click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Москітні сітки: види і поради щодо вибору 26.09.2019

Москітні сітки: види і поради щодо вибору

Як тільки ми відкриваємо стулку вікна — в поворотному або відкидному положенні — в приміщення проникають комахи. Влітку це може стати серйозною проблемою: комах багато, але і без регулярного провітрювання не обійтися.

Виходом із ситуації стає монтаж на вікно москітної сітки. Вона щільно прилягає до рами, і при відкриванні стулки повністю перекриває отвір, пропускаючи свіже повітря, але затримуючи навіть найдрібніших комах. Крім того, встановлення москітної сітки знижує кількість пилу, що потрапляє в приміщення.

Конструкції москітних сіток

Москітні сітки можуть мати різну конструкцію. Найчастіше використовуються такі варіанти:

  • Сітка на липучках. Застарілий варіант, основна перевага якого — відсутність рамки. По периметру вікна наклеюється липучка, яка утримує натягнуте сітчасте полотно. На жаль, надійність залишає бажати кращого, тому використовується фіксація на липучках тільки тоді, коли монтаж інших конструкцій неможливий.
  • Ролетна сітка. Найбільш ергономічний варіант. У складеному стані полотно, згорнуте в компактний рулон, знаходиться в коробі. За необхідності сітка розгортається, рухаючись по направляючих, і фіксується в нижньому або бічному положенні.
  • Сітка-плісе. Різновид ролетної сітки, основна відмінність якої полягає в способі укладання полотна. Воно не згортається в рулон, а збирається складками, а при розгортанні розкладається і розтягується.
  • Рамкова сітка. Найпоширеніша конструкція, яка використовується «за замовчуванням». З легкого ПВХ-профілю робиться рамка, що формою і розмірами повторює габарити віконного отвору. У рамці натягується полімерне сітчасте полотно, а сама конструкція закріплюється на рамі.

Типи кріплень

Найпоширеніший варіант — москітна сітка на легкій пластиковій рамці. Ця рамка зазвичай закріплюється на рамі вікна, а при необхідності сітка легко знімається, відкриваючи віконний отвір. Для кріплення використовуються різні  засоби:

  • Сітка на петлях. Легкі петлі кріпляться на зовнішню сторону рами, а рамка з натягнутою сіткою навішується на них, перетворюючись на легку стулку. На протилежному боці рами ставиться засувка, яка утримує москітну сітку в закритому положенні.
  • Сітка на «кишенях». «Кишені» — це легкі пластикові кронштейни, які закріплюються на зовнішній стороні рами. При встановленні рамка сітки просто заводиться в пази цих кронштейнів, і конструкція утримується під своєю вагою.
  • Прапорцеве кріплення (анвіс). Кріплення на «прапорці» передбачає монтаж на рамку москітної сітки легких металевих кронштейнів. При встановленні сітки кронштейни обертаються і заводяться за наплав рами, після чого утримують сітку в обраному положенні.
  • Плунжерне кріплення. Використовується доволі рідко і тільки для сіток з досить широкими рамками. У рамку вбудовуються стрижні з пружинами — плунжери: при встановленні у віконний отвір стрижні розпираються всередині і утримують сітку в рамі.

Жодне з кріплень не можна назвати універсальним  — у всіх є обмеження по використанню, про які ми розповімо нижче.

Москітні сітки: види і поради щодо вибору

Типи полотен

Відрізняються сітки не тільки за конструкцією, але і за типом полотна. Можна виділити 3 основні різновиди:

  • Універсальні сітки з розміром комірки від 0,8х0,8 до 1,2х2мм. Виробляються з міцного полімерного полотна, запобігають потраплянню в приміщення комах — в першу чергу, комарів.
  • Сітки «антипил» / «антипилок». Відрізняються від універсальних меншим розміром комірки (зазвичай 0,5х1мм). Завдяки більш щільній структурі не пропускають не тільки комах, але і пилок рослин. Вибір такої сітки буде виправданим якщо ви страждаєте на сезонну алергію — звичайно, весь пилок амброзії або полину така сітка не зупинить, але подразнення буде виникати набагато рідше.
  • Сітки «антикішка». Можуть мати комірки більшого розміру або вироблятись з більш цупкого полотна. Як правило, для виготовлення рамки використовується алюмінієвий профіль, більш стійкий до навантажень. Сітка жорстко закріплюється на рамі і виконує одну функцію — запобігає спробам кішки або кота вистрибнути з вікна за пташкою або просто на прогулянку.

Важливо! Незважаючи на підвищену міцність і надійність конструкції, сітка «антикішка» не забезпечує маленьким дітям захист від падіння з вікна. Її конструкція просто не розрахована на такі навантаження.

Рекомендації з вибору і догляду

При виборі москітної сітки потрібно керуватися доступним бюджетом, особливостями конструкції вікна і зручністю:

  • Ролетні сітки — найбільш компактні і ергономічні. Але коштують вони дорожче інших різновидів.
  • Сітки на петлях набагато простіше відкривати, але вони не підійдуть для тих вікон, які зовні захищені ґратами.
  • Основний недолік сіток на «кишенях» або прапорцях — складне встановлення і зняття. З іншого боку, за умови правильного монтажу такі конструкції міцно тримаються і добре перекривають весь отвір.
  • На вікна зазвичай встановлюють рамкові конструкції або ролетні сітки. Сітки-плісе і сітки на рамках з поперечним імпостом часто ставлять на балконні двері — це дозволяє провітрювати приміщення з незаскленим балконом, і при цьому захистити квартиру від попадання комах.

Рекомендації з вибору і догляду москітної сітки для вікон

Щоб продовжити термін служби москітної сітки, не варто піддавати її сильним навантаженням — полотно може розтягуватися і втрачати свої захисні якості. Навіть невеликі розриви стають приводом для заміни полотна — однієї-двох невеликих дірочок цілком достатньо, щоб комаха змогла проникнути в приміщення.

Щоб сітка не постраждала від низьких температур і обмерзання, на зиму її варто знімати і зберігати в приміщенні.

Також бажано мінімум раз на місяць промивати полотно сітки струменем води з душу: так змивається накопичений пил, і відновлюється повітропроникність полотна.

Правильний вибір москітної сітки дозволить вам користуватися нею з максимальним комфортом. Ваше житло буде надійно захищене від проникнення комарів або інших комах.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(1 голосів, середня: 4,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ