click fraud detection
Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон 03.02.2020

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

Якісне металопластикове вікно — конструкція з високим рівнем надійності. І все ж під сильними навантаженнями або в результаті багаторічної експлуатації окремі компоненти можуть ламатися або зношуватися. Ремонт або заміна можливі не завжди, але в переважній більшості випадків відремонтувати вікно можна.

Ідеальне рішення — це, звичайно, звернутися до майстра з ремонту металопластикових вікон для діагностики. Але, вивчивши рекомендації, наведені нижче, ви самі зможете оцінити перспективу відновлення конструкції.

Профіль

Профільні елементи — раму, стулку або імпост — може бути пошкоджено в результаті:

  • Неправильного монтажу.
  • Впливу сильних навантажень.
  • Спроб несанкціонованого проникнення.

Найпоширеніші ушкодження — це тріщини на кутах конструкції або дефекти наплава. Такі пошкодження значно знижують механічну міцність вікна і його герметичність, тому просто ігнорувати їх не можна.

Основна складність полягає в тому, що відремонтувати віконний профіль практично неможливо. Так, невелику тріщину можна заповнити полімерним герметиком і зашліфувати поверхню, але це вирішить лише проблему зовнішнього вигляду і частково — герметизації. Міцність рами відновити таким способом не вдасться.

Якщо пошкоджено стулку, її можна замінити. Витрати, звичайно, будуть значними, але все одно меншими, ніж при заміні всього вікна. А ось при пошкодженні рами вихід один — демонтувати конструкцію і встановити нову.

Ущільнювач

Ще один елемент, який може бути пошкоджено, — це ущільнювач. При сильних навантаженнях, а також при втраті еластичності з часом на ущільнюючих контурах можуть з’явитися тріщини. Заклеювати їх не варто — герметичність так відновити не вдасться.

При виявленні тріщин або інших пошкоджень варто викликати фахівця для заміни ущільнювача. Він витягне старий контур з паза, а на його місце встановить новий еластичний профіль ущільнювача.

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

Склопакет

Склопакет — конструкція досить міцна (навіть якщо в ньому немає броньованого скла або триплекса). Але навіть якісний склопакет при сильному ударі може розбитися. Іноді склопакети тріскаються і від різких перепадів температури — наприклад, під час пожежі або під прямим сонячним промінням. Остання ситуація зустрічається рідко, і зазвичай її провокує порушення правил монтажу — але виключати ймовірність такого розвитку подій не можна.

При появі на склопакеті тріщин єдиний варіант — заміна:

  • По-перше, при розтріскуванні порушується герметичність склопакета, тому всередину потрапляє неочищене вологе повітря.
  • По-друге, замінити тільки одне скло (якщо друге залишилося цілим) за межами виробництва не вийде — простіше і дешевше виготовити і поставити новий склопакет.

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

Ще одна небажана ситуація — поява конденсату всередині склопакета (тобто в камерах між шарами скла). З’являється конденсат зазвичай в результаті порушення герметичності або при недостатньо ефективній роботі засобу, який відповідає за поглинання парів води. У будь-якому разі це — гарантійний випадок, тобто в межах гарантійного терміну при виявленні внутрішнього конденсату виробник зобов’язаний замінити склопакет. Це, до речі, ще один аргумент на користь замовлення ПВХ-конструкцій у компаній з гарною репутацією, які прописують гарантійні зобов’язання в договорі і суворо їх дотримуються.

Фурнітура

З одного боку, фурнітура — це складний багатокомпонентний механізм, що вимагає періодичного регулювання і обслуговування (мінімум двічі на рік її потрібно чистити і змащувати). З іншого — така конструкція полегшує ремонт фурнітури:

  • Найчастіше виходить з ладу ручка, особливо якщо при комплектації вікна «за замовчуванням» було обрано найпростішу модель. Ручку можна замінити і своїми силами, тим більш це доволі просто — достатньо зняти стару, встановити на її місце нову і зафіксувати основу двома гвинтами.

Ремонт і заміна компонентів металопластикових вікон

  • При неправильній роботі фурнітури ремонт зазвичай полягає у регулюванні, чищенні і змащенні. Якщо не запускати ситуацію і вчасно звертатися до фахівця, то незворотних ушкоджень (а значить, і заміни деталей) можна уникнути.
  • Окремі елементи фурнітури при поломці досить легко демонтуються і замінюються новими. Основна складність — пошук деталей на заміну, тому що не всі фурнітурні системи сумісні (навіть якщо у них один виробник).
  • При сильному зносі або серйозній поломці можна замінити всю фурнітурну обв’язку стулки. Для цього стулка демонтується, стара фурнітура знімається, а нова кріпиться прямо на об’єкті. Незважаючи на складність цієї процедури, вона цілком доречна — так можна відновити функціональність вікна за годину-півтори, причому витрати будуть значно нижчими, ніж при замовленні нової конструкції.

Більшу частину робіт з ремонту фурнітури або заміни її окремих елементів варто доручити кваліфікованому майстру. Тут важливі знання та навички, тому своїми силами вирішувати такі завдання не варто. А ось чистити і змащувати вікно можна і самому — це дозволить уникнути необхідності у витратному і тривалому ремонті.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(19 голосів, середня: 4,84 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ