click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Регулювання балконних дверей 26.06.2020

Регулювання балконних дверей

Пластикові балконні двері в переважній більшості випадків роблять із віконного профілю. З одного боку, так стулка виходить більш легкою і зручною у використанні. З іншого − великогабаритна конструкція з менш жорсткого профілю частіше деформується і тому вимагає регулювання.

Звичайно, частота регулювання залежить і від якості профільної системи, і від якості монтажу. Але знати, як відрегулювати балконні двері, варто − в цьому випадку ви самі зможете усунути невеликі проблеми, не чекаючи візиту майстра з ремонту ПВХ-конструкцій.

Коли потрібно регулювання

Регулювання балконних дверей потрібно у тих же випадках, що і для звичайної віконної стулки:

 • По-перше, стулка може нещільно притискатися до рами, що стає причиною протягів або тепловтрат.
 • По-друге, стулка може зачіпати нижній край рами через провисання під власною вагою.
 • Нарешті, через деформацію стулки вона може зачіпати раму в середній частині, ускладнюючи закривання.

У всіх цих випадках проблеми можуть бути усунені регулюванням балконних дверей з використанням штатних можливостей дверної фурнітури.

Регулювання балконних дверей

Регулювання притиску балконних дверей

Притиск балконних дверей регулюють у тому випадку, коли стулка у закритому положенні недостатньо щільно прилягає до рами. Це може бути викликано різними причинами, але в холодну пору року призводить до того, що приміщення швидко остигає, а з боку балконних дверей віє холодом.

Для усунення продування в області притиску потрібно відрегулювати положення запірних цапф:

 • За допомогою плоскогубців або шестигранного гвинта акуратно обертаємо цапфи.
 • Ексцентрик повертаємо так, щоб його широка частина з рискою була направлена ​​в сторону наплава стулки.
 • Завдяки цьому цапфа буде сильніше притискати стулку до зворотної планки, а значить − до рами.

Рекомендація. Регулювання притиску варто виконувати тільки тоді, коли проблеми з продуванням по периметру двері дійсно існують. Занадто сильний притиск призводить до деформації ущільнювача, що з часом стане причиною зниження герметичності балконних дверей.

Усунення провисання

Провисання балконних дверей, в результаті якого нижній кут стулки зачіпає раму, усувається регулюванням за допомогою петель:

 • Регулювання по вертикалі виконується шляхом обертання торцевого гвинта на нижній петлі. Знявши декоративну заглушку, обертаємо гвинт за годинниковою стрілкою, піднімаючи стулку. При обертанні проти годинникової стрілки стулка опускається.
 • По горизонталі стулка регулюється за допомогою гвинта в торцевій частині верхньої петлі. Отримати до нього доступ можна, відкривши дверну стулку в поворотному положенні. Обертаючи гвинт за годинниковою стрілкою, коригуємо положення стулки − так, щоб вона не зачіпала раму при закриванні.

Регулювання балконних дверей

Усунення затирання дверної стулки

Якщо дверна стулка затирає раму в середній частині, її також можна відрегулювати за допомогою регулювальних гвинтів на петлях:

 • Спочатку, обертаючи торцевий гвинт на нижній петлі проти годинникової стрілки, трохи опускаємо нижній кут стулки.
 • Потім за допомогою бічного гвинта на нижній петлі притягуємо нижній кут стулки до петлі. Стулка при цьому зміщується в горизонтальній площині.
 • Використовуючи торцевий гвинт верхньої петлі, притягуємо верхній кут стулки до петлі.

В результаті цих дій стулка повинна зміститися в сторону петель, і затирання в області ручки буде усунуто.

Важливо! Всі маніпуляції з петлями виконуємо акуратно, кожен раз обертаючи гвинти не більше ніж на 1/4-1/2 обороту. Після кожного коригування положення петлі перевіряємо, чи вирішено проблему. Це дає можливість виставити положення стулки максимально точно і зрозуміти, який ефект дають ваші дії, щоб в подальшому регулювання забирало менше часу і сил.

В окремих випадках (стулка сильно деформована, запас вільного ходу регулювальних гвинтів вичерпано) описані дії не забезпечують потрібного результату. У такій ситуації регулювання балконних дверей варто доручити фахівцеві. Він може відкоригувати положення склопакета в дверній стулці для зміщення центру ваги або виконати інші операції, які дозволять повернути конструкції потрібну функціональність.

Також варто відзначити, що частота регулювання безпосередньо залежить від того, з якого профілю виготовлена ​​конструкція, а також від дотримання правил монтажу. Саме тому варто вибирати для балконних дверей якісні профілі з високою жорсткістю (вони менш схильні до деформацій), надійну фурнітуру із високою стійкістю до навантажень, а установку доручати фахівцям з високою кваліфікацією. У цьому випадку, якщо конструкцію і потрібно буде відрегулювати для ідеального притиску або усунення незначних затирань, ви легко впораєтеся із завданням своїми силами!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ