click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон 03.02.2020

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

Якісне металопластикове вікно — конструкція з високим рівнем надійності. І все ж під сильними навантаженнями або в результаті багаторічної експлуатації окремі компоненти можуть ламатися або зношуватися. Ремонт або заміна можливі не завжди, але в переважній більшості випадків відремонтувати вікно можна.

Ідеальне рішення — це, звичайно, звернутися до майстра з ремонту металопластикових вікон для діагностики. Але, вивчивши рекомендації, наведені нижче, ви самі зможете оцінити перспективу відновлення конструкції.

Профіль

Профільні елементи — раму, стулку або імпост — може бути пошкоджено в результаті:

 • Неправильного монтажу.
 • Впливу сильних навантажень.
 • Спроб несанкціонованого проникнення.

Найпоширеніші ушкодження — це тріщини на кутах конструкції або дефекти наплава. Такі пошкодження значно знижують механічну міцність вікна і його герметичність, тому просто ігнорувати їх не можна.

Основна складність полягає в тому, що відремонтувати віконний профіль практично неможливо. Так, невелику тріщину можна заповнити полімерним герметиком і зашліфувати поверхню, але це вирішить лише проблему зовнішнього вигляду і частково — герметизації. Міцність рами відновити таким способом не вдасться.

Якщо пошкоджено стулку, її можна замінити. Витрати, звичайно, будуть значними, але все одно меншими, ніж при заміні всього вікна. А ось при пошкодженні рами вихід один — демонтувати конструкцію і встановити нову.

Ущільнювач

Ще один елемент, який може бути пошкоджено, — це ущільнювач. При сильних навантаженнях, а також при втраті еластичності з часом на ущільнюючих контурах можуть з’явитися тріщини. Заклеювати їх не варто — герметичність так відновити не вдасться.

При виявленні тріщин або інших пошкоджень варто викликати фахівця для заміни ущільнювача. Він витягне старий контур з паза, а на його місце встановить новий еластичний профіль ущільнювача.

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

Склопакет

Склопакет — конструкція досить міцна (навіть якщо в ньому немає броньованого скла або триплекса). Але навіть якісний склопакет при сильному ударі може розбитися. Іноді склопакети тріскаються і від різких перепадів температури — наприклад, під час пожежі або під прямим сонячним промінням. Остання ситуація зустрічається рідко, і зазвичай її провокує порушення правил монтажу — але виключати ймовірність такого розвитку подій не можна.

При появі на склопакеті тріщин єдиний варіант — заміна:

 • По-перше, при розтріскуванні порушується герметичність склопакета, тому всередину потрапляє неочищене вологе повітря.
 • По-друге, замінити тільки одне скло (якщо друге залишилося цілим) за межами виробництва не вийде — простіше і дешевше виготовити і поставити новий склопакет.

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

Ще одна небажана ситуація — поява конденсату всередині склопакета (тобто в камерах між шарами скла). З’являється конденсат зазвичай в результаті порушення герметичності або при недостатньо ефективній роботі засобу, який відповідає за поглинання парів води. У будь-якому разі це — гарантійний випадок, тобто в межах гарантійного терміну при виявленні внутрішнього конденсату виробник зобов’язаний замінити склопакет. Це, до речі, ще один аргумент на користь замовлення ПВХ-конструкцій у компаній з гарною репутацією, які прописують гарантійні зобов’язання в договорі і суворо їх дотримуються.

Фурнітура

З одного боку, фурнітура — це складний багатокомпонентний механізм, що вимагає періодичного регулювання і обслуговування (мінімум двічі на рік її потрібно чистити і змащувати). З іншого — така конструкція полегшує ремонт фурнітури:

 • Найчастіше виходить з ладу ручка, особливо якщо при комплектації вікна «за замовчуванням» було обрано найпростішу модель. Ручку можна замінити і своїми силами, тим більш це доволі просто — достатньо зняти стару, встановити на її місце нову і зафіксувати основу двома гвинтами.

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

 • При неправильній роботі фурнітури ремонт зазвичай полягає у регулюванні, чищенні і змащенні. Якщо не запускати ситуацію і вчасно звертатися до фахівця, то незворотних ушкоджень (а значить, і заміни деталей) можна уникнути.
 • Окремі елементи фурнітури при поломці досить легко демонтуються і замінюються новими. Основна складність — пошук деталей на заміну, тому що не всі фурнітурні системи сумісні (навіть якщо у них один виробник).
 • При сильному зносі або серйозній поломці можна замінити всю фурнітурну обв’язку стулки. Для цього стулка демонтується, стара фурнітура знімається, а нова кріпиться прямо на об’єкті. Незважаючи на складність цієї процедури, вона цілком доречна — так можна відновити функціональність вікна за годину-півтори, причому витрати будуть значно нижчими, ніж при замовленні нової конструкції.

Більшу частину робіт з ремонту фурнітури або заміни її окремих елементів варто доручити кваліфікованому майстру. Тут важливі знання та навички, тому своїми силами вирішувати такі завдання не варто. А ось чистити і змащувати вікно можна і самому — це дозволить уникнути необхідності у витратному і тривалому ремонті.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(19 голосів, середня: 4,84 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ