click fraud detection
 • ua
 • en
Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна 13.04.2020

Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна

Одна з переваг металопластикових вікон — їхня висока герметичність, що забезпечує захист від вологи, пилу, а також знижує рівень втрат тепла в холодну пору року. Але в одному майже на 100% герметичні металопластикові вікна програють конструкціям з дерева — вони практично не пропускають повітря. А це означає, що при заміні дерев’яних вікон пластиковими приміщення буде недоотримувати свіже повітря, і його доведеться регулярно провітрювати.

Можливостей для провітрювання у пластикових вікон цілком достатньо. Поворотно-відкидна фурнітура дозволяє встановлювати стулку в відкидне положення, відкриваючи досить широку щілину, через яку свіже повітря буде надходити в приміщення. Якщо ж потрібно провітрювати інтенсивніше — стулку відкривають в поворотному положенні, утримуючи її за допомогою фіксатора або обмежувача повороту.

Але іноді такий інтенсивний приплив повітря не потрібен — навпаки, необхідно, щоб повітря надходило невеликими порціями. Цю можливість забезпечує така деталь, як мікропровітрювання.

Як працює мікропровітрювання

Мікропровітрювання (мікровентиляція) — це одна з найбільш корисних додаткових функцій фурнітури в ПВХ-вікнах:

 • При виборі цієї функції до комплекту фурнітури додають невелику деталь. Вона встановлюється на заводі або може бути додана пізніше, без демонтажу самого вікна.
 • Основна функція цієї деталі — фіксувати стулку в певному положенні. При активації мікропровітрювання стулка відходить від рами всього на кілька міліметрів, і по її периметру утворюється вузька щілина.
 • Поставити вікно на мікропровітрювання дуже просто — для цього досить повернути ручку вгору на 45°.

Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна

Аналогом мікропровітрювання з розширеним функціоналом є ступеневе провітрювання. При встановленні такої деталі поворотом ручки під різними кутами можна обирати потрібну ширину відкидного відкриття стулки — від мікропровітрювання до повного відкидання. Зазвичай виробники фурнітури передбачають вибір з 4-5 режимів ступеневого провітрювання.

Зверніть увагу! На одне вікно встановлювати мікропровітрювання і ступеневе провітрювання не можна — обидві деталі монтуються в одному і тому ж місці і частково дублюють функціонал одна одної.

Переваги мікропровітрювання

Встановлення фурнітури з функцією мікропровітрювання гарантує цілий ряд переваг:

 • По-перше, з’являється можливість забезпечити постійний приплив повітря «у фоновому режимі». Це особливо актуально в теплу пору року, коли проблема переохолодження постає не настільки гостро.
 • По-друге, при використанні мікропровітрювання взимку холодне повітря надходить до приміщення малими порціями і встигає прогрітися, мінімізуючи можливий дискомфорт.
 • По-третє, невелика ширина щілини між рамою і стулкою дозволяє уникнути протягів. Вона також дає можливість провітрювати приміщення під час дощу: ризик потрапляння крапель або затікання вологи зводиться до мінімуму.

Крім припливу свіжого повітря, мікровентиляція (за умови ефективної роботи витяжної вентиляції) також забезпечує нормалізацію вологості в приміщеннях. Тому, використовуючи мікропровітрювання, можна позбутися конденсату на вікнах або значно знизити його кількість.

Важливі аспекти

Поряд з перевагами у мікровентиляції є і особливості, які недоліками назвати не можна, але врахувати потрібно:

 • По-перше, при встановленні стулки в режим мікропровітрювання знижується звукоізоляційний потенціал вікна — шум за вікном буде чути краще, ніж при повністю закритій стулці.
 • По-друге, відчинене — нехай і на 1-2 мм — вікно значно легше зламати ззовні. Тому власникам квартир на перших і других поверхах не варто залишати вікна в режимі мікропровітрювання при довгій відсутності. Протизламна фурнітура ускладнить зловмисникові завдання, але ризик все одно залишиться.
 • А ось дитячий замок безпеки жодним чином не заважає роботі мікропровітрювання. Тому можна забезпечити приплив свіжого повітря до дитячої кімнати, зберігаючи блокування відкривання вікна.

Мікровентиляція — це дуже проста, але при цьому вельми корисна функція. Разом з покроковим (ступеневим) провітрюванням вона використовується для забезпечення припливу свіжого повітря в максимально комфортному режимі.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,82 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023
WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023

15-18 листопада в Мілані, Італія, відбудеться виставка MADE expo 2023 – знакова подія для будівельної галузі, яка об’єднує потужних виробників,...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ