click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Металопластикові вікна нестандартної форми 27.04.2020

Металопластикові вікна нестандартної форми

Значна частина металопластикових конструкцій має стандартну прямокутну форму — відповідно до форми прорізів в типових будинках. Саме під виготовлення прямокутних конструкцій оптимізують свої технологічні процеси всі великі виробники металопластикових вікон.

Але прямокутними конструкціями асортимент не обмежується. Для скління комерційних об’єктів, житлових будинків, побудованих за індивідуальними проектами, та інших будівель можуть застосовуватися вироби нестандартної форми. Їхнє виготовлення пов’язане з цілою низкою складнощів, тому при замовленні потрібно враховувати і більш високу вартість таких конструкцій, і триваліший термін виробництва.

Нестандартні віконні конструкції: види та особливості

Нестандартними в віконній галузі вважають конструкції, у яких є хоча б один непрямий кут або хоча б один гнутий елемент. Найчастіше зустрічаються нестандартні вікна таких форм:

 • Трапецієподібні. Трапеція — це фігура, у якої дві сторони паралельні, а дві інші — ні. Трапецієподібне вікно зазвичай роблять симетричним: це означає, що бічні сторони у нього мають однакову довжину і однаковий кут нахилу. При цьому трапеція може бути як повною, так і неповною: у другому випадку бічні сторони представлені комбінацією з вертикальних і похилих відрізків. Монтуються трапецієподібні вікна практично в будь-які приміщення. Але найчастіше їх обирають для скління мансардних поверхів.
 • Трикутні. Конструкції трикутної форми мають невелику площу, а наявність гострих кутів ускладнює їхнє виробництво. При цьому встановлюють їх там, де потрібно забезпечити світлопроникність невеликої ділянки. Типове місце для монтажу трикутного вікна — фронтонна частина покрівлі.

Нестандартні віконні конструкції: види та особливості

 • Арочні. Верхня частина арочного вікна представлена ​​дугою — саме вона і формує арку. Арки можуть мати різну конфігурацію і різний радіус вигину, але відпрацьована технологія гнуття профілю дає можливість реалізовувати найрізноманітніші дизайнерські ідеї. При цьому встановлюються арочні вікна практично в будь-які приміщення — арки були і залишаються традиційними архітектурними елементами.
 • Круглі. Кругле вікно представлено, по суті, комбінацією двох гнутих арок. Такий варіант буде доречним для скління приватного будинку, а також для встановлення у комерційні об’єкти. Сучасні технології виробництва круглих ПВХ-вікон дозволяють комплектувати їх стулками, що відкриваються (повністю або частково).

Ці та інші різновиди металопластикових вікон прийнято вважати нестандартними.

Виробництво арочних і круглих вікон

Особливу складність при виробництві нестандартних ПВХ-конструкцій становить виготовлення вигнутих частин. Незважаючи на гнучкість полівінілхлориду, просто зігнути його для отримання арки не вийде — внутрішні камери деформуються, а сам профіль при неправильній технології гнуття може дати тріщину.

Для виробництва арочних і круглих вікон профіль гнуть за особливою технологією:

 • Спочатку заготовка потрібної довжини нагрівається до температури розм’якшення ПВХ. Нагрівання здійснюється кількома способами — в гліцериновій ванні, в спеціальній печі або під інфрачервоними лампами.
 • Потім заготовка поміщається на стіл для гнуття, де їй надають потрібної форми. Численні фіксатори утримують профіль в обраному положенні, не даючи деформуватися. Фіксацію утримують доти, поки ПВХ повністю не охолоне, і профіль не набуде потрібної конфігурації.
 • Після цього вигнута арочна частина за допомогою зварювання стикується з прямокутною частиною вікна.

Процес вигинання арок досить складний: при згинанні профілю його внутрішня структура неминуче піддається деформаціям, і забезпечити збереження міцності можна лише за умови високої кваліфікації майстра.

Виробництво арочних і круглих вікон

Що слід враховувати при замовленні нестандартного вікна

Описана вище технологія виробництва арочних частин дає приблизне уявлення про рівень складності виробництва нестандартних вікон. Саме тому, замовляючи нестандартні металопластикові конструкції, варто врахувати кілька факторів:

 • Для нестандартних вікон актуальними будуть різні обмеження: мінімальний кут кріплення косого імпосту, мінімальний кут стикування профілів рами/стулки, допустимий радіус згину профілю і т.д. У всіх цих обмежень є об’єктивні причини, тому проектування нестандартного вікна варто довіряти кваліфікованим фахівцям, що знають реальні можливості обладнання, на якому вікно буде вироблятись.
 • Якщо стандартні прямокутні вікна великі компанії роблять в автоматичному чи напівавтоматичному режимі (так мінімізується роль людського фактора), то нестандартні конструкції — це результат технологічного процесу з великою часткою ручної праці. Через це вартість нестандартної конструкції зростає.
 • Збільшені терміни виготовлення нестандартного вікна також пов’язані з тим, що велика частина операцій виконується вручну. Крім того, деякі процеси (наприклад, підготовка арки до згинання в гліцеринової ванні) потребують доволі багато часу — тому конструкція буде робитися довше, ніж стандартне прямокутне вікно.
 • Зрештою, не можна не згадати про монтаж. Встановлення нестандартного вікна вимагає від майстра значно більшої кваліфікації, тому доручати монтаж варто досвідченій бригаді. Вартість монтажу також дещо зросте (нехай і несуттєво).

Ще один важливий фактор, що впливає на якість нестандартної конструкції — це якість сировини, в першу чергу ПВХ-профілю. Тому замовляти трапецієподібні, круглі або арочні вікна варто в компаніях з хорошою репутацією, що використовують для виробництва своїх вікон профільні системи від перевірених виробників.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(20 голосів, середня: 4,85 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ