click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
12 міфів про пластикові вікна 15.11.2019

12 міфів про пластикові вікна

З моменту появи металопластикових вікон на ринку навколо них стала формуватися велика кількість хибних уявлень. Причина проста: в перші роки інформації про ПВХ-конструкції було явно обмаль, тому підґрунтя для «міфотворчості» було благодатним. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що під час активного росту ринку продаж і монтаж вікон часто виконували некваліфіковані фахівці, які надавали неповну або неточну інформацію.

Звичайно, всі міфи про ПВХ-вікна розвінчати в рамках однієї статті неможливо. Але про найбільш популярні помилки ми поговоримо нижче.

Міф 1. Якщо профіль європейський, то і вікна зроблені в Європі

Під «європейським» профілем може матися на увазі:

 • Профіль, який екструдується на території ЄС.
 • Профіль, що належить європейському бренду, але екструдується в Україні.

В обох описаних випадках «європейське» походження профілю не свідчить про те, що вікно з нього було зроблено саме в Європі. На сьогоднішній момент абсолютна більшість металопластикових вікон на ринку України збирається на українських підприємствах. Тому якість не має «географічної прив’язки» — вона залежить від комплектуючих (в тому числі і від профілю), а також від культури виробництва, яка визначає, наскільки точно на виробництві дотримуються технологічних вимог і діючих стандартів.

Міф 2. Пластикові вікна шкідливі, тому що виділяють свинець

Це один з найстаріших і тому найпоширеніших міфів про металопластикові вікна. Він пов’язаний з тим, що оксид свинцю (так званий свинцевий глет) використовувався в якості стабілізатора ПВХ, з якого і робиться профіль для вікон. Насправді все не так погано:

 • По-перше, оксид свинцю в полівінілхлоридному профілі знаходиться в зв’язаному стані і може виділятися тільки при горінні. Так що його «шкідливість» — це саме міф: свинець шкідливий при виробництві профілю, а з готового виробу він ніяк не потрапить в повітря або в воду.
 • По-друге, все менше виробників ПВХ-профілю використовують свинцевий стабілізатор. На зміну йому прийшли стабілізатори на основі кальцій-цинкового комплексу, які повністю нешкідливі і максимально екологічні. Профільні системи WDS виготовлені саме з використанням Ca-Zn стабілізатора.

Міф 3. Пластикові вікна легко піддаються зламу

У такого міфу є певні підстави. Дійсно, ПВХ-вікно в мінімальній комплектації, виготовлене з найдешевшого профілю, досвідчений зловмисник може відкрити менше ніж за хвилину. Але:

 • Навіть в найпростіших фурнітурних комплексах сьогодні є протизламні елементи, які значно ускладнюють спроби зламу.
 • Якщо вікно знаходиться в зоні ризику (перший поверх, приватний будинок), то його зламостійксть можна підвищити. Для цього використовується протизламна фурнітура, а також більш міцне скло — загартоване / броньоване або триплекс.

Тому за необхідності можна якщо не повністю виключити ризик зламу вікна, то максимально ускладнити його, збільшивши час, необхідний для проникнення в приміщення.

12 міфів про пластикові вікна

Міф 4. З часом зі склопакета випаровується аргон

Так і є, випаровується. Але справа тут в тому, з якою швидкістю буде відбуватися втрата аргону склопакетом. Ця швидкість залежить від герметичності конструкції, а також від того, наскільки якісні клапани використовувалися при заповненні склопакета інертним газом.

Якщо склопакет було виготовлено з дотриманням діючих стандартів, то втрати інертного газу складуть від 0,5 до 1% на рік. Тому незважаючи на поступове зниження концентрації аргону в камері, заповнення склопакета інертним газом встигне багаторазово окупитися за рахунок зниження теплопровідності і економії на обігріві.

Міф 5. Ламіновані вікна менш довговічні у порівнянні з білими

Єдина відмінність ламінованих вікон від білих, яка може впливати на їх довговічність, — це більший коефіцієнт температурного розширення. Через це ламіновані (а також забарвлені в масі) конструкції більш схильні до температурних деформацій при перепадах температури навколишнього середовища. Щоб уникнути таких деформацій, особливості кольорового профілю обов’язково мають бути враховані при монтажі конструкції — в цьому випадку ніяких відмінностей в терміні експлуатації білих і ламінованих вікон не буде.

Це ж стосується і зовнішнього вигляду: за умови дотримання технології ламінації декоративна полімерна плівка наноситься на основу з використанням високоадгезійного клею. Завдяки цьому декоративне покриття тримається дуже міцно і не відшаровується навіть через десятки років.

Міф 6. Пластикові вікна — причина появи плісняви на укосах

Твердження про те, що встановлення пластикових вікон стає причиною появи цвілі на укосах, не цілком коректне. Справа не у вікнах, а в герметичності приміщення, що збільшилась. Заміна старих дерев’яних вікон на ПВХ-конструкції призводить до того, що вологість в приміщенні підвищується — повітря, яке виходило назовні через щілини і пори в деревині, тепер затримується всередині. При цьому віконні укоси (при порушенні технології монтажу) стають найбільш вологими зонами через конденсатоутворення — тому саме на них пліснява з’являється в першу чергу.

При правильному монтажі конструкції (згідно з вимогами ДСТУ), дотриманні технології утеплення укосів і забезпеченні регулярного провітрювання ризик появи плісняви зводиться до мінімуму.

12 міфів про пластикові вікна

Міф 7. Пластикові вікна не можна встановлювати взимку

Насправді при встановленні вікон в холодну пору року є дві основні складності:

 • Охолодження приміщення через те, що отвір деякий час залишається повністю відкритим.
 • Проблеми з полімеризацією піни і герметиків, що застосовуються для монтажу, на холоді.

Але практика показує, що за умови належної підготовки до монтажу отвір залишається відкритим не більше 20-30 хвилин. А для герметизації конструкції в холодну пору року потрібно використовувати спеціальні «зимові» засоби, які відмінно полімеризуються навіть за температури нижче нуля. Звичайно, в найлютіші морози монтаж краще не виконувати, але в цілому зима (тим більш досить м’яка українська) цілком підходить для встановлення пластикових вікон.

Міф 8. Білий пластик з часом жовтіє

Коріння цієї хибної думки йдуть у кінець 90-х — початок нульових, коли на ринку з’являлися недорогі профілі з низькою якістю. З метою економії замість спеціального білого пігменту в них використовувалася крейда — через пористу структуру вона поглинала різні речовини з повітря. В результаті через деякий час профіль ставав або жовтим, або сірим.

Сьогодні в якості пігменту всі сумлінні виробники використовують не крейду, а діоксид титану. Ця речовина в складі ПВХ-профілю забезпечує збереження білого кольору і перешкоджає пожовтінню матеріалу. Тому при мінімальному догляді поверхня якісного профілю залишається ідеально білою.

Міф 9. Всі пластикові вікна однакові

Дійсно, типові конструкції (значна частина яких встановлюється в квартирах багатоповерхових будинків) виглядають досить схоже. Проте і вони відрізняються зовні — хоча б за рахунок контурів профілю, які можуть бути рівними, округлими або фігурними.

Крім того:

 • Наряду з білими можливе виготовлення кольорових конструкцій — забарвлених в масі і ламінованих плівкою. Причому якісна ламінація дозволяє імітувати малюнок і текстуру натурального дерева.
 • Вікна можуть бути не тільки прямокутними. Завдяки сучасним технологіям можна виготовляти конструкції нестандартної форми — наприклад, трикутні, трапецієподібні або арочні. Це теж відкриває великі можливості для дизайнерського скління будь-яких об’єктів.

12 міфів про пластикові вікна

Міф 10.  Дерев’яні вікна кращі за пластикові

Якщо мова йде про традиційну «столярку», то точно ні — пластикові конструкції перевершують старі дерев’яні вікна практично за всіма показниками, від тепло- і звукоізоляції до естетики і простоти в обслуговуванні.

Якщо ж порівнювати вікна із ПВХ і більш сучасні конструкції з євробруса, то експлуатаційні показники у них будуть досить близькими (різниця залежить від конкретних моделей). Але при цьому ціна таких дерев’яних вікон буде досить високою, та й доглядати за деревиною все ж складніше, ніж за пластиком.

Тому пластикові вікна майже за всіма параметрами краще дерев’яних і практично завжди доступніші за ціною.

Міф 11. Пластикові вікна можна з легкістю встановити самостійно

Це досить небезпечна помилка, яка може призвести до неприємних наслідків. Справа в тому, що монтаж пластикового вікна передбачає не просто фіксацію його в отворі. Це ще й:

 • ·         Закріплення конструкції для уникнення її зміщення і деформації.
 • ·         Тепло- та гідроізоляція монтажного шва, що повинна забезпечити вільний вихід водяної пари назовні.
 • ·         Герметизація і оформлення області примикання конструкції до краю отвору.

Вирішити ці та інші завдання без професійного обладнання, матеріалів (піни, монтажні стрічки), досвіду і навичок дуже складно. А якщо врахувати, що всі технологічні процеси — від вибору точок кріплення до правил заповнення монтажного шва поліуретановою піною — мають ряд нюансів і обмежень, то вибір на користь професійної монтажної бригади стає очевидним.

Міф 12. Пластикові вікна недовговічні

Середній термін служби металопластикового вікна складає від 10-15 років і більше з моменту встановлення. Такий термін забезпечується підбором правильної комплектації, професійним монтажем і регулярним (не рідше ніж раз на півроку) доглядом — чищенням/змащенням фурнітури і обробкою ущільнювача.

Якщо нехтувати порадами з догляду, то термін служби вікна скоротиться — фурнітура з часом стане працювати гірше, а через деградацію ущільнювача знизиться ефективність притискання (як наслідок — і теплоізоляції). Якщо ж доглядати за вікнами належним чином, то і через кілька десятиліть після монтажу вони будуть виглядати не гірше за нові.

Звичайно, в рамках цієї статті ми змогли розвінчати лише частину поширених міфів. Але і цієї інформації, напевно, досить, щоб позбутися ряду популярних помилок і підійти до вибору металопластикових вікон без зайвих стереотипів.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(16 голосів, середня: 4,81 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ