click fraud detection
Чому «сифонить» з вікна 09.08.2019

Чому «сифонить» з вікна

Спробуємо розібратися, чому пластикові вікна можуть продувати, і що можна зробити для відновлення їх герметичності.

Імовірні причини продування

Одна з ключових переваг ПВХ-конструкцій — їх висока герметичність. Цим пластикові вікна вигідно відрізняються від старої дерев’яної столярки: фурнітура забезпечує притискання стулки до рами по всьому периметру, тому ризик появи протягів і втрати тепла через щілини мінімізується.

І все ж іноді ПВХ-вікно починає продувати. Це може відбуватися з кількох причин:

  • Найпоширеніша причина продування — нерівномірний притискання стулки. Під вагою стулки налаштування фурнітури можуть змінюватися. Як наслідок — між рамою і стулкою утворюється щілина, через яку проникає холодне повітря.
  • Друга за поширеністю причина продування металопластикових вікон — втрата ущільнювачем своєї еластичності. Це може бути обумовлено його старінням — без належного догляду з часом (через 5 років і більше) навіть якісний ущільнювач гумка стає крихким. Крім того, ущільнювач деградує, якщо він довго перебуває в деформованому стані — наприклад, якщо при регулюванні фурнітури було виставлене надмірно сильне притискання.
  • Іноді продування відбувається не в місці примикання рами до стулки, а в області підвіконня або укосів. Найчастіше страждає стик підвіконної дошки і нижнього краю рами: в сильний мороз звідти не просто дме — на місці щілини може утворюватися навіть шар криги. Причина очевидна: неякісна теплоізоляція монтажного шва або недостатня герметизація області примикання при монтажі.

Ще одна поширена проблема — відчуття, що з вікна дме, хоча протягу, як такого, немає. Природа такого явища проста: встановлений склопакет з низьким опором теплопередачі при контакті з зовнішнім повітрям сильно холоне. Від вікна буквально «віє холодом», і в теплому приміщенні ми сприймаємо це як досить інтенсивний потік холодного повітря.

Імовірні причини продування

Що можна зробити, якщо з вікна дме

Якщо холодне повітря надходить в приміщення по всій площі склопакета, то допоможе тільки заміна скління на більш енергоефективне: встановлення двокамерного склопакета з енергозберігаючим склом і заповнення камер в склопакеті інертним газом практично гарантовано вирішать проблему.

Якщо ж справа саме в протязі, то кращим вибором буде звернення до фахівця з ремонту та обслуговування металопластикових конструкцій. Як правило, у майстра достатньо навичок і знань для локалізації проблеми, а також для її швидкого усунення. За відсутності можливості звернутися за допомогою до професіоналів, можна спробувати впоратися і самостійно:

  • Продування в області притискання визначається просто — для цього потрібно затиснути між рамою і стулкою аркуш паперу, закрити вікно і спробувати папір витягнути. Якщо це можна зробити без зусиль — значить, притискання недостатньо щільне і вимагає регулювання.
  • Недостатнє притискання усувається регулюванням фурнітури. Регулювати можна запірними цапфами на стулці, або ж петлями, якщо деформація досить сильна. Щоб зрозуміти, куди саме потрібно обертати регулювальні гвинти, варто вивчити рекомендації з регулювання фурнітури від її виробника.

Що можна зробити, якщо з вікна дме

  • Втрата еластичності ущільнювачем — проблема, якій простіше запобігти, ніж вирішити. Щоб уникнути цього, при покупці ПВХ-вікна відразу замовте набір з догляду за металопластиковими конструкціями. У цей набір входить мастило для контуру ущільнення: періодично обробляючи мастилом ущільнювач, можна продовжити термін його служби в рази. Якщо ж на ущільнювачі з’явилися тріщини — на жаль, допоможе тільки заміна!
  • Продування під підвіконням усунути складно — популярні заходи на кшталт використання герметиків допомагають лише на короткий час. Для системного усунення продування потрібен демонтаж укосів і правильне облаштування монтажного шва відповідно до вимог ДСТУ з використанням монтажних стрічок, якісною герметизацією і утепленням укосів. Це завдання варто довірити професіоналам в галузі монтажу.

Причини продування металопластикових вікон можуть бути різними. Важливо вчасно їх встановити і звернутися до фахівців з сервісного обслуговування ПВХ-конструкцій.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(1 голосів, середня: 1,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ