click fraud detection
Металопластикові вікна та двері з фрамугою: коли варто замовити саме їх 10.09.2020

Металопластикові вікна та двері з фрамугою: коли варто замовити саме їх

Іноді висота віконного або дверного отвору виявляється занадто великою. В цьому випадку до конструкції додають ще один елемент — так звану фрамугу. Фрамужні стулки використовувалися ще в традиційних дерев’яних вікнах, але в сучасних металопластикових конструкціях вони стали більш зручними та функціональними.

Про те, якими можуть бути фрамуги, і де вони встановлюються, розповімо в нашій статті.

Різновиди фрамуг

Фрамуга — це верхня частина віконної або дверної конструкції, відокремлена від основної частини горизонтальним імпостом, або ж така частина, що має окрему раму. Найчастіше зустрічаються прямокутні фрамуги, але в цілому їхня форма відповідає формі отвору — вони можуть бути навіть арочним, трапецієподібними або трикутними.

  • Найпростіше за своєю конструкцією рішення — це глуха фрамуга. У ній не передбачено можливості відкривання, тому заповнення (найчастіше склопакет) встановлюється безпосередньо у раму. Глуха фрамуга відіграє суто декоративну роль, а імпост, який є її нижнім краєм, виступає в якості додаткового ребра жорсткості.
  •  Також поширені фрамуги, що відкриваються. На відміну від глухих, вони оснащуються стулкою, що може відкриватися під певним кутом. Використовуються такі фрамуги для провітрювання приміщень.

Металопластикові вікна та двері з фрамугою: коли варто замовити саме їх

Особливості фрамужного відкривання

Незважаючи на невеликі габарити конструкції, у фрамужних стулок є своя специфіка. На відміну від звичайної стулки, у фрамуг петлі встановлюються не на одній з бічних сторін, а знизу або вгорі. Тому і стулка відкривається тільки в одному положенні — відкидному.

Для реалізації такого відкривання використовується особливий елемент фурнітури — фрамужні ножиці. Ножиці є важелем, що  управляється за допомогою ручки і фіксує відкриту стулку фрамуги під певним кутом, не даючи їй розкритися  під власною вагою.

Практично завжди фрамужні стулки монтують у верхній частині віконної конструкції. Це забезпечує оптимальний розподіл повітря при вентиляції, але ускладнює відкривання/закривання стулки. До ручки, закріпленої на великій висоті, дістатися досить складно — доводиться використовувати допоміжні засоби.

Щоб уникнути цього, в багатьох системах фурнітури є можливість виносу ручки на іншу поверхню. Встановлення спеціального механізму дозволяє керувати стулкою, що розташована на висоті, «у віддаленому режимі». На жаль, у більшості таких (безперечно, дуже зручних) механізмів є один недолік — висока ціна.

Конструкції з фрамугами: переваги рішення

Де ж встановлення  фрамуги буде виправданим?

  • По-перше, фрамуги традиційно ставлять над вхідними дверима в тому випадку, коли отвір має значну висоту. У цьому випадку недоцільно монтувати надмірно високу стулку, оскільки вона буде важкою та незручною у використанні — тому у верхній частині встановлюється горизонтальна фрамуга. Крім функціонального призначення вона відіграє і декоративну роль, роблячи конструкцію більш пропорційною.
  • По-друге, фрамугу може бути встановлено у верхній частині високого вікна. Як і у випадку з дверима, це позбавляє нас від необхідності оперувати високою важкою стулкою. При цьому фрамугу часто роблять такою, що відкривається — наприклад, в літній час її просто залишають відкритою протягом всього дня для постійного припливу свіжого повітря. У холодну пору року фрамуга також зручна, оскільки повітря з вулиці надходить у верхню частину приміщення, змішується з теплим повітрям під стелею і швидко прогрівається, не створюючи дискомфорту.

Зверніть увагу! Іноді фрамуги ставлять в нижній частині вікна, залишаючи верхню частину глухою. Це рішення часто реалізується у лікарнях: так і провітрювати приміщення можна регулярно, і ризик, що хтось випаде з вікна, відкривши велику стулку, значно зменшується.

  • При склінні балконів фрамуги також використовуються. Іноді, щоб зменшити габарити стулок в приміщенні з високими стелями, верхня частина балконного скління робиться у вигляді фрамужного глухого вікна. Переваги досить очевидні: додаткове ребро жорсткості у всій конструкції, полегшення стулок і більш привабливий вигляд балкона в цілому.

Фрамуга — це досить простий елемент, що може бути дуже корисним і з точки зору дизайну, і з позиції розширення функціоналу вікна. При цьому проектувати фрамугу повинен фахівець, що враховує всі нюанси. А для її бездоганної роботи потрібні якісна фурнітура та дотримання всіх правил при встановленні.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(22 голосів, середня: 4,82 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ