click fraud detection
Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати 17.10.2019

Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати

Замовляючи підвіконня, потрібно брати до уваги відразу кілька факторів: місце встановлення підвіконної дошки і режим її експлуатації. Від цих нюансів залежать і оптимальні розміри підвіконня, і вимоги до його експлуатаційних характеристик, і побажання до зовнішнього вигляду.

Габарити підвіконня

Перший параметр, який потрібно визначити — розміри підвіконня, його ширина і глибина:

  • З шириною все досить просто — вона повинна бути трохи більшою за ширину віконного отвору. По краях підвіконна дошка заводиться приблизно на 50 мм з кожного боку, що забезпечує більш надійну її фіксацію і додаткове закріплення укосів.
  • Якщо монтується підвіконня складної форми, потрібно передбачити запас довжини на «підгонку» деталей при стикуванні. ПВХ-підвіконня досить легко ріжуться, тому краще взяти кілька довших деталей і «підігнати» їх безпосередньо при монтажі.

Важливо! Обрізані краї підвіконної дошки при стикуванні маскуються спеціальними накладками. При цьому обов’язково повинен бути хоча б мінімальний зазор для компенсації температурного розширення.

  • Глибина залежить від планів по використанню підвіконня. Якщо потрібно просто оформити нижній край отвору, то підійде вузька дошка шириною 100-150 мм. А моделі шириною до 500 мм і більше можна використовувати як повноцінну поличку або стільницю.

При встановленні широких підвіконь може знадобитися монтаж додаткових деталей:

  • Кронштейни для підтримки підвіконної дошки під навантаженням.
  • Врізні решітки, які будуть пропускати тепле повітря від радіаторів опалення до скла, щоб запобігти утворенню конденсату.

Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати

Експлуатаційні характеристики

Якість пластика і внутрішня структура відіграють вирішальну роль в забезпеченні робочих характеристик підвіконної дошки. Практично ідентичні зовні підвіконня можуть дуже сильно відрізнятися при експлуатації, тому при виборі потрібно звернути увагу на:

  • Товщину і частоту внутрішніх перетинок. Чим їх більше, і чим вони масивніші, тим вищою буде жорсткість підвіконня. Від жорсткості залежить, як поводитиме себе конструкція при перепадах температури або під навантаженням. Якісні моделі підвіконь з ПВХ не деформуються навіть при значній довжині і ширині саме завдяки оптимальній структурі.
  • Характеристики лицьового покриття. Значна частина підвіконь має двошарову структуру: на основу з ПВХ зі стандартними характеристиками наноситься більш жорстке покриття. Саме воно відповідає за захист підвіконня від подряпин, інших пошкоджень, а також від високих температур. Чим вищою буде міцність лицьового шару, тим довше прослужить підвіконня без слідів зносу. І навпаки, неякісні моделі дуже швидко втрачають первинний зовнішній вигляд — а позбутися від подряпин на пластиковому покритті буде неможливо.
  • Вологостійкість. Всі вироби з ПВХ можна назвати вологостійкими. Але все ж якісні підвіконня переносять навіть тривале перебування у вологому середовищі взагалі без наслідків — на них не залишаються розводи, а лицьове покриття не відшаровується від основи.

Тут вибір на користь більш якісних, нехай і більш дорогих моделей підвіконь буде очевидним. За рахунок своїх експлуатаційних характеристик вони краще справляються з щоденними навантаженнями, і при цьому зберігають свою привабливість.

Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати

Зовнішній вигляд підвіконня: форма, колір, текстура

Підвіконня — важливий елемент інтер’єру, тому ігнорувати дизайнерські аспекти при його виборі буде нерозумно. Тут звертаємо увагу на такі параметри:

  • Форма капіноса (переднього бортика). Капінос може бути прямокутним або заокругленим — від цього залежить сам зовнішній вигляд виробу. Обирати між прямокутними і заокругленими моделями варто, виходячи з міркувань естетики, тому що функціональні відмінності тут мінімальні. Єдиний нюанс — за рахунок заокруглення капіноса втрачається невелика частина корисної площі на верхній поверхні підвіконної дошки. Але ця втрата буде помітною тільки на дуже вузьких моделях.
  • Вибір кольору — питання суто індивідуальне. Стандартне рішення — встановлення білого підвіконня під біле вікно або кольорового під ламіноване так, щоб відтінки збігалися або хоча б гармоніювали. Але якщо дизайн-проект передбачає інше рішення, то можна замовити підвіконну дошку, яка буде контрастувати з відтінком рами і стулки.

Важливо! При виборі кольорових моделей потрібно звернути увагу на якість плівки, яка використовується для декорування. Ця плівка повинна лежати на основі рівно і не відшаровуватися навіть по краях на місці зрізу.

Питанню про те, яке підвіконня краще — матове або глянцеве — ми присвятили окрему статтю. Тому тут обмежимося коротким резюме: обидва варіанти мають право на існування і відмінно вписуються в дизайн інтер’єрів. При цьому глянцева поверхня вимагає більш частого догляду, тому що будь-які забруднення на ній дуже добре видно. Матове підвіконня більш практичне, але виглядає трохи менш ефектно.

Звичайно, всі наведені поради щодо вибору підвіконня носять рекомендаційний характер. З іншого боку, вивчивши цю статтю, ви будете знати, на що звернути увагу, і зможете запобігти  прикрих помилок.

Дізнайтесь більше про всі переваги підвіконь WDS у глянцевому та матовому виконанні та оберіть бажаний колір. Для замовлення підвіконь WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(11 голосів, середня: 4,91 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ