click fraud detection
  • ua
  • en
Чому «сифонить» з вікна 09.08.2019

Чому «сифонить» з вікна

Спробуємо розібратися, чому пластикові вікна можуть продувати, і що можна зробити для відновлення їх герметичності.

Імовірні причини продування

Одна з ключових переваг ПВХ-конструкцій — їх висока герметичність. Цим пластикові вікна вигідно відрізняються від старої дерев’яної столярки: фурнітура забезпечує притискання стулки до рами по всьому периметру, тому ризик появи протягів і втрати тепла через щілини мінімізується.

І все ж іноді ПВХ-вікно починає продувати. Це може відбуватися з кількох причин:

  • Найпоширеніша причина продування — нерівномірний притискання стулки. Під вагою стулки налаштування фурнітури можуть змінюватися. Як наслідок — між рамою і стулкою утворюється щілина, через яку проникає холодне повітря.
  • Друга за поширеністю причина продування металопластикових вікон — втрата ущільнювачем своєї еластичності. Це може бути обумовлено його старінням — без належного догляду з часом (через 5 років і більше) навіть якісний ущільнювач гумка стає крихким. Крім того, ущільнювач деградує, якщо він довго перебуває в деформованому стані — наприклад, якщо при регулюванні фурнітури було виставлене надмірно сильне притискання.
  • Іноді продування відбувається не в місці примикання рами до стулки, а в області підвіконня або укосів. Найчастіше страждає стик підвіконної дошки і нижнього краю рами: в сильний мороз звідти не просто дме — на місці щілини може утворюватися навіть шар криги. Причина очевидна: неякісна теплоізоляція монтажного шва або недостатня герметизація області примикання при монтажі.

Ще одна поширена проблема — відчуття, що з вікна дме, хоча протягу, як такого, немає. Природа такого явища проста: встановлений склопакет з низьким опором теплопередачі при контакті з зовнішнім повітрям сильно холоне. Від вікна буквально «віє холодом», і в теплому приміщенні ми сприймаємо це як досить інтенсивний потік холодного повітря.

Імовірні причини продування

Що можна зробити, якщо з вікна дме

Якщо холодне повітря надходить в приміщення по всій площі склопакета, то допоможе тільки заміна скління на більш енергоефективне: встановлення двокамерного склопакета з енергозберігаючим склом і заповнення камер в склопакеті інертним газом практично гарантовано вирішать проблему.

Якщо ж справа саме в протязі, то кращим вибором буде звернення до фахівця з ремонту та обслуговування металопластикових конструкцій. Як правило, у майстра достатньо навичок і знань для локалізації проблеми, а також для її швидкого усунення. За відсутності можливості звернутися за допомогою до професіоналів, можна спробувати впоратися і самостійно:

  • Продування в області притискання визначається просто — для цього потрібно затиснути між рамою і стулкою аркуш паперу, закрити вікно і спробувати папір витягнути. Якщо це можна зробити без зусиль — значить, притискання недостатньо щільне і вимагає регулювання.
  • Недостатнє притискання усувається регулюванням фурнітури. Регулювати можна запірними цапфами на стулці, або ж петлями, якщо деформація досить сильна. Щоб зрозуміти, куди саме потрібно обертати регулювальні гвинти, варто вивчити рекомендації з регулювання фурнітури від її виробника.

Що можна зробити, якщо з вікна дме

  • Втрата еластичності ущільнювачем — проблема, якій простіше запобігти, ніж вирішити. Щоб уникнути цього, при покупці ПВХ-вікна відразу замовте набір з догляду за металопластиковими конструкціями. У цей набір входить мастило для контуру ущільнення: періодично обробляючи мастилом ущільнювач, можна продовжити термін його служби в рази. Якщо ж на ущільнювачі з’явилися тріщини — на жаль, допоможе тільки заміна!
  • Продування під підвіконням усунути складно — популярні заходи на кшталт використання герметиків допомагають лише на короткий час. Для системного усунення продування потрібен демонтаж укосів і правильне облаштування монтажного шва відповідно до вимог ДСТУ з використанням монтажних стрічок, якісною герметизацією і утепленням укосів. Це завдання варто довірити професіоналам в галузі монтажу.

Причини продування металопластикових вікон можуть бути різними. Важливо вчасно їх встановити і звернутися до фахівців з сервісного обслуговування ПВХ-конструкцій.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(3 голосів, середня: 2,67 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023
WDS візьме участь у виставці MADE expo 2023

15-18 листопада в Мілані, Італія, відбудеться виставка MADE expo 2023 – знакова подія для будівельної галузі, яка об’єднує потужних виробників,...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ