click fraud detection
  • ua
  • en
Декоративні плетіння для склопакетів. Види шпросів 27.07.2020

Декоративні плетіння для склопакетів. Види шпросів

Технології, які використовувалися на початку розвитку галузі, не дозволяли виробляти рівні листи скла великої площі, тому при склінні використовувалися невеликі фрагменти. Якщо потрібно було склити велику площу, то скло вставляли у невеликі комірки, на які був поділений віконний отвір.

Технології удосконалювалися, і складнощів при виготовленні великих листів скла ставало все менше. Більш того, використання великоформатного скла дозволило знизити трудомісткість скління великих отворів. Але все ж іноді виникає необхідність зімітувати традиційні віконні рами — саме для цього використовуються шпроси.

Що таке шпроси?

Шпроси — це декоративні віконні перетинки (плетіння), що застосовуються для імітації традиційної конфігурації вікон. Використовуються шпроси і в дерев’яних, і в алюмінієвих конструкціях, але найчастіше їх застосовують при виробництві металопластикових вікон.

Для виготовлення шпросів використовують легкий пластиковий профіль. Його рідко залишають білим — найчастіше декоративні палітурки забарвлюють металіками (золото, срібло, бронза, хром) або обирають відтінок, що відповідає відтінку ламінації самого профілю (темний дуб, махагон, горіх). Ширина шпросів також може відрізнятися — можна зробити конструкцію цілком помітною або практично невидимою.

Декоративна накладка зазвичай формується зі шпросів двох типів. Це прямі профілі і з’єднувальні елементи. Використовуючи з’єднувачі, можна стикувати шпроси під різними кутами, формуючи унікальні візерунки віконних рам.

Декоративні плетіння для склопакетів. Види шпросів

Основні різновиди

При виготовленні сучасних вікон використовуються декоративні накладки кількох видів. Їхні відмінності ми опишемо нижче:

Конструктивні шпроси

Конструктивні шпроси по суті не є шпросами як такими. Це скоріше імпости — вертикальні або горизонтальні перетинки, що розділяють віконний отвір на кілька окремих фрагментів. Єдина відмінність від імпостов може полягати у меншій товщині — але у будь-якому випадку конструктивні шпроси виробляються із того ж матеріалу, що і рама/стулка.

Основна перевага конструктивних шпросів — зміцнення конструкції. Кожен елемент виконує функцію ребра жорсткості, крім того, міцність підвищується завдяки поділу загальної площі на окремі невеликі склопакети. З іншого боку, конструкція з такими шпросами буде важчою і дорожчою.

Декоративні плетіння для склопакетів. Види шпросів

Зовнішні фальшперетинки

На відміну від конструктивних шпросів зовнішні фальшперетинки ділять склопакет на окремі фрагменти лише візуально:

  • Тонкі профілі просто наклеюються на скло (з боку приміщення і/або з боку вулиці).
  • Окрім естетичної функції, вони також забезпечують склопакету додатковий захист від механічних пошкоджень.
  • Мінусом зовнішніх фальшперетинок стає накопичення пилу на їхній поверхні. Крім того, при використанні неякісного клею з часом шпроси можуть відклеюватися від склопакета.

Внутрішні шпроси

При виготовленні склопакетів у камеру між стеклами можуть встановлюватися декоративні плетіння — внутрішні шпроси. Асортимент деталей для внутрішніх накладок великий, тому майстер може створити практично будь-який візерунок із рівних і вигнутих фрагментів.

Оскільки шпроси знаходяться всередині склопакета, на них не осідає пил, і вони не знебарвлюються під впливом УФ-випромінювання. При цьому встановлення пластикових декоративних перетинок не знижує теплоізоляційні характеристики вікна.

Використовуючи шпроси, можна із мінімальними витратами зімітувати традиційні віконні перетини або ж просто прикрасити склопакет. При цьому декоративна накладка ніяк не погіршує характеристики вікна, тому використовувати її можна без обмежень.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних та дверних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(21 голосів, середня: 4,86 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ