Розділи:
Склопакет — одна з найважливіших функціональних частин вікна, що суттєво впливає на ефективність конструкції в цілому. Це очевидно навіть на перший погляд: більшу частину площі (в середньому близько 70%) конструкції займає саме склопакет.
Склопакети, що відрізняються за своїми функціями і характеристиками, зовні досить схожі, тому бажання дізнатися, який саме склопакет встановлений у вас вдома, цілком логічне. Але для цього необхідно розібратися в деяких нюансах.
Основні характеристики склопакета записуються в його формулі — по суті, короткому описі структури. Формула друкується на наклейках на склопакет (вони зазвичай видаляються відразу після монтажу) і вказується в специфікації конструкції (у додатку до договору). Так що простіше за все — знайти специфікацію вікна, відшукати в ній формулу склопакета і розшифрувати її.
Допомогти в розшифруванні формули склопакета може фахівець у віконній галузі. Але впоратися можна і самостійно — для цього уважно вивчіть інформацію, наведену нижче.
У формулі склопакета зашифрована його структура:
Формула склопакета складається, починаючи від зовнішнього скла. При цьому товщина кожного скла чергується з шириною дистанцій. Таким чином, якщо у нас є склопакет з формулою:
4 — 16 — 4, то у нього:
Це найпростіша формула, що описує склопакет зі звичайним склом. Але при виготовленні ПВХ-конструкцій частіше застосовується скло з додатковим функціоналом і інші інженерні рішення. Найчастіше в формулах зустрічаються такі літерні індекси:
Здається, що все складно, але насправді розшифрування не займає і декількох хвилин. Отже, наприклад, у склопакета 4S -14Ar (П) -4-14Ar (П) -4i:
Таким чином, у нас двокамерний склопакет, який за рахунок енергозберігаючого скла і аргону буде краще справлятися з енергозбереженням, а за рахунок зовнішнього сонцезахисного скла більш ефективно захистить приміщення від перегріву влітку.
Якщо специфікації немає, то, на жаль, точно визначити характеристики склопакета не вийде. Але при уважному розгляді можна:
А ось достовірно визначити, чи є на склі енергозберігаюче покриття, можна тільки за допомогою спеціального приладу, що фіксує тонкі шари металу. Народний спосіб, згідно з яким вважається, що при наявності покриття одне з відображень полум’я свічки або запальнички в склопакеті матиме інший відтінок, спрацьовує не завжди — тому він вкрай ненадійний.
Як бачите, навіть без формули склопакета про нього можна дізнатися досить багато. І все ж краще не викидати специфікацію та інші документи: при правильному аналізі вони можуть дати вам багато корисної та цікавої інформації, і ви самі зможете зрозуміти, наскільки ефективний ваш склопакет і чи буде виправданою його заміна!
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».
Нещодавно ТМ WDS анонсувала нове сімейство профільних систем, які мають з’явитись на ринку влітку цього року. Вже зараз компанія «МІРОПЛАСТ»...
Компанія «МІРОПЛАСТ», провідний український виробник ПВХ-профілю, анонсувала грандіозні новинки 2023 року – сімейство систем WDS 76. Всі передумови до створення...
Компанія «МІРОПЛАСТ», найбільший виробник ПВХ-профілю в Україні, проводить подальшу модернізацію виробництва. Попри всі складнощі роботи під час воєнного стану, дніпровський...