click fraud detection
Як визначити, який тип склопакета встановлено у вашому вікні 11.11.2019

Як визначити, який тип склопакета встановлено у вашому вікні

Склопакет — одна з найважливіших функціональних частин вікна, що суттєво впливає на ефективність конструкції в цілому. Це очевидно навіть на перший погляд: більшу частину площі (в середньому близько 70%) конструкції займає саме склопакет.

Склопакети, що відрізняються за своїми функціями і характеристиками, зовні досить схожі, тому бажання дізнатися, який саме склопакет встановлений у вас вдома, цілком логічне. Але для цього необхідно розібратися в деяких нюансах.

Як розшифровується формула склопакета в пластиковому вікні

Основні характеристики склопакета записуються в його формулі — по суті, короткому описі структури. Формула друкується на наклейках на склопакет (вони зазвичай видаляються відразу після монтажу) і вказується в специфікації конструкції (у додатку до договору). Так що простіше за все — знайти специфікацію вікна, відшукати в ній формулу склопакета і розшифрувати її.

Допомогти в розшифруванні формули склопакета може фахівець у віконній галузі. Але впоратися можна і самостійно — для цього уважно вивчіть інформацію, наведену нижче.

У формулі склопакета зашифрована його структура:

 • Цифри позначають товщину стекол і ширину дистанцій між ними в міліметрах.
 • Літери (індекси) — додаткові характеристики.

Формула склопакета складається, починаючи від зовнішнього скла. При цьому товщина кожного скла чергується з шириною дистанцій. Таким чином, якщо у нас є склопакет з формулою:

4 — 16 — 4, то у нього:

 • Зовнішнє скло товщиною 4 мм.
 • Дистанція 16 мм (у нас вона одна, тому й склопакет є однокамерним).
 • Внутрішнє скло 4 мм.

Це найпростіша формула, що описує склопакет зі звичайним склом. Але при виготовленні ПВХ-конструкцій частіше застосовується скло з додатковим функціоналом і інші інженерні рішення. Найчастіше в формулах зустрічаються такі літерні індекси:

 • i — енергозберігаюче скло.
 • S — сонцезахисне скло.
 • П — пластикова дистанційна рамка.
 • Т — тепла дистанційна рамка.
 • Ar — заповнення повітряної камери інертним газом.

найбільшу енергоефективність вікна забезпечить двокамерний склопакет, камери якого будуть заповнені інертним газом.

Здається, що все складно, але насправді розшифрування не займає і декількох хвилин. Отже, наприклад, у склопакета 4S -14Ar (П) -4-14Ar (П) -4i:

 • Зовнішнє скло — сонцезахисне, товщина 4 мм.
 • 2 дистанції з пластиковими рамками і заповненням камер аргоном.
 • Середнє скло — звичайне, товщина 4 мм.
 • Внутрішнє скло — енергозберігаюче, товщина 4 мм.

Таким чином, у нас двокамерний склопакет, який за рахунок енергозберігаючого скла і аргону буде краще справлятися з енергозбереженням, а за рахунок зовнішнього сонцезахисного скла більш ефективно захистить приміщення від перегріву влітку.

Що можна побачити самому?

Якщо специфікації немає, то, на жаль, точно визначити характеристики склопакета не вийде. Але при уважному розгляді можна:

 • Порахувати кількість камер — це нескладно.
 • Візуально оцінити товщину стекол (часто зовнішнє скло роблять товщим для підвищення міцності і кращої звукоізоляції).
 • Оцінити ширину дистанцій (різна ширина дистанційних рамок — плюс до шумоізоляційних властивостей склопакета).
 • Оцінити прозорість зовнішнього скла — сонцезахисні моделі роблять дещо затемненими або наносять на них покриття з легким дзеркальним ефектом.
 • Уважно оглянути дистанційну рамку — з внутрішньої сторони склопакета можуть бути заглушки клапанів, через які в камери закачувався аргон.

Що можна побачити самому?

А ось достовірно визначити, чи є на склі енергозберігаюче покриття, можна тільки за допомогою спеціального приладу, що фіксує тонкі шари металу. Народний спосіб, згідно з яким вважається, що при наявності покриття одне з відображень полум’я свічки або запальнички в склопакеті матиме інший відтінок, спрацьовує не завжди — тому він вкрай ненадійний.

Як бачите, навіть без формули склопакета про нього можна дізнатися досить багато. І все ж краще не викидати специфікацію та інші документи: при правильному аналізі вони можуть дати вам багато корисної та цікавої інформації, і ви самі зможете зрозуміти, наскільки ефективний ваш склопакет і чи буде виправданою його заміна!

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(15 голосів, середня: 4,87 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні
МІРОПЛАСТ придбав дихальні контури для Обласної дитячої клінічної лікарні

Наприкінці січня 2022 року адміністрація Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні звернулася до компанії «МІРОПЛАСТ» із проханням надати допомогу у придбанні...

Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді
Дизайн інтер’єрів 2022. Які вікна будуть в тренді

Тренди в дизайні часто визначають не тільки кольорову гаму та стиль приміщення, але й те, які елементи використовуватимуться при створенні...

Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021
Акція WDS Challenge 3.0. Старт 20 грудня 2021

Компанія «МІРОПЛАСТ» анонсує старт всеукраїнської акції WDS Challenge 3.0! Вона триватиме з 20 грудня 2021 по 31 січня 2022. Для...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: +380 562 338 000 ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ