click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати 17.10.2019

Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати

Замовляючи підвіконня, потрібно брати до уваги відразу кілька факторів: місце встановлення підвіконної дошки і режим її експлуатації. Від цих нюансів залежать і оптимальні розміри підвіконня, і вимоги до його експлуатаційних характеристик, і побажання до зовнішнього вигляду.

Габарити підвіконня

Перший параметр, який потрібно визначити — розміри підвіконня, його ширина і глибина:

 • З шириною все досить просто — вона повинна бути трохи більшою за ширину віконного отвору. По краях підвіконна дошка заводиться приблизно на 50 мм з кожного боку, що забезпечує більш надійну її фіксацію і додаткове закріплення укосів.
 • Якщо монтується підвіконня складної форми, потрібно передбачити запас довжини на «підгонку» деталей при стикуванні. ПВХ-підвіконня досить легко ріжуться, тому краще взяти кілька довших деталей і «підігнати» їх безпосередньо при монтажі.

Важливо! Обрізані краї підвіконної дошки при стикуванні маскуються спеціальними накладками. При цьому обов’язково повинен бути хоча б мінімальний зазор для компенсації температурного розширення.

 • Глибина залежить від планів по використанню підвіконня. Якщо потрібно просто оформити нижній край отвору, то підійде вузька дошка шириною 100-150 мм. А моделі шириною до 500 мм і більше можна використовувати як повноцінну поличку або стільницю.

При встановленні широких підвіконь може знадобитися монтаж додаткових деталей:

 • Кронштейни для підтримки підвіконної дошки під навантаженням.
 • Врізні решітки, які будуть пропускати тепле повітря від радіаторів опалення до скла, щоб запобігти утворенню конденсату.

Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати

Експлуатаційні характеристики

Якість пластика і внутрішня структура відіграють вирішальну роль в забезпеченні робочих характеристик підвіконної дошки. Практично ідентичні зовні підвіконня можуть дуже сильно відрізнятися при експлуатації, тому при виборі потрібно звернути увагу на:

 • Товщину і частоту внутрішніх перетинок. Чим їх більше, і чим вони масивніші, тим вищою буде жорсткість підвіконня. Від жорсткості залежить, як поводитиме себе конструкція при перепадах температури або під навантаженням. Якісні моделі підвіконь з ПВХ не деформуються навіть при значній довжині і ширині саме завдяки оптимальній структурі.
 • Характеристики лицьового покриття. Значна частина підвіконь має двошарову структуру: на основу з ПВХ зі стандартними характеристиками наноситься більш жорстке покриття. Саме воно відповідає за захист підвіконня від подряпин, інших пошкоджень, а також від високих температур. Чим вищою буде міцність лицьового шару, тим довше прослужить підвіконня без слідів зносу. І навпаки, неякісні моделі дуже швидко втрачають первинний зовнішній вигляд — а позбутися від подряпин на пластиковому покритті буде неможливо.
 • Вологостійкість. Всі вироби з ПВХ можна назвати вологостійкими. Але все ж якісні підвіконня переносять навіть тривале перебування у вологому середовищі взагалі без наслідків — на них не залишаються розводи, а лицьове покриття не відшаровується від основи.

Тут вибір на користь більш якісних, нехай і більш дорогих моделей підвіконь буде очевидним. За рахунок своїх експлуатаційних характеристик вони краще справляються з щоденними навантаженнями, і при цьому зберігають свою привабливість.

Нюанси при замовленні підвіконня. Що варто врахувати

Зовнішній вигляд підвіконня: форма, колір, текстура

Підвіконня — важливий елемент інтер’єру, тому ігнорувати дизайнерські аспекти при його виборі буде нерозумно. Тут звертаємо увагу на такі параметри:

 • Форма капіноса (переднього бортика). Капінос може бути прямокутним або заокругленим — від цього залежить сам зовнішній вигляд виробу. Обирати між прямокутними і заокругленими моделями варто, виходячи з міркувань естетики, тому що функціональні відмінності тут мінімальні. Єдиний нюанс — за рахунок заокруглення капіноса втрачається невелика частина корисної площі на верхній поверхні підвіконної дошки. Але ця втрата буде помітною тільки на дуже вузьких моделях.
 • Вибір кольору — питання суто індивідуальне. Стандартне рішення — встановлення білого підвіконня під біле вікно або кольорового під ламіноване так, щоб відтінки збігалися або хоча б гармоніювали. Але якщо дизайн-проект передбачає інше рішення, то можна замовити підвіконну дошку, яка буде контрастувати з відтінком рами і стулки.

Важливо! При виборі кольорових моделей потрібно звернути увагу на якість плівки, яка використовується для декорування. Ця плівка повинна лежати на основі рівно і не відшаровуватися навіть по краях на місці зрізу.

Питанню про те, яке підвіконня краще — матове або глянцеве — ми присвятили окрему статтю. Тому тут обмежимося коротким резюме: обидва варіанти мають право на існування і відмінно вписуються в дизайн інтер’єрів. При цьому глянцева поверхня вимагає більш частого догляду, тому що будь-які забруднення на ній дуже добре видно. Матове підвіконня більш практичне, але виглядає трохи менш ефектно.

Звичайно, всі наведені поради щодо вибору підвіконня носять рекомендаційний характер. З іншого боку, вивчивши цю статтю, ви будете знати, на що звернути увагу, і зможете запобігти  прикрих помилок.

Дізнайтесь більше про всі переваги підвіконь WDS у глянцевому та матовому виконанні та оберіть бажаний колір. Для замовлення підвіконь WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(13 голосів, середня: 4,85 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ