click fraud detection
Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна 13.04.2020

Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна

Одна з переваг металопластикових вікон — їхня висока герметичність, що забезпечує захист від вологи, пилу, а також знижує рівень втрат тепла в холодну пору року. Але в одному майже на 100% герметичні металопластикові вікна програють конструкціям з дерева — вони практично не пропускають повітря. А це означає, що при заміні дерев’яних вікон пластиковими приміщення буде недоотримувати свіже повітря, і його доведеться регулярно провітрювати.

Можливостей для провітрювання у пластикових вікон цілком достатньо. Поворотно-відкидна фурнітура дозволяє встановлювати стулку в відкидне положення, відкриваючи досить широку щілину, через яку свіже повітря буде надходити в приміщення. Якщо ж потрібно провітрювати інтенсивніше — стулку відкривають в поворотному положенні, утримуючи її за допомогою фіксатора або обмежувача повороту.

Але іноді такий інтенсивний приплив повітря не потрібен — навпаки, необхідно, щоб повітря надходило невеликими порціями. Цю можливість забезпечує така деталь, як мікропровітрювання.

Як працює мікропровітрювання

Мікропровітрювання (мікровентиляція) — це одна з найбільш корисних додаткових функцій фурнітури в ПВХ-вікнах:

  • При виборі цієї функції до комплекту фурнітури додають невелику деталь. Вона встановлюється на заводі або може бути додана пізніше, без демонтажу самого вікна.
  • Основна функція цієї деталі — фіксувати стулку в певному положенні. При активації мікропровітрювання стулка відходить від рами всього на кілька міліметрів, і по її периметру утворюється вузька щілина.
  • Поставити вікно на мікропровітрювання дуже просто — для цього досить повернути ручку вгору на 45°.

Мікропровітрювання — що за функція вікна і навіщо вона потрібна

Аналогом мікропровітрювання з розширеним функціоналом є ступеневе провітрювання. При встановленні такої деталі поворотом ручки під різними кутами можна обирати потрібну ширину відкидного відкриття стулки — від мікропровітрювання до повного відкидання. Зазвичай виробники фурнітури передбачають вибір з 4-5 режимів ступеневого провітрювання.

Зверніть увагу! На одне вікно встановлювати мікропровітрювання і ступеневе провітрювання не можна — обидві деталі монтуються в одному і тому ж місці і частково дублюють функціонал одна одної.

Переваги мікропровітрювання

Встановлення фурнітури з функцією мікропровітрювання гарантує цілий ряд переваг:

  • По-перше, з’являється можливість забезпечити постійний приплив повітря «у фоновому режимі». Це особливо актуально в теплу пору року, коли проблема переохолодження постає не настільки гостро.
  • По-друге, при використанні мікропровітрювання взимку холодне повітря надходить до приміщення малими порціями і встигає прогрітися, мінімізуючи можливий дискомфорт.
  • По-третє, невелика ширина щілини між рамою і стулкою дозволяє уникнути протягів. Вона також дає можливість провітрювати приміщення під час дощу: ризик потрапляння крапель або затікання вологи зводиться до мінімуму.

Крім припливу свіжого повітря, мікровентиляція (за умови ефективної роботи витяжної вентиляції) також забезпечує нормалізацію вологості в приміщеннях. Тому, використовуючи мікропровітрювання, можна позбутися конденсату на вікнах або значно знизити його кількість.

Важливі аспекти

Поряд з перевагами у мікровентиляції є і особливості, які недоліками назвати не можна, але врахувати потрібно:

  • По-перше, при встановленні стулки в режим мікропровітрювання знижується звукоізоляційний потенціал вікна — шум за вікном буде чути краще, ніж при повністю закритій стулці.
  • По-друге, відчинене — нехай і на 1-2 мм — вікно значно легше зламати ззовні. Тому власникам квартир на перших і других поверхах не варто залишати вікна в режимі мікропровітрювання при довгій відсутності. Протизламна фурнітура ускладнить зловмисникові завдання, але ризик все одно залишиться.
  • А ось дитячий замок безпеки жодним чином не заважає роботі мікропровітрювання. Тому можна забезпечити приплив свіжого повітря до дитячої кімнати, зберігаючи блокування відкривання вікна.

Мікровентиляція — це дуже проста, але при цьому вельми корисна функція. Разом з покроковим (ступеневим) провітрюванням вона використовується для забезпечення припливу свіжого повітря в максимально комфортному режимі.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»
Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»

Стан ринку світлопрозорих конструкцій у 2023 році насамперед залежить від успіхів Збройних сил України та допомоги наших партнерів. Перебіг військової...

Нові ДБН набули чинності з 1 вересня. Що важливо знати віконщикам
Нові ДБН набули чинності з 1 вересня. Що важливо знати віконщикам

З 1 вересня 2022 року набула чинності низка державних будівельних норм, дві з яких безпосередньо впливають на діяльність у віконній...

ТМ WDS та БФ Kiddo анонсували благодійну програму «Вікна для лікарень»
ТМ WDS та БФ Kiddo анонсували благодійну програму «Вікна для лікарень»

Згідно з даними Офісу Президента в Україні на деокупованих територіях термінового відновлення потребують щонайменше 279 медичних закладів, що обслуговують понад...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ