click fraud detection
 • ua
 • en
Прийомка пластикових вікон 02.10.2020

Прийомка пластикових вікон

Правильно організована прийомка пластикових вікон — одна з умов бездоганної роботи конструкції у майбутньому. Звісно, якщо ви оформлюєте замовлення у перевіреної компанії з чудовою репутацією, то ймовірність неприємних сюрпризів прагне до нуля. Але в будь-якому випадку особистий контроль важливий — і нижче ми розповімо, на що потрібно звернути увагу в першу чергу.

При укладанні договору

Єдині правила прийомки металопластикових вікон важливі в першу чергу комерційним замовникам, які купують відразу кілька десятків конструкцій. При склінні квартири або приватного будинку все трохи простіше — але на будь-якому з етапів співпраці з віконною компанією потрібно стежити за тим, щоб все було зроблено вірно.

Перший етап прийомки — перевірка договору. При укладанні угоди на виготовлення та поставку пластикових вікон потрібно звернути увагу на:

 • Вписані в документацію габарити кожного вікна.
 • Конфігурацію вікон (кількість і форму стулок, спосіб і напрямок їх відкривання).
 • Комплектацію вікна (профіль, склопакет, фурнітуру, додаткові комплектуючі).

Зазвичай сумлінні компанії не зловживають довірою клієнта і не вносять до конструкції пластикових вікон змін без попереднього узгодження. Тому на етапі попередньої прийомки варто просто уважно вивчити договір для пошуку технічних помилок.

Ще один важливий аспект прийомки — вивчення гарантії на вікна. Гарантія на пластикові конструкції прописується в договорі із зазначенням термінів і умов. Всі спірні моменти потрібно обговорити до підписання.

Контроль якості та комплектації пластикових вікон при доставці на об’єкт
Приймання ПВХ-вікон при доставці на об’єкт — один з найважливіших етапів контролю якості. Саме при доставці до початку монтажу потрібно переконатися в тому, що вікна виготовлені у необхідній конфігурації і не містять серйозних дефектів.

Перевіряти слід:

 • Наявність дефектів на пластиковому профілі вікна — вм’ятин, відколів, деформацій, тріщин. Особливо уважно оглядають кути вікон, оскільки найчастіше дефекти локалізуються в області зварного шва. Якість зварного шва теж перевіряють — він повинен бути рівним і міцним, без напливів пластику.
 • Наявність дефектів склопакета — тріщин скла, розводів, конденсату у камерах склопакета. Будь-які дефекти такого типу є приводом для заміни вікна або встановлення нового склопакета.
 • Наявність всіх комплектуючих — додаткових елементів фурнітури, відливів, підвіконь, з’єднувальних профілів для стикування декількох вікон у єдину конструкцію і т.д.

Іноді майстри, які будуть виконувати монтаж, кваплять замовника, не даючи провести повноцінний огляд вікна. Але це — не привід відмовлятися від ретельної перевірки: що раніше під час прийомки ви виявите дефекти, то простіше буде в подальшому. Довести, що вікно було пошкоджено при виготовленні або доставці можна тільки до початку будь-яких робіт з його встановлення.

Важливо! Якщо в договорі прописана технологія встановлення вікна (наприклад, монтаж за ДСТУ), наявність відповідних матеріалів теж варто проконтролювати. Також слід перевірити якість піни і її відповідність сезону — це є вкрай важливим при встановленні вікна в холодну пору року.

Прийомка пластикових вікон

При завершенні монтажу

Наступний відповідальний етап — прийомка монтажу вікна. Якість встановлення дуже важлива, тому що саме від неї багато в чому залежить, наскільки ефективно пластикова конструкція буде працювати надалі, і чи буде вона справлятися зі своїми основними функціями.

Коли вікно буде змонтовано, потрібно його уважно оглянути і перевірити:

 • Чи не з’явилися дефекти на рамі, стулках та склопакеті вікна. Це можуть бути як деформації, так і пошкодження, що виникли в ході монтажу.
 • Чи легко відкриваються стулки — це залежить від правильності налаштування фурнітури і від якості монтажу. Стулки повинні рухатися легко, без сторонніх звуків, і при цьому відкрита стулка повинна залишатися в тому положенні, в якому її залишили.
 • Чи щільно стулки прилягають до рами у закритому положенні — це залежить від якості притискання, яку також обумовлює робота фурнітури.
 • Чи всі елементи фурнітури на місці і працюють коректно — це стосується як замикаючого механізму пластикового вікна, так і додаткових деталей: мікроліфта, блокіратора, мікровентиляції/ступеневого провітрювання тощо.

При перевірці встановлення також варто проконтролювати, чи надійно пластикове вікно зафіксовано в отворі: профіль рами не повинен зміщуватися і ворушитися при відкриванні/закриванні стулок. Якість монтажного шва теж перевіряється — в ньому не повинно бути розривів, порожнин або мікрощілин, через які відчувається рух повітря. Структура монтажного шва (при встановленні вікна за ДСТУ) повинна відповідати зазначеній в угоді — зовні паропроникні матеріали, всередині пароізоляційні.

Куди звертатися у спірних ситуаціях

Якщо ви виявите незначні дефекти або якість монтажу вас не задовольнить — можна вказати на це керівнику монтажної бригади. Зазвичай такі недоліки усуваються на місці.

Але основний документ, яким потрібно керуватися під час прийомки пластикових вікон — договір на поставку конструкції. І якщо під час приймання вікна ви зафіксуєте серйозні розбіжності з договором — то потрібно якомога швидше довести це до відома компанії-виробника. Великі компанії дбають про свою репутацію, тому вони прямо зацікавлені в тому, щоб проблему було вирішено якомога швидше і ви залишилися повністю задоволені!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(25 голосів, середня: 4,44 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ