click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Як правильно утеплити віконні укоси 31.10.2019

Як правильно утеплити віконні укоси

Ефективність металопластикових вікон залежить не тільки від підбору комплектації конструкцій відповідно до умов експлуатації. На енергозбереження ПВХ-вікон безпосередньо впливає правильність монтажу, а також утеплення віконних укосів — як ззовні, так і всередині приміщення.

Теплоізоляція укосів вирішує відразу кілька завдань і може виконуватися з використанням різних матеріалів. Але незалежно від того, який утеплювач буде застосовуватися, утеплювати віконні укоси потрібно з дотриманням кількох базових принципів.

Навіщо потрібно теплоізолювати віконні укоси

Утеплення укосів ззовні і всередині — практично обов’язковий етап встановлення конструкції. Обробка укосів з використанням утеплювача дозволяє вирішувати відразу кілька завдань:

  • По-перше, вона забезпечує теплоізоляцію. Зазори між краєм отвору і віконним блоком необхідно перекрити матеріалом з низькою теплопровідністю. Якщо цього не зробити, то тепловтрати по периметру вікна зростуть, що знизить енергозберігаючий ефект від монтажу сучасних металопластикових вікон.
  • По-друге, оформлення укосів з утепленням забезпечує ще й герметичність. При цьому зазор повністю перекривається, забезпечуючи захист не тільки від продування, але і від попадання вологи або пилу. Волога тут найнебезпечніша — вона не лише підвищує теплопровідність утеплювачів, а й сприяє корозії металевого кріплення, а також поступовій руйнації країв віконного отвору.
  • По-третє, оформлення укосів з їхньою теплоізоляцією і дотриманням стандартів ДСТУ дає можливість нормалізувати температуру і вологість в приміщенні. Це, в свою чергу, знижує ризик ураження конструкцій грибком і появи конденсату на профілі та/або склопакетах.

Таким чином, утеплення укосів при встановленні металопластикового вікна — це необхідна процедура, що має захистити від тепловтрат і забезпечити оптимальний мікроклімат в приміщенні.

Важливо! Утеплені відкоси зовні і всередині приміщення потрібно захистити від зовнішніх впливів. Оздоблення не тільки надає конструкції завершеного і стильного вигляду, але і забезпечує теплоізоляційним матеріалам захист від вологи і дії інших зовнішніх факторів.

Як правильно утеплити віконні укоси

Матеріали для теплоізоляції укосів

Для теплоізоляції укосів можуть використовуватися різні матеріали. Об’єднує їх низька теплопровідність, але є і відмінності, які потрібно враховувати при виборі:

  • Поліуретанова монтажна піна. Її варто розглядати не як окремий утеплювач, а як матеріал, який використовується при монтажі, але при цьому має теплоізоляційні властивості. Піна заповнює зазор між профілем і краєм отвору і, крім того, може використовуватися в якості герметика при утепленні.
  • Пінопласт/екструдований пінополістирол. Пористі плитні матеріали з різною щільністю і невисокою теплопровідністю. Пінопласт коштує недорого, пінополістирол трохи дорожче, але обидва матеріали з успіхом застосовуються для утеплення укосів. Товщина плити залежить від конструкції укосу.
  • Мінеральна вата. Волокнистий рулонний або плитний матеріал, який також може з успіхом використовуватися для утеплення віконних укосів. При зволоженні ефективність теплоізоляції знижується, тому укоси потрібно захищати від контакту з вологою. З іншого боку, на відміну від пінопласту і пінополістиролу мінеральна вата не горить і не підтримує горіння, тому вона краща з точки зору пожежної безпеки.
  • Фольговані рулонні утеплювачі. Мають двошарову структуру: основу складає спінений полімер (ПВХ або поліетилен), а зовні знаходиться тонкий шар алюмінієвої фольги. Пориста основа знижує теплопровідність укосу, а фольга виконує функцію «теплового дзеркала», відбиваючи до приміщення інфрачервоні теплові промені.
  • Крім гнучких рулонних матеріалів для теплоізоляції укосів можуть застосовуватися також сендвіч-панелі. Завдяки багатошаровій структурі, високій міцності і малій теплопровідності вони одночасно використовуються і як утеплювач, і як оздоблювальний матеріал.
  • Ще один матеріал для теплоізоляції укосів — штукатурка з низькою теплопровідністю. Використання такої штукатурки допоможе одночасно виконати і вирівнювання поверхонь, і їх утеплення. Основний мінус — значна витрата матеріалу, тому що товщина теплоізоляційного шару повинна бути досить великою.

Як правильно утеплити віконні укоси

Внутрішня теплоізоляція віконних укосів

Говорячи про утеплення укосів, найчастіше мають на увазі їхнє оформлення з боку приміщення. І дійсно, всередині віконні укоси потрібно і обшити, і теплоізолювати. Залежно від обраного матеріалу технологія теплоізоляційних робіт може відрізнятися. Тому тут ми наведемо лише базовий алгоритм:

  • На першому етапі необхідно видалити надлишки монтажної піни (якщо монтаж проводився з використанням пароізоляційних стрічок, як того вимагає ДСТУ, то видаляти піну не потрібно).
  • Краї отвору і поверхні, що примикають до них, обробляються проникаючими засобами з протигрибковими компонентами.
  • Великі нерівності на краях отвору вирівнюються штукатурними сумішами на цементній основі.
  • По периметру вікна наклеюються теплоізоляційні панелі. Найчастіше для їхньої фіксації використовується поліуретанова клей-піна, яка одночасно виступає в якості герметика для щілин.
  • Після завершення монтажу теплоізоляційного шару виконуємо фінішну обробку. В якості фінішного покриття може використовуватися штукатурка для внутрішніх робіт, гіпсокартон, панелі з пластику або МДФ тощо.

Утеплення укосів ззовні

Зовнішня теплоізоляція укосів не менш важлива. Але при цьому варто врахувати, що зовні монтажний шов повинен залишитися паропроникним — тобто використовувати матеріали, що перешкоджають дифузії водяної пари, небажано. Традиційні рішення із застосуванням пінополістиролу або пінопласту не дозволяють реалізувати таку схему, і їх застосування може серйозно порушити мікроклімат в приміщенні.

При теплоізоляції зовнішніх укосів бажано використовувати паропроникні утеплювачі:

  • Мінеральну вату (щільні плити, які можна штукатурити).
  • Штукатурку з низькою теплопровідністю.

Технологія монтажу аналогічна описаній вище. При цьому в якості фінішного шару також рекомендується використовувати паропроникні шпаклівки та фасадні фарби.

У більшості випадків утеплювати віконні укоси потрібно обов’язково — це дозволить не тільки знизити тепловтрати, але і уникнути інших проблем з мікрокліматом. З іншого боку, технологія теплоізоляції містить кілька неочевидних нюансів, тому своїми руками ці операції потрібно виконувати тільки за наявності знань і навичок. В інших випадках утеплення віконних укосів варто довірити кваліфікованим фахівцям.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(16 голосів, середня: 4,56 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок
Чому ПВХ-двері – ідеальне рішення для вхідної групи в будинок

Вхідні двері з ПВХ мають ряд суттєвих користувацьких переваг, про які ми докладніше розповімо далі. 1. Широкі можливості в дизайні...

WDS Challenge повертається!
WDS Challenge повертається!

5 лютого стартувала акція для дилерів WDS Challenge 4.0. Період проведення акції: з 05 по 29 лютого 2024 Механіка: За...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ