click fraud detection
 • ua
 • en
 • it
 • ro
Види ручок для пластикових вікон 24.10.2019

Види ручок для пластикових вікон

Ручка — це елемент вікна, з яким ми контактуємо найчастіше. За своєю суттю це важіль, що приводить в рух всю фурнітурну обв’язку віконної стулки. За допомогою ручки ми відкриваємо і закриваємо вікно, а також встановлюємо стулку в різні положення, наприклад, активуючи режим мікропровітрювання або відкидаючи стулку для максимально інтенсивної вентиляції.

Висновок з цього досить очевидний: ручка, незважаючи на невеликі розміри, є однією з найважливіших деталей. Отже, при її виборі потрібно звертати увагу на комфорт і безпеку використання.

Матеріал і конструкція

Віконні ручки, які використовуються при масовому виготовленні ПВХ-конструкцій, майже завжди роблять за єдиною схемою. Основа будь-якого виробу — це корпус з металу або сплаву. Можуть використовуватися:

 • Нержавіюча сталь (досить рідко, для досить дорогих моделей).
 • Сплави (найчастіше латунь).
 • Алюміній.
 • Силумін (матеріал на кремній-алюмінієвій основі).

Чим міцніший метал або сплав, тим вищою буде стійкість ручки до навантажень і деформацій. Але використання якісних матеріалів робить конструкцію дорожчою, тому при комплектації ПВХ-вікна в економ-варіанті зазвичай використовують дешеві силумінові моделі.

На основу наноситься захисний декоративний шар. Він надає ручці привабливий зовнішній вигляд, захищає металеві частини від корозії і робить використання деталі більш комфортним (використовуються матеріали, приємні на дотик). Виробники застосовують різні методи декорування ручок — від нанесення тонкого шару полімеру в розплаві до фарбування порошковим пігментом з подальшим його запіканням для максимальної міцності.

По конструкції віконні ручки можуть бути:

 • Односторонніми — найпоширеніший варіант.
 • Двохсторонніми — зазвичай ставляться на балконні двері, дозволяють відкривати і закривати стулку як зовні, так і зсередини.

Але є ще дві конструкції, які варто згадати:

 • Перша — це ручки-черепашки. Повноцінними ручками їх назвати складно, оскільки вони не взаємодіють з фурнітурою безпосередньо. Така ручка являє собою невелику пластикову або металеву скобу, встановлену на внутрішній стороні балконних дверей. З її допомогою можна притягнути стулку до рами з балконною засувкою, забезпечивши максимальну герметичність (звідси цю деталь ще називають «ручка курця»).
 • Друга — це ручки збільшеного розміру. Вони встановлюються для полегшення роботи з великими і важкими стулками, наприклад у похильно-розсувних конструкціях. Більш товсте і довге «плече» працює як ефективний важіль, дозволяючи відкрити таку стулку з меншими зусиллями. І зламати таку ручку значно складніше.

Види ручок для пластикових вікон

Дизайнерські та стандартні вироби

Більшу частину ручок, які виробляються великими компаніями, можна умовно віднести до «стандартних». Їх випускають в традиційних типорозмірах з рівною або ергономічною (з виїмками під пальці) конфігурацією. При цьому для покриття використовують або білий пластик, або полімер, колір якого відповідає основним відтінком профілю — коричневий, бежевий або сірий.

З іншого боку, ручка — це та деталь, яка дозволить додати конструкції індивідуальності при відносно невеликих вкладеннях. Тому поряд зі стандартними практично всі виробники металопластикових вікон пропонують і дизайнерські ручки:

 • По-перше, такі моделі можуть бути виготовлені в різних кольорах. Їх роблять або яскравими, або пофарбованими «під метал» — хромовану сталь, бронзу або золото.
 • По-друге, на ринку з’являються моделі з нестандартною формою. Вони можуть бути як оригінальними (наприклад, прямокутні або циліндричні ручки в стилі хай-тек), так і виготовленими під старовину. Останній різновид іноді прикрашають додатковими деталями, наприклад прозорими або тонованими пластиковими вставками під кришталь або під дорогоцінний камінь.

Вибирають дизайнерські ручки, враховуючи не тільки зовнішній вигляд вікна, а й загальне стилістичне рішення інтер’єру. Ціна на них вище, ніж на стандартні моделі. Але при правильному виборі така віконна ручка здатна стати справжньою родзинкою, привертаючи загальну увагу і органічно поєднуючись з іншими елементами декору.

Ручки з підвищеними показниками безпеки

Використовуючи нестандартні моделі віконних ручок, можна не тільки зробити конструкцію унікальною, але і значно підвищити показники безпеки приміщення. Для цього використовуються:

 • Ручки з кнопкою.
 • Ручки з ключем.

Обидва різновиди дозволяють блокувати спроби відкривання вікна — тільки в першому випадку для розблокування потрібно буде натиснути кнопку на корпусі ручки, а в другому — вставити в замок ключ і провернути його. Такі віконні ручки запобігають спробам повороту запірного механізму зовні. Крім того, вони (особливо моделі з замками) знижують ризик несанкціонованого відкривання вікон маленькими дітьми.

І ще одна модель, про яку не можна не сказати, — це ручка Secustik. На відміну від стандартних моделей, всередині у неї знаходиться спеціальний механізм, блокуючий рух фурнітурної обв’язки при будь-яких спробах злому або повороту ручки зовні. Встановлення таких ручок на вікна, розташовані на перших, других і останніх поверхах, вельми бажане — так приміщення отримає додатковий захист від несанкціонованого проникнення.

Види ручок для пластикових вікон

Навіть таке просте на перший погляд завдання, як вибір віконної ручки, має цілий ряд “підводних каменів”. З іншого боку, великий асортимент стандартних і дизайнерських моделей, а також ручок з додатковим функціоналом дозволяє підібрати конфігурацію, що оптимально підходить саме для вашого пластикового вікна.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(11 голосів, середня: 4,82 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ