click fraud detection
Металопластикові двері. За та проти 21.01.2021

Металопластикові двері. За та проти

Двері з металопластикового профілю сьогодні поступово «відвойовують» ринкову нішу у дерев’яних та алюмінієвих конструкцій. Металопластикові вироби встановлюють на балконах, всередині житлових та громадських приміщень, а також в якості вхідних дверей. При правильному підборі комплектації та дотриманні рекомендацій щодо монтажу пластикові двері виходять зручними, надійними і довговічними.

Нижче ми розглянемо фактори, якими керуються клієнти, обираючи пластикові двері — плюси та мінуси, різновиди пластикових дверей та їхню комплектацію.

Конструкція дверей

Сучасні металопластикові двері влаштовані просто. Основа конструкції — металопластиковий профіль, з якого виготовлено раму (дверна коробка) та стулку (основа дверного полотна). Каркас дверей з ПВХ має бути максимально жорстким та міцним — від цього залежить не тільки комфорт в експлуатації, але і зламостійкість.

В якості заповнення ПВХ-дверей використовують різні конструкції. Найчастіше для цього застосовують склопакети або сендвіч-панелі, а також їх комбінації (зверху — склопакет, знизу — непрозорий сендвіч).

Також можуть встановлюватися заповнення на основі XPS-сендвіча з декоративним HPL-покриттям. Таке заповнення важить менше за склопакет, тому навантаження на петлі буде мінімальним. Крім того, заповнення на основі XPS з декоративним покриттям високої щільності виглядає більш стильно і сучасно порівняно з традиційними конструкціями на основі гнутих або косих імпостів.

Дверна фурнітура представлена петлями, що здатні витримувати високе навантаження, та запірним механізмом. Вибір запірного механізму для ПВХ-дверей залежить від місця встановлення — це може бути як проста засувка, так і надійний замок з багатоточковим замиканням.

Різновиди металопластикових дверей

За призначенням металопластикові двері поділяють на:

 • Балконні ПВХ-двері (по суті, це збільшена віконна стулка, яка використовується в якості дверного полотна, у стандартній рамі).
 • Міжкімнатні металопластикові двері — легкі конструкції, які забезпечують гарну звукоізоляцію.
 • Вхідні металопластикові двері — більш важкі й масивні, які поряд із звукоізоляцією гарантують максимально ефективне збереження тепла.

Останній різновид найбільш складний у монтажі. Але він же має найвищі експлуатаційні показники, в тому числі надійність замикання і зламостійкість (якщо обрати якісну фурнітуру).

Залежно від того, де буде встановлено конструкцію вхідної групи, і як нею будуть користуватися, ви можете обрати варіанти відкривання. Металопластикові двері можуть відкриватися:

 • Всередину
 • Назовні

Окремо слід згадати двері з ухильно-зсувним типом відкривання. Рух дверного полотна паралельно площині отвору дозволяє зекономити вільний простір, при цьому повністю зберігаються міцність і надійність дверей.

Металопластикові двері: переваги та недоліки

Металопластикові двері зазвичай розглядаються в якості альтернативи конструкціям з дерева або з алюмінієвого профілю — саме з ними їх і варто порівнювати в першу чергу.

Плюси

Переваг у вхідних металопластикових дверей достатньо:

 • По-перше, виглядає така конструкція сучасно і акуратно, добре гармонуючи з більшістю інтер’єрних рішень. Використання ламінованого профілю розширює дизайнерський потенціал дверей з ПВХ.
 • По-друге, двері на основі металопластикового профілю мають гарну звукоізоляцію, особливо при використанні склопакетів з малою звукопроникністю.
 • По-третє, конструкції забезпечують гарну герметичність за рахунок щільного притискання дверного полотна до рами.
 • Нарешті, плюсом буде простота догляду за пластиковими поверхнями.

Мінуси

Що стосується недоліків, то на першому місці — підвищений ризик деформації ПВХ-профілю при сильних перепадах температури або під інтенсивними експлуатаційними навантаженнями.

Вирішити проблему можна за рахунок вибору відповідного профілю і дотримання всіх стандартів монтажу.

Ще один потенційної ризик — підвищені тепловтрати, особливо у нижній частині, там, де встановлюється поріг. Але знизити теплопровідність конструкції в цій зоні можна шляхом встановлення «теплого» порогу.

Чи варто ставити пластикові двері: на що звернути увагу?

При виборі металопластикових дверей в першу чергу потрібно звернути увагу на відповідність типу профілю плановим експлуатаційним навантаженням. Це найбільш актуально для вхідних дверей:

 • Зазвичай ПВХ-конструкції комплектуються великими та важкими стулками.
 • При регулярному відкриванні та закриванні стулка вхідних дверей зазнає значних навантажень, які можуть призвести до її деформації (як наслідок — або перекоси і проблеми з щільним закриванням, або «затирання» по периметру).
 • Щоб уникнути цього, необхідно обирати стулки тільки з дверного, а не з більш легкого віконного профілю.
 • Додатковою перевагою буде встановлення посиленого армування, здатного компенсувати можливі деформації ПВХ-профілю вхідних дверей.

Також при виборі комплектації варто приділити увагу підбору фурнітури. Для міжкімнатних дверей достатньо буде роликового механізму або натискної засувки, а ось вхідні двері обов’язково комплектуються надійним замком зі сталевими ригелями, що фіксують полотно по периметру.

Чому варто купити металопластикові двері WDS: ключові переваги

Профільна лінійка WDS для дверних конструкцій — вхідних або міжкімнатних — представлена двома варіантами профілю: зі стулками шириною 70 або 60 мм. У обох варіантів є ряд експлуатаційних переваг:

 • Перший важливий плюс — можливість встановлення «теплого» порога, що включає гумові та полімерні теплоізоляційні вставки. Компактні розміри порога і його конфігурація роблять деталь зручною у використанні. А можливість монтажу на розширювальний профіль мінімізує ризик промерзання. Вибір на користь цього елемента знижує теплопровідність в нижній частині дверей, захищаючи приміщення від тепловтрат і протягів.

Зверніть увагу! На оновлений теплий поріг можна встановлювати відповідні планки для формування додаткових точок притискання. У випадку з великою шириною дверного полотна це забезпечує додатковий захист від продування.

 • Ущільнювач порогу з еластичного полімеру — ще одна деталь, яка підвищує теплотехнічні характеристики дверей WDS. Ущільнювач встановлюється на дверні стулки і ефективно працює як при внутрішньому, так і при зовнішньому відкриванні.
 • Третій важливий елемент, що дозволяє вирішити проблему з тепловтрат — windstop. Ця полімерна вставка зі складною внутрішньою структурою встановлюється в області притискання і не пропускає в приміщення холодне повітря ззовні навіть при сильному фронтальному або бічному вітрі.

Крім того, обираючи ПВХ-двері WDS, ви отримуєте доступ до великих дизайнерських можливостей. Про те, що вхідні конструкцію можна виготовити з ламінованого профілю (для вибору доступні 40 відтінків декоративної плівки), ми вже писали вище. Крім цього, двері можуть комплектуватися гнутими імпостами, що додасть їм оригінальну конфігурацію при повному збереженні експлуатаційних якостей. У якості заповнення теж можна використовувати декоративні вироби — наприклад, тоновані склопакети або склопакети з орнаментом, нанесеним шляхом піскоструминної обробки скла.

Правильно укомплектовані, якісно зібрані та змонтовані за сучасними стандартами металопластикові двері можуть стати прикрасою будь-якого будинку, квартири або офісу.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S,  WDS Двері. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(6 голосів, середня: 3,50 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ