click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ» 30.01.2023

Прогнози щодо стану віконної галузі у 2023 році. Інтерв’ю Сергія Даціва, директора зі збуту компанії «МІРОПЛАСТ»

Стан ринку світлопрозорих конструкцій у 2023 році насамперед залежить від успіхів Збройних сил України та допомоги наших партнерів. Перебіг військової кампанії має вирішальний вплив на тенденцію споживчих настроїв і економіку в цілому.

Хочу лише зазначити, що відбудова України неможлива без вікон та дверей. А це наш хліб.

Є достатньо воєнних експертів, які діляться своїми прогнозами. Я ж хочу більше зосередитись на бізнес-трендах.

1. Тренд невизначеності

Цей тренд надовго з нами.

Як вести бізнес в умовах нестабільності? Про це написано багато книжок. Запас фінансової міцності, професіоналізм персоналу, висока продуктивність і вміння «ловити» тренди ринку, постійне навчання – все це забезпечить виживання і процвітання бізнесу.

2. Ріст цін на фоні світового росту інфляції, дорожчання енергоресурсів, порушення логістики

Ціни на СПК і послуги, пов’язані з їх монтажем, продовжать свій ріст. З ростом вартості ростуть і вимоги споживача до надійності й довговічності виробу і наданих послуг. І, як наслідок, конфліктність і нерентабельність бізнесу, якщо очікування споживача не виправдовуються.

Оператори ринку шукатимуть партнерів, які зможуть надати вироби з чітко задекларованими споживчими властивостями (в силу вступають нові стандарти), фахову підтримку у випадку їх невідповідності, а також технічну консультацію і супровід своїх продуктів.

І це стосується не лише самих виробів, а й рівня монтажних робіт.

3. Енергонезалежність

Вартість енергії росте і буде рости. Це стає зрозумілим при порівнянні цін на енергоресурси в Україні та в наших європейських сусідів. Субсидії, скоріше за все, довго не протримаються – і це очевидно.

Енергозбереження як тренд має достатньо різку криву вгору. І це стосується не лише зимових, а й літніх періодів (на фоні глобального потепління).

Фахівці нашої галузі повинні чітко оперувати показниками опору тепловтратам СПК в рамках існуючих мінімальних норм і, з огляду на більш жорсткі європейські норми, які, судячи з росту вартості енергоресурсів, вірогідно, будуть прийняті і в нас найближчим часом. Фахівці нашої галузі повинні також навчитись оперувати продуктами сонцезахисту і економії енергії для охолодження приміщень.

Встановлюючи СПК, споживач розраховує користуватись ними протягом десятиліть. І, з огляду на це, важливо доносити до нього тренди і норми стандартів, що будуть актуальні не лише сьогодні.

4. Міграція населення

Ковід (віддалена робота), ситуація з перебоями в енергозабезпеченні призвели до тренду життя за містом.

Люди більше часу проводять у власному просторі, більше цінують його. Для власника котеджного будинку СПК мають інші, набагато ширші значення й очікування. Цю поведінку й очікування потрібно вивчати і втілювати сподівання клієнтів у своїх продуктових лінійках і послугах.

Окрім скління квартир, з’являються фасадні і міжкімнатні двері, розсувні двері на терасу, зовнішній сонцезахист СПК, сонцезахист терас, ворота, електрифікація і під’єднання СПК до «розумного будинку» – все те, чим займаються наші європейські колеги наряду з вікнами.

А це потребує цілком іншого підходу до формування навиків і знань фахівців, концепту салону з презентації можливостей продуктів, а також фаху їх монтажу.

5. Очікування на масові відновлення визволених територій

На мій погляд, Росія була, є і далі буде найбільшим ворогом нашої державності. В мене немає сподівань, що конфлікт завершиться перемир’ям, якими б не були його умови. А це означає, що прикордонні міста будуть залишатись в зоні високого ризику і надалі.

Відповідно, значна частина бізнесу і населення змінить свою релокацію з тимчасової на постійну.

За таких умов стає зрозумілим, що не слід цілком і повністю покладатися лише на стратегію повного відновлення визволених територій. Варто зважати й на перспективи розбудови населених пунктів вглибині України.

Я переконаний, що бізнес-модель фахівця з продажу СПК, за якої достатньо посадити менеджера з навиками розрахунку конструкцій в комп’ютерній програмі виробника СПК, буде недостатньою для процвітання бізнесу.

Час змінюється, і ми мусимо змінюватись, якщо хочемо зберегти гідний рівень росту і процвітання.

(19 голосів, середня: 4,58 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Старт акції WDS Challenge 4.0!
Старт акції WDS Challenge 4.0!

Липень починається драйвово! Оголошуємо літній етап акції WDS Challenge 4.0! Учасники акції: менеджери салонів з продажу вікон та дверей, віконні...

Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!
Акція: WDS 76 MD Black&White за ціною WDS 6S!

З 6 червня по 6 серпня 2024 року купуйте трендові вікна WDS 76 MD у дизайні Black&White (Чорний матовий декор...

Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76
Металевий кутик фальца стулки для систем WDS 76

ТМ WDS продовжує розширювати можливості нових систем WDS 76 з огляду на досвід віконної галузі. Одне з нових рішень –...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ