click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Основні правила демонтажу старих вікон 18.06.2020

Основні правила демонтажу старих вікон

Якщо металопластикове вікно встановлюється в приміщення, яке раніше вже експлуатувалося, то перед початком установки потрібно демонтувати стару конструкцію. Як правило, демонтаж виконують майстри тієї ж бригади, яка буде встановлювати вікно, але іноді вирішувати цю задачу доводиться самому власнику будинка або квартири.

Як правильно демонтувати старі вікна ­− розповімо в нашій статті.

Підготовка до демонтажу

Демонтаж конструкції − це не дуже складне, але при цьому трудомістке завдання. Важливо врахувати, що вам доведеться витягти з отвору важку, хитку великогабаритну конструкцію, при цьому якомога менше пошкодивши сам отвір й інші елементи інтер’єру.

Тому, перед демонтажем:

  • Прибираємо все з підвіконня − по-перше, квіткові горщики або інші предмети будуть заважати, по-друге, підвіконня в 90% випадків теж доведеться демонтувати.
  • Знімаємо штори/гардини, за необхідності демонтуємо карниз.
  • Простір під вікном огороджуємо попереджувальною стрічкою ­– так, навіть якщо якась частина вікна випаде назовні, вона не заподіє серйозного збитку.

Також варто врахувати, що при демонтажі високий ризик повного або часткового руйнування оздоблення віконних укосів (особливо в старих будинках). Це призводить до утворення великої кількості будівельного сміття і пилу, який осідає на підлозі і предметах в приміщенні. Тому перед демонтажем вікна варто захистити меблі від пилу − як це зробити ми писали в статті, присвяченій підготовці до установки вікон.

Найчастіше доводиться демонтувати дерев’яні вікна старого зразка, тому почнемо опис процесу саме з них.

Зняття стулок

Починати демонтаж конструкції потрібно зі зняття стулок. Цей процес іноді призводить до розбиття скла, тому при самостійному демонтажі стекла варто попередньо вийняти:

  • Спочатку акуратно видаляємо стару замазку (якщо вона використовувалася).
  • Потім стамескою або плоскою викруткою акуратно витягаємо штапики, що фіксують стекла в стулках.
  • Кожне скло витягаємо і відкладаємо, намагаючись не розбити.

Після цього стулки можна зняти з петель практично без зусиль. Навіть якщо вікно давно не відкривалася, і петлі приіржавіли, стулку можна підняти монтувальним ломом, не побоюючись, що скло розіб’ється.

Демонтаж підвіконня і відливу

Наступний етап − зняття нижніх елементів вікна:

  • Спочатку за допомогою стамески, викрутки або монтувального лому знімаємо зовнішній відлив. Він зазвичай кріпиться цвяхами, тому демонтаж виконується швидко і без зусиль.
  • Підвіконня теж залишають рідко (виняток – старі будинки з якісними кам’яними підвіконнями). Типові підвіконня в будинках і квартирах тримаються на цементному розчині, тому для їхнього демонтажу потрібно прикласти чимало зусиль.
  • Як правило, підвіконня піддягають міцним монтажним ломом у центральній частині і, поступово зміщуючи інструмент до країв, відривають від основи. Іноді підвіконну дошку з бетону доводиться розбивати на частини кувалдою або перфоратором. Арматура зрізається дисковою пилою по металу або болгаркою.
  • Якщо із зовнішньої або внутрішньої сторони вікна були встановлені лиштви, їх також піддягають монтажним ломом і знімають.

Демонтаж рами

Тепер в отворі залишається тільки рама, яка зазвичай фіксується декількома цвяхами. Демонтують раму таким способом:

  • Будь-яким пильним інструментом (від ножівки до монтажної фрези) рама розпилюється на кілька фрагментів.
  • Фрагменти піддягають монтувальним ломом і витягують з отвору, намагаючись завдавати якомога менше руйнувань.
  • Як правило, кріплення самі виходять зі стіни при витягуванні рами ­− при цьому частина рами може використовуватися в якості важеля.

Зверніть увагу! При демонтажі рами може зруйнуватися велика частина оздоблення укосів. Якщо ви плануєте максимально зберегти оформлення укосу, то по периметру рами потрібно прорізати глибокі канавки в штукатурці або будівельному розчині, а сам демонтаж виконувати максимально акуратно. На жаль, навіть такий підхід не дасть гарантії − все залежить від конструкції укосу і його стану.

Демонтаж ПВХ-вікна

На відміну від дерев’яних вікон демонтувати пластикові доводиться значно рідше. Але якщо ви плануєте замінити застаріле або зламане металопластикове вікно новим, то демонтаж потрібно виконувати за таким алгоритмом:

  • Зняття стулок з петель (з верхньої петлі витягується штифт, з нижньої петлі стулка просто знімається).
  • Демонтаж укосів для доступу до анкерних пластин (якщо вікно монтувалось на пластини).
  • Демонтаж склопакетів із глухих частин рами для доступу до капелюшків анкерного кріплення.
  • Викручування кріпильних елементів (анкерів, які утримують саму раму або анкерні пластини).
  • Зняття монтажних стрічок (якщо вони застосовувалися при установці вікна).
  • Акуратне прорізання монтажної піни.
  • Демонтаж відливу і підвіконня.
  • Витягування рами з отвору.

Зверніть увагу! Після викручування кріпильних елементів рама буде утримуватися в отворі тільки за рахунок опорних колодок і монтажної піни. Сильний порив вітру може привести до її випадіння, тому до завершення демонтажних робіт конструкцію потрібно притримувати.

На відміну від дерев’яного вікна, металопластикове можна демонтувати, практично не пошкодивши. Тому після зняття конструкцію можна буде повторно встановити , наприклад при склінні господарської будівлі.

Демонтаж вікна слід проводити за всіма правилами. Тоді роботи будуть виконані швидко, а отвір і стан приміщення практично не постраждають.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ