click fraud detection
 • ua
 • en
Чому пластикові вікна промерзають? 08.01.2020

Чому пластикові вікна промерзають?

З настанням холодів багато хто з власників металопластикових вікон стикається з їх промерзанням. Навіть при не найсильніших морозах в нижній частині склопакета або на стику рами і підвіконня утворюється корочка криги.

Звісно ж, така ситуація не може вважатися нормою. Промерзання пластикового вікна — це проблема, а вирішити проблему можна, тільки знайшовши її причину.

Причини промерзання металопластикових вікон

Основна причина промерзання (утворення напливів льоду на склопакеті, рамі або підвіконні) — це надмірне утворення конденсату. За умови високої вологості в приміщенні волога з повітря буде конденсуватися на найхолодніших поверхнях у вигляді великих крапель. Зазвичай ці краплі збираються в нижній частині склопакета або стікають на підвіконня, утворюючи досить великі калюжі. У холодну пору року рідина швидко замерзає — звідси і крига.

Причини промерзання металопластикових вікон

Але, окрім високої вологості в приміщенні, для утворення напливів льоду потрібні і інші передумови. Список причин включає:

 • Недостатній обігрів приміщення. Чим нижчою є температура в кімнаті, тим вище ймовірність того, що на вікні буде утворюватися крижана скоринка. Будинок , що не опалюється, практично приречений на промерзання вікон.
 • Недостатній обігрів склопакета. Найпоширеніша причина — широке підвіконня, що блокує рух теплого повітря від радіаторів опалювальної системи. Над підвіконням утворюється «мертва зона», куди тепло майже не потрапляє — ця зона часто захоплює нижню частину склопакета, яка промерзає особливо інтенсивно.
 • Неефективне притискання стулки до рами. Якщо фурнітура не налаштована належним чином, в щілину між стулкою і рамою ззовні буде надходити холодне повітря. У морозний день по периметру стулки, особливо в нижній частині вікна, буде намерзати лід.
 • Неправильний монтаж конструкції. Якщо вікно було встановлено з порушенням правил (невірно обране місце монтажу, допущені помилки при герметизації або заповненні теплоізоляційною піною монтажного шва), то тепловтрати по периметру будуть дуже великими, а порушення гідроізоляції/паропроникності тільки погіршить ситуацію. В результаті вся волога — і та, що збирається на поверхні склопакета, і та, яка проникає в товщу монтажного шва, — навіть при не найсильніших морозах перетвориться на лід.
 • Схожа ситуація з місцем примикання підвіконня до нижнього краю рами. Якщо цей стик буде недостатньо герметичним, через надходження холодного повітря конденсаційна волога швидко перетвориться в крижану кірку.

Як бачите, пластикове воно може промерзати через цілу низку причин. Але в будь-якому випадку миритися з утворенням льоду в приміщенні не можна, тому з промерзанням потрібно боротися.

Що робити при промерзанні вікна

Запобігти утворенню льоду на металопластикових вікнах набагато простіше, ніж впоратися з ситуацією, коли крига вже з’явилася. Ось кілька рекомендацій:

 • По-перше, необхідно підбирати металопластикові конструкції з оптимальною комплектацією (теплотехнічні характеристики вікна повинні відповідати вимогам, актуальним для вашої кліматичної зони). Чим нижчою буде теплопровідність профілю і склопакета, тим менше будуть холонути їхні внутрішні поверхні — а значить, навіть при утворенні конденсату він не замерзне.
 • Друга важлива рекомендація — дотримання технології монтажу. Вікна повинні монтувати професійні монтажні бригади, з використанням пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок, а також із застосуванням ефективної теплоізоляційної монтажної піни. Правильна фіксація конструкції в отворі і облаштування тришарового монтажного шва за вимогами ДСТУ значно знизять ймовірність проникнення вологи в простір між конструкцією і краєм отвору, а значить і промерзання вікна.

Що робити при промерзанні вікна

Зверніть увагу! Якщо є підозри, що причина промерзання полягає саме в неправильному монтажі (недотриманні стандартів ДСТУ), варто запросити фахівця для діагностики. Якщо гіпотезу буде підтверджено, можна виконати повторний монтаж вікна — це вирішує проблему з промерзанням практично в 100% випадків.

 • Наступна рекомендація — нормалізація вологості в приміщенні. Зниження кількості конденсату, що випадає на профілі/склопакеті, зменшить ймовірність утворення криги. Вирішити це завдання можна декількома способами: від встановлення припливних вентиляційних клапанів або примусової системи вентиляції до провітрювання приміщення (навіть в холодну пору року можна використовувати мікровентиляцію або ступеневе провітрювання).
 • Врешті-решт, якщо підвіконня має велику ширину і повністю перекриває батарею — можна врізати в нього спеціальні решітки. Так втрати корисної площі будуть мінімальними, але при цьому частина теплого повітря буде потрапляти на склопакет, обігріваючи його.

Завершить список рекомендацій цілком логічна порада: щоб знизити ризик промерзання і утворення криги, не варто нехтувати доглядом за металопластиковим вікном. Регулювання фурнітури для ефективного притискання, змащення або своєчасна заміна ущільнювача для забезпечення герметичності — все це прості заходи, які можуть бути досить ефективними.

Як ми зазначили вище, лід на вікнах може утворитися з різних причин. Щоб знизити ймовірність промерзання, потрібно заздалегідь врахувати цей ризик при виборі конструкції, а також довірити її монтаж професіоналам. Дотримання стандартів ДСТУ при встановленні і регулярне технічне обслуговування практично на 100% запобігають утворенню крижаної кірки на вікнах в приміщеннях, що опалюються.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(18 голосів, середня: 4,83 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!
WDS анонсує нову акцію для всіх дилерів: “76 за ціною 70”!

Акція “76 за ціною 70” діятиме в період 05.02.24 – 05.05.24. Взяти участь в ній зможуть всі дилери, які продають...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ