click fraud detection
 • ua
 • ru
Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна 13.04.2020

Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна

Одна з переваг металопластикових вікон — їхня висока герметичність, що забезпечує захист від вологи, пилу, а також знижує рівень втрат тепла в холодну пору року. Але в одному майже на 100% герметичні металопластикові вікна програють конструкціям з дерева — вони практично не пропускають повітря. А це означає, що при заміні дерев’яних вікон пластиковими приміщення буде недоотримувати свіже повітря, і його доведеться регулярно провітрювати.

Можливостей для провітрювання у пластикових вікон цілком достатньо. Поворотно-відкидна фурнітура дозволяє встановлювати стулку в відкидне положення, відкриваючи досить широку щілину, через яку свіже повітря буде надходити в приміщення. Якщо ж потрібно провітрювати інтенсивніше — стулку відкривають в поворотному положенні, утримуючи її за допомогою фіксатора або обмежувача повороту.

Але іноді такий інтенсивний приплив повітря не потрібен — навпаки, необхідно, щоб повітря надходило невеликими порціями. Цю можливість забезпечує така деталь, як мікропровітрювання.

Як працює мікропровітрювання

Мікропровітрювання (мікровентиляція) — це одна з найбільш корисних додаткових функцій фурнітури в ПВХ-вікнах:

 • При виборі цієї функції до комплекту фурнітури додають невелику деталь. Вона встановлюється на заводі або може бути додана пізніше, без демонтажу самого вікна.
 • Основна функція цієї деталі — фіксувати стулку в певному положенні. При активації мікропровітрювання стулка відходить від рами всього на кілька міліметрів, і по її периметру утворюється вузька щілина.
 • Поставити вікно на мікропровітрювання дуже просто — для цього досить повернути ручку вгору на 45°.

Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна

Аналогом мікропровітрювання з розширеним функціоналом є ступеневе провітрювання. При встановленні такої деталі поворотом ручки під різними кутами можна обирати потрібну ширину відкидного відкриття стулки — від мікропровітрювання до повного відкидання. Зазвичай виробники фурнітури передбачають вибір з 4-5 режимів ступеневого провітрювання.

Зверніть увагу! На одне вікно встановлювати мікропровітрювання і ступеневе провітрювання не можна — обидві деталі монтуються в одному і тому ж місці і частково дублюють функціонал одна одної.

Переваги мікропровітрювання

Встановлення фурнітури з функцією мікропровітрювання гарантує цілий ряд переваг:

 • По-перше, з’являється можливість забезпечити постійний приплив повітря «у фоновому режимі». Це особливо актуально в теплу пору року, коли проблема переохолодження постає не настільки гостро.
 • По-друге, при використанні мікропровітрювання взимку холодне повітря надходить до приміщення малими порціями і встигає прогрітися, мінімізуючи можливий дискомфорт.
 • По-третє, невелика ширина щілини між рамою і стулкою дозволяє уникнути протягів. Вона також дає можливість провітрювати приміщення під час дощу: ризик потрапляння крапель або затікання вологи зводиться до мінімуму.

Крім припливу свіжого повітря, мікровентиляція (за умови ефективної роботи витяжної вентиляції) також забезпечує нормалізацію вологості в приміщеннях. Тому, використовуючи мікропровітрювання, можна позбутися конденсату на вікнах або значно знизити його кількість.

Важливі аспекти

Поряд з перевагами у мікровентиляції є і особливості, які недоліками назвати не можна, але врахувати потрібно:

 • По-перше, при встановленні стулки в режим мікропровітрювання знижується звукоізоляційний потенціал вікна — шум за вікном буде чути краще, ніж при повністю закритій стулці.
 • По-друге, відчинене — нехай і на 1-2 мм — вікно значно легше зламати ззовні. Тому власникам квартир на перших і других поверхах не варто залишати вікна в режимі мікропровітрювання при довгій відсутності. Протизламна фурнітура ускладнить зловмисникові завдання, але ризик все одно залишиться.
 • А ось дитячий замок безпеки жодним чином не заважає роботі мікропровітрювання. Тому можна забезпечити приплив свіжого повітря до дитячої кімнати, зберігаючи блокування відкривання вікна.

Мікровентиляція — це дуже проста, але при цьому вельми корисна функція. Разом з покроковим (ступеневим) провітрюванням вона використовується для забезпечення припливу свіжого повітря в максимально комфортному режимі.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Нові нормативи на ринку вікон та дверей: 305 Регламент і ДСТУ EN 14351
Нові нормативи на ринку вікон та дверей: 305 Регламент і ДСТУ EN 14351

Наразі в Україні проводиться гармонізація будівельних норм зі стандартами ЄС. Вже зараз прийнято низку нормативних документів, які докорінно змінюють правила...

Генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ» взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks
Генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ» взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks

Емре Хаді Ерверді, генеральний директор компанії «МІРОПЛАСТ», взяв участь в інвестиційному форумі UkraineInvest Talks, що відбувся 27 травня в Дніпрі....

МІРОПЛАСТ надав екстрену благодійну допомогу Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні
МІРОПЛАСТ надав екстрену благодійну допомогу Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні

21 травня 2021 року адміністрація КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» ДОР» звернулась до МІРОПЛАСТ з проханням допомогти у придбанні...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ