click fraud detection
Прийомка пластикових вікон 02.10.2020

Прийомка пластикових вікон

Правильно організована прийомка пластикових вікон — одна з умов бездоганної роботи конструкції у майбутньому. Звісно, якщо ви оформлюєте замовлення у перевіреної компанії з чудовою репутацією, то ймовірність неприємних сюрпризів прагне до нуля. Але в будь-якому випадку особистий контроль важливий — і нижче ми розповімо, на що потрібно звернути увагу в першу чергу.

При укладанні договору

Єдині правила прийомки металопластикових вікон важливі в першу чергу комерційним замовникам, які купують відразу кілька десятків конструкцій. При склінні квартири або приватного будинку все трохи простіше — але на будь-якому з етапів співпраці з віконною компанією потрібно стежити за тим, щоб все було зроблено вірно.

Перший етап прийомки — перевірка договору. При укладанні угоди на виготовлення та поставку пластикових вікон потрібно звернути увагу на:

  • Вписані в документацію габарити кожного вікна.
  • Конфігурацію вікон (кількість і форму стулок, спосіб і напрямок їх відкривання).
  • Комплектацію вікна (профіль, склопакет, фурнітуру, додаткові комплектуючі).

Зазвичай сумлінні компанії не зловживають довірою клієнта і не вносять до конструкції пластикових вікон змін без попереднього узгодження. Тому на етапі попередньої прийомки варто просто уважно вивчити договір для пошуку технічних помилок.

Ще один важливий аспект прийомки — вивчення гарантії на вікна. Гарантія на пластикові конструкції прописується в договорі із зазначенням термінів і умов. Всі спірні моменти потрібно обговорити до підписання.

Контроль якості та комплектації пластикових вікон при доставці на об’єкт
Приймання ПВХ-вікон при доставці на об’єкт — один з найважливіших етапів контролю якості. Саме при доставці до початку монтажу потрібно переконатися в тому, що вікна виготовлені у необхідній конфігурації і не містять серйозних дефектів.

Перевіряти слід:

  • Наявність дефектів на пластиковому профілі вікна — вм’ятин, відколів, деформацій, тріщин. Особливо уважно оглядають кути вікон, оскільки найчастіше дефекти локалізуються в області зварного шва. Якість зварного шва теж перевіряють — він повинен бути рівним і міцним, без напливів пластику.
  • Наявність дефектів склопакета — тріщин скла, розводів, конденсату у камерах склопакета. Будь-які дефекти такого типу є приводом для заміни вікна або встановлення нового склопакета.
  • Наявність всіх комплектуючих — додаткових елементів фурнітури, відливів, підвіконь, з’єднувальних профілів для стикування декількох вікон у єдину конструкцію і т.д.

Іноді майстри, які будуть виконувати монтаж, кваплять замовника, не даючи провести повноцінний огляд вікна. Але це — не привід відмовлятися від ретельної перевірки: що раніше під час прийомки ви виявите дефекти, то простіше буде в подальшому. Довести, що вікно було пошкоджено при виготовленні або доставці можна тільки до початку будь-яких робіт з його встановлення.

Важливо! Якщо в договорі прописана технологія встановлення вікна (наприклад, монтаж за ДСТУ), наявність відповідних матеріалів теж варто проконтролювати. Також слід перевірити якість піни і її відповідність сезону — це є вкрай важливим при встановленні вікна в холодну пору року.

Прийомка пластикових вікон

При завершенні монтажу

Наступний відповідальний етап — прийомка монтажу вікна. Якість встановлення дуже важлива, тому що саме від неї багато в чому залежить, наскільки ефективно пластикова конструкція буде працювати надалі, і чи буде вона справлятися зі своїми основними функціями.

Коли вікно буде змонтовано, потрібно його уважно оглянути і перевірити:

  • Чи не з’явилися дефекти на рамі, стулках та склопакеті вікна. Це можуть бути як деформації, так і пошкодження, що виникли в ході монтажу.
  • Чи легко відкриваються стулки — це залежить від правильності налаштування фурнітури і від якості монтажу. Стулки повинні рухатися легко, без сторонніх звуків, і при цьому відкрита стулка повинна залишатися в тому положенні, в якому її залишили.
  • Чи щільно стулки прилягають до рами у закритому положенні — це залежить від якості притискання, яку також обумовлює робота фурнітури.
  • Чи всі елементи фурнітури на місці і працюють коректно — це стосується як замикаючого механізму пластикового вікна, так і додаткових деталей: мікроліфта, блокіратора, мікровентиляції/ступеневого провітрювання тощо.

При перевірці встановлення також варто проконтролювати, чи надійно пластикове вікно зафіксовано в отворі: профіль рами не повинен зміщуватися і ворушитися при відкриванні/закриванні стулок. Якість монтажного шва теж перевіряється — в ньому не повинно бути розривів, порожнин або мікрощілин, через які відчувається рух повітря. Структура монтажного шва (при встановленні вікна за ДСТУ) повинна відповідати зазначеній в угоді — зовні паропроникні матеріали, всередині пароізоляційні.

Куди звертатися у спірних ситуаціях

Якщо ви виявите незначні дефекти або якість монтажу вас не задовольнить — можна вказати на це керівнику монтажної бригади. Зазвичай такі недоліки усуваються на місці.

Але основний документ, яким потрібно керуватися під час прийомки пластикових вікон — договір на поставку конструкції. І якщо під час приймання вікна ви зафіксуєте серйозні розбіжності з договором — то потрібно якомога швидше довести це до відома компанії-виробника. Великі компанії дбають про свою репутацію, тому вони прямо зацікавлені в тому, щоб проблему було вирішено якомога швидше і ви залишилися повністю задоволені!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(25 голосів, середня: 4,44 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Національний виробник ПВХ-профілю МІРОПЛАСТ відзвітував про результати роботи за перше півріччя
Національний виробник ПВХ-профілю МІРОПЛАСТ відзвітував про результати роботи за перше півріччя

Компанія «МІРОПЛАСТ» є найбільшим виробником ПВХ-профілю для вікон та дверей в Україні. Підприємство зупинялось лише на перші тижні війни, але...

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ