click fraud detection
 • ua
 • ru
Яке вікно можна вважати енергоефективним 18.03.2019

Яке вікно можна вважати енергоефективним

Економія (а якщо зовсім точно — то раціональне використання) енергоносіїв — це тренд останніх десятиліть не тільки в Україні, а й в усьому світі. При цьому у наших співвітчизників для підвищення енергоефективності є цілком відчутний матеріальний стимул — зростаючі тарифи на комунальні послуги.

Вікна — одні з основних джерел втрат теплової енергії в будь-якому  приміщенні. Щоб мінімізувати ці втрати, а значить — отримати можливість економії на енергоносіях при збереженні комфорту, треба, щоб встановлені вікна були максимально енергоефективними, тобто через них втрачалося якомога менше тепла. Як можна забезпечити таку енергоефективність — розкажемо в нашій статті.

1. Профільна система і фурнітура

Перший «бар’єр» на шляху тепла з приміщення на вулицю — це пластиковий профіль. Обираючи вікно, зверніть увагу на характеристики профільної системи. Чим ширшим буде профіль, і чим більше буде в ньому ізольованих повітряних камер, тим краще система впорається зі збереженням комфортного мікроклімату.

 • Щоб забезпечити високі показники теплозбереження, в профілі повинно бути 5-6 повітряних камер: для житлових будинків і квартир це — оптимум. Кожна камера — це додатковий бар’єр, який не дає теплу покидати приміщення.
 • Важливими є й загальні габарити рами зі стулкою: оптимальна монтажна ширина становить 70-82 мм. Крім того, вікна на базі профільних систем із збільшеною шириною можна комплектувати широкими склопакетами (від 32 до 44 мм), які теж мають більшу енергоефективність. В асортименті ТМ WDS представлені три системи з найвищими показниками теплозбереження: WDS 8S, WDS 7S і WDS 6S.
 • Наступний важливий фактор — притискання стулки до рами. Чим щільнішим воно буде, тим меншим буде ризик появи протягів і «видування» теплого повітря. Висока герметичність забезпечується установкою в пластиковий профіль якісного ущільнювача, а також — ефективною роботою фурнітури по всьому периметру вікна.

Важливо! Фурнітура повинна бути не тільки правильно підібрана, але і правильно відрегульована. Ось чому періодично варто звертатися до віконних компаній для обслуговування встановлених вікон.

Додаткову камеру в місці контакту стулки і рами утворює середній контур ущільнення. Цей ущільнювач розміщений між зовнішнім і внутрішнім ущільнювачем, і служить для кращої герметизації вікна. Система WDS 8S оснащена середнім контуром ущільнення і є найбільш енергоефективною серед систем WDS.

Додаткову камеру в місці контакту стулки і рами утворює середній контур ущільнення.

2. Склопакет

Склопакет — частина віконної конструкції, яка займає найбільшу площу (до 85%). Ось чому складно переоцінити його роль в забезпеченні енергоефективності. Тут потрібно врахувати, що опору теплопередачі звичайних склопакетів явно недостатньо для того, щоб надійно захистити житлове приміщення від втрат тепла. Вимоги до ефективності енергозбереження залежать від того, де саме розташоване приміщення: для першої кліматичної зони мінімальний показник опору теплопередачі вікна дорівнює 0,75 Вт/м²°С, а для другої — 0,6 Вт/м²°С. Досягти таких показників можна тільки за рахунок використання більш сучасних рішень в конструкції склопакета:

 • Найбільш очевидне рішення — збільшення кількості камер. Двокамерні склопакети є більш енергоефективними і за рахунок збільшення сумарної товщини повітряного прошарку, і за рахунок формування двох незалежних теплоізоляційних шарів.
 • Щоб знизити теплопровідність склопакета, може бути використане енергозберігаюче скло (low-e або i-скло). На внутрішню поверхню такого скла наноситься тонкий шар іонів металів (срібла або олова), який грає роль «теплового дзеркала», відбиваючи тепло назад у приміщення.
 • Наряду  з енергозберігаючим можуть використовуватися і багатофункціональне скло. Воно забезпечує подвійний ефект: взимку не випускає назовні тепло, а влітку — не пускає в приміщення сонячні промені, захищаючи кімнату від перегріву. З такими склопакетами ви можете економити і на опаленні, і на кондиціонуванні.
 • Врешті-решт, варто подумати про заповнення повітряних камер в склопакеті. Саме по собі осушене повітря — непоганий теплоізолятор, але ефект від заповнення камер інертним газом (найчастіше використовується аргон) буде значно помітнішим. Заповнення склопакета аргоном дозволяє підвищити ефективність енергозбереження, зберігши тепло в приміщенні.

Таким чином, найбільшу енергоефективність вікна забезпечить двокамерний склопакет, камери якого будуть заповнені інертним газом. У конструкцію склопакета обов’язково потрібно включити одне або два енергозберігаючих скла: так більша частина теплової енергії буде відбиватися назад всередину приміщення.

найбільшу енергоефективність вікна забезпечить двокамерний склопакет, камери якого будуть заповнені інертним газом.

Конструкцію будь-якого склопакета можна описати формулою (такі ви можете побачити в кошторисах і проектній документації) Ось приклад формули з розшифровкою значень:

4i-16Ar-4-16Ar-4i, де

 • 4 — товщина скла, мм
 • i — індикатор того, що скло покрито енергозберігаючим напиленням
 • 16 — ширина дистанції між внутрішнім і зовнішнім склом
 • Ar — камера між стеклами, заповнена аргоном

3. Монтаж відповідно до вимог ДСТУ

Ще одна область, в якій тепловтрати відбуваються особливо активно — це зона контакту вікна і стіни в місці встановлення конструкції. Герметизація цієї зони виконується при монтажі, і досить часто майстри, які встановлюють конструкцію, обмежуються заповненням зазору монтажною піною. Але щоб монтажний шов виконував свої функції на 100%, його необхідно формувати відповідно до вимог ДСТУ:

 • Із зовнішнього боку обов’язково встановлюються паропроникні матеріали ПСУС (пористий ущільнювач) або супердифузійна стрічка, яка захищає зазор від вологи, але не перешкоджає виходу водяної пари.
 • Середній шар формується з монтажної піни, і в ньому не має бути великих порожнин і пустот.
 • З боку приміщення монтажний шов перекривається пароізоляційною стрічкою, яка перешкоджає проникненню будь-якої вологи до теплоізоляційної піни.
 • Додатково підвищити енергоефективність цього вузла можна шляхом теплоізоляції віконних  укосів.

Подібний монтаж, як правило, коштує дорожче звичайного, бо ж передбачає використання спеціальних ізолюючих матеріалів. Але саме цей спосіб монтажу регламентований державними стандартами, і не дарма: так простір між конструкцією і краєм віконного прорізу не буде пропускати тепло, а паропроникна зовнішня обробка забезпечить вільний вихід водяної пари і знизить ризик утворення конденсату в теплоізоляційному шарі.

Сучасне вікно, яке встановлюється в житловій, громадській чи комерційній будівлі, має бути енергоефективним. І забезпечити цю енергоефективність може тільки комплексний підхід і до підбору комплектації вікна, і до його встановлення.

Для замовлення вікон WDS у вашому місті звертайтесь до салонів, що представлені на нашому сайті в розділі Де купити.

(35 голосів, середня: 3,69 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Що варто знати про ламіновані вікна
Що варто знати про ламіновані вікна

Прихильники стильних дизайнерських інтер’єрів зазвичай шукають альтернативу звичайним білим металопластиковим вікнам. І дійсно, однотонні пластикові поверхні не завжди гармоніюють з...

Горизонтальні вікна
Горизонтальні вікна

У плануванні типових будинків горизонтальні вікна зустрічаються нечасто — раніше інженери надавали перевагу класичним віконним отворам, у яких висота більша...

Прийомка пластикових вікон
Прийомка пластикових вікон

Правильно організована прийомка пластикових вікон — одна з умов бездоганної роботи конструкції у майбутньому. Звісно, якщо ви оформлюєте замовлення у...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ