click fraud detection
Чому пластикові вікна промерзають? 08.01.2020

Чому пластикові вікна промерзають?

З настанням холодів багато хто з власників металопластикових вікон стикається з їх промерзанням. Навіть при не найсильніших морозах в нижній частині склопакета або на стику рами і підвіконня утворюється корочка криги.

Звісно ж, така ситуація не може вважатися нормою. Промерзання пластикового вікна — це проблема, а вирішити проблему можна, тільки знайшовши її причину.

Причини промерзання металопластикових вікон

Основна причина промерзання (утворення напливів льоду на склопакеті, рамі або підвіконні) — це надмірне утворення конденсату. За умови високої вологості в приміщенні волога з повітря буде конденсуватися на найхолодніших поверхнях у вигляді великих крапель. Зазвичай ці краплі збираються в нижній частині склопакета або стікають на підвіконня, утворюючи досить великі калюжі. У холодну пору року рідина швидко замерзає — звідси і крига.

Причини промерзання металопластикових вікон

Але, окрім високої вологості в приміщенні, для утворення напливів льоду потрібні і інші передумови. Список причин включає:

  • Недостатній обігрів приміщення. Чим нижчою є температура в кімнаті, тим вище ймовірність того, що на вікні буде утворюватися крижана скоринка. Будинок , що не опалюється, практично приречений на промерзання вікон.
  • Недостатній обігрів склопакета. Найпоширеніша причина — широке підвіконня, що блокує рух теплого повітря від радіаторів опалювальної системи. Над підвіконням утворюється «мертва зона», куди тепло майже не потрапляє — ця зона часто захоплює нижню частину склопакета, яка промерзає особливо інтенсивно.
  • Неефективне притискання стулки до рами. Якщо фурнітура не налаштована належним чином, в щілину між стулкою і рамою ззовні буде надходити холодне повітря. У морозний день по периметру стулки, особливо в нижній частині вікна, буде намерзати лід.
  • Неправильний монтаж конструкції. Якщо вікно було встановлено з порушенням правил (невірно обране місце монтажу, допущені помилки при герметизації або заповненні теплоізоляційною піною монтажного шва), то тепловтрати по периметру будуть дуже великими, а порушення гідроізоляції/паропроникності тільки погіршить ситуацію. В результаті вся волога — і та, що збирається на поверхні склопакета, і та, яка проникає в товщу монтажного шва, — навіть при не найсильніших морозах перетвориться на лід.
  • Схожа ситуація з місцем примикання підвіконня до нижнього краю рами. Якщо цей стик буде недостатньо герметичним, через надходження холодного повітря конденсаційна волога швидко перетвориться в крижану кірку.

Як бачите, пластикове воно може промерзати через цілу низку причин. Але в будь-якому випадку миритися з утворенням льоду в приміщенні не можна, тому з промерзанням потрібно боротися.

Що робити при промерзанні вікна

Запобігти утворенню льоду на металопластикових вікнах набагато простіше, ніж впоратися з ситуацією, коли крига вже з’явилася. Ось кілька рекомендацій:

  • По-перше, необхідно підбирати металопластикові конструкції з оптимальною комплектацією (теплотехнічні характеристики вікна повинні відповідати вимогам, актуальним для вашої кліматичної зони). Чим нижчою буде теплопровідність профілю і склопакета, тим менше будуть холонути їхні внутрішні поверхні — а значить, навіть при утворенні конденсату він не замерзне.
  • Друга важлива рекомендація — дотримання технології монтажу. Вікна повинні монтувати професійні монтажні бригади, з використанням пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок, а також із застосуванням ефективної теплоізоляційної монтажної піни. Правильна фіксація конструкції в отворі і облаштування тришарового монтажного шва за вимогами ДСТУ значно знизять ймовірність проникнення вологи в простір між конструкцією і краєм отвору, а значить і промерзання вікна.

Що робити при промерзанні вікна

Зверніть увагу! Якщо є підозри, що причина промерзання полягає саме в неправильному монтажі (недотриманні стандартів ДСТУ), варто запросити фахівця для діагностики. Якщо гіпотезу буде підтверджено, можна виконати повторний монтаж вікна — це вирішує проблему з промерзанням практично в 100% випадків.

  • Наступна рекомендація — нормалізація вологості в приміщенні. Зниження кількості конденсату, що випадає на профілі/склопакеті, зменшить ймовірність утворення криги. Вирішити це завдання можна декількома способами: від встановлення припливних вентиляційних клапанів або примусової системи вентиляції до провітрювання приміщення (навіть в холодну пору року можна використовувати мікровентиляцію або ступеневе провітрювання).
  • Врешті-решт, якщо підвіконня має велику ширину і повністю перекриває батарею — можна врізати в нього спеціальні решітки. Так втрати корисної площі будуть мінімальними, але при цьому частина теплого повітря буде потрапляти на склопакет, обігріваючи його.

Завершить список рекомендацій цілком логічна порада: щоб знизити ризик промерзання і утворення криги, не варто нехтувати доглядом за металопластиковим вікном. Регулювання фурнітури для ефективного притискання, змащення або своєчасна заміна ущільнювача для забезпечення герметичності — все це прості заходи, які можуть бути досить ефективними.

Як ми зазначили вище, лід на вікнах може утворитися з різних причин. Щоб знизити ймовірність промерзання, потрібно заздалегідь врахувати цей ризик при виборі конструкції, а також довірити її монтаж професіоналам. Дотримання стандартів ДСТУ при встановленні і регулярне технічне обслуговування практично на 100% запобігають утворенню крижаної кірки на вікнах в приміщеннях, що опалюються.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76
Гучна новинка сезону 2023. МІРОПЛАСТ презентує нову розсувну систему WDS SL 76

Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...

ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76
ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем WDS 76

Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...

МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології
МІРОПЛАСТ модернізує виробництво та впроваджує нові рециклінгові технології

Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ