Ремонт або заміна?

На жаль, відремонтувати склопакет, що тріснув, не вийде. Навіть заклеївши тріщину в склі, ситуацію не виправити — всередину вже потрапило вологе повітря, а інертний газ (якщо він був всередині камери) випарувався. Можна заклеїти тріщину скотчем, але це — тимчасовий захід, що дозволить знизити тепловтрати, поки ви чекаєте майстра для заміни склопакета.

Тому єдиний вихід при появі тріщини — це заміна. Якщо випадок буде визнано гарантійним (тобто тріщина з’явилася в результаті неправильного монтажу або виробничого браку), та термін гарантії ще не сплив, то компанія має замінити склопакет безкоштовно. Це, до речі, ще один аргумент на користь замовлення металопластикових вікон у компаній, що піклуються про свою репутацію — вони доволі педантично ставляться до дотримання гарантійних зобов’язань.

Зверніть увагу! Гарантійні зобов’язання прописані в договорі. І його варто вивчити максимально уважно.

Якщо ж склопакет тріснув з вашої вини, або гарантійний термін сплив, то міняти його доведеться за ваш рахунок. У цьому випадку варто подумати про те, чи не варто вибрати склопакет з більшими показниками енергоефективності:

 • Якщо ширина склопакета не зміниться, то штапики міняти не доведеться.
 • При виборі більш товстого склопакета потрібно замовити комплект нових штапиків (на жаль, це не завжди можливо — потрібно врахувати, з якого профілю зроблено саме вікно).

Процедура заміни склопакета досить проста і займає зазвичай не більше півгодини:

 • Майстер виймає штапики, якими фіксується склопакет.
 • Старий склопакет акуратно підіймається і виймається з рами/стулки.
 • Новий склопакет встановлюється на його місце і вирівнюється за допомогою підкладок.
 • Склопакет фіксується штапиками.

Після цього, якщо справа стосується стулки, майстер виконує регулювання фурнітури, тому що за рахунок зміщення центру мас стулка може частково деформуватися.

Чи можна замінити одне скло?

Іноді з метою економії власники склопакета з тріщиною просять не замінювати його повністю, а виконати заміну тільки одного скла. Це недоцільно, і ось чому:

 • По-перше, в домашніх умовах зробити це неможливо: склопакет потрібно демонтувати, везти на завод і тільки там міняти скло. Весь цей час (кілька днів) отвір буде відкритим.
 • По — друге, при такій експрес-заміні скла неможливо забезпечити нормальну полімеризацію герметика. Саме тому ризик розгерметизації склопакета з часом буде зростати.
 • Крім того, ціна послуги із заміни одного скла буде приблизно дорівнювати вартості самого склопакета. Тому економія в цьому випадку буде мінімальною (якщо буде взагалі).

Як запобігти появі тріщин?

Крім захисту склопакета від ударів, можна вжити й інших заходів, що знижують ризик появи тріщин:

 • Замовляти конструкції тільки у компаній, що мають хорошу репутацію.
 • Доручати монтаж кваліфікованим монтажним бригадам (як правило, вони не припускаються помилок, що призводять до розтріскування скла).
 • Стежити за тим, щоб не було нерівномірного перегріву склопакета (це особливо актуально для тонованого скла).

Якщо ж тріщина все-таки з’явилася — варто зв’язатися з компанією, що виробляла і виконувала монтаж вікна (телефон зазвичай вказано в договорі). Майстер прибуде на місце, вивчить пошкодження і на підставі отриманих даних буде приймати рішення, чи є тріщина гарантійним випадком.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,68 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ