click fraud detection
  • ua
  • en
Догляд за вікнами взимку 17.01.2020

Догляд за вікнами взимку

Зима, тим більше холодна, або така, що супроводжується частими перепадами температур — справжнє випробування для металопластикових вікон. Навіть якщо конструкції були встановлені недавно або кілька років тому, їх варто підготувати до холодного сезону. Якщо ж мова йде про вікна, які були встановлені досить давно, підготовка не просто бажана — вона стає обов’язковою.

При цьому всі підготовчі процедури не будуть занадто складними. Для догляду за вікнами варто обирати не надто холодний день — за відсутності явних дефектів можна привести до ладу всі конструкції в квартирі менше ніж за годину. Перелік робіт, які треба буде виконати, ми опишемо нижче.

Очищення профілю

Перед початком холодного сезону варто очистити профіль і видалити забруднення з дренажних отворів:

  • Профіль ззовні і з внутрішньої сторони рами очищуємо вологою серветкою, змоченою в мильному розчині, потім промиваємо чистою водою і протираємо насухо. Використовувати активні миючі засоби, абразиви і жорсткі губки не варто — це може призвести до появи подряпин на поверхні профілю.
  • Дренажні отвори потрібні для відведення вологи з камер профілю. Щоб уникнути потрапляння вологи в приміщення, акуратно прочищаємо дренажні отвори зубочисткою, видаляючи з них пил або дрібне сміття. Взимку це важливо ще й тому що волога, що накопичилася, може проникнути всередину приміщення.

Для підготовки профілю до зимового сезону цього цілком достатньо. Під час сильних снігопадів можна періодично відкривати вікно і змітати сніг з водовідливної планки — так він не буде заважати огляду, а при таненні вода не потрапить в приміщення.

Догляд за вікнами взимку

Порада. Восени варто зняти москітні сітки, промити їх, просушити і поставити на зберігання. По-перше, вони взимку не потрібні, по-друге — будуть заважати очищенню відливу від снігу. Нарешті, саме полотно москітної сітки при перепадах температур, налипанні снігу або обмерзанні буде розтягуватися, що призведе до зниження ефективності захисту від комах.

Чистка і змащення фурнітури

Наступне завдання при підготовці до морозів — догляд за фурнітурою. На сильному холоді фурнітурні механізми працюють під підвищеним навантаженням, тому ризик їхнього виходу з ладу зростає. Щоб уникнути цього:

  • Спочатку очищаємо фурнітуру від пилу і сміття, видаляючи всі забруднення спершу щіточкою, потім серветкою. Дрібні частинки у мастилі, що на холоді стають густими, можуть працювати як абразив, прискорюючи знос металевих деталей і перешкоджаючи вільному руху механізму.
  • Змащуємо фурнітуру, додаючи по кілька крапель рідкого мастила в технологічні отвори, а потім 2–3 рази відкриваючи-закриваючи стулку для розподілу мастила. Надлишки мастила видаляємо серветкою так, щоб на поверхні не залишилося слідів.

Важливо! Для змащення віконної фурнітури потрібно використовувати спеціалізовані засоби. Нанесення неякісного мастила може тільки погіршити ситуацію: на морозі воно загусне, і замість полегшення руху механізму ускладнить його. Прикладання сили для відкривання вікна або встановлення стулки на провітрювання може спровокувати серйозну поломку.

Догляд за вікнами взимку

Змащення ущільнювача

Ще один елемент, який вимагає підвищеної уваги, — це ущільнювач. Його основне завдання — забезпечення герметичності в області притискання. За низьких температур, а тим більше на сильному морозі еластичність більшості ущільнювачів знижується, тому герметичність може бути порушена, що призведе до продування і тепловтрат. Крім того, на морозі матеріал ущільнювача стає ламким — звідси високий ризик утворення тріщин.

Вихід один — обробити ущільнювач перед початком холодного сезону:

  • Спочатку всі ущільнювачі треба протерти вологою серветкою, видаливши пил або інші забруднення.
  • Потім всі ущільнювачі змащуються спеціальним засобом, який захистить їх від сильних деформацій і збереже еластичність.

Як і у випадку з мастилом для фурнітури, потрібно прискіпливо підходити до вибору засобу. Не можна використовувати мастила з розчинниками або абразивними частинками, а також матеріали, які погано переносять низькі температури. Кращий вибір — спеціальний засіб для ущільнювачів з наборів по догляду за вікнами.

Виконання всіх цих операцій не потребує багато часу, а ефект буде помітним: вікна навіть у сильний мороз легко відкриватимуться для провітрювання і щільно закриватимуться, не пропускаючи холодне повітря. А найекстремальніші температури не завдадуть шкоди конструкціям.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Дверна система WDS 76 – новий стандарт вхідних дверей
Дверна система WDS 76 – новий стандарт вхідних дверей

МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові...

МІРОПЛАСТ презентує 2 грандіозні новинки: профільні системи WDS 76 MD і WDS 76 AD
МІРОПЛАСТ презентує 2 грандіозні новинки: профільні системи WDS 76 MD і WDS 76 AD

МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові віконні системи з сімейства WDS...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ