click fraud detection
 • ua
 • en
Металеве армування в пластикових вікнах. На що варто звернути увагу 11.10.2019

Металеве армування в пластикових вікнах. На що варто звернути увагу

Вікна не дарма називаються металопластиковими: пластиковий профіль, виготовлений з ПВХ, в таких конструкціях комбінується з металевими підсилюючими вставками — армуванням. Сталеве армування виконує цілий ряд функцій, а від його якості багато в чому залежить надійність і довговічність конструкції.

Функції сталевого армуючого профілю

Сталевий армуючий профіль в металопластиковому вікні встановлюється для того, щоб компенсувати деформації досить еластичної і гнучкої конструкції з ПВХ. Його основні функції:

 • Забезпечення геометричної стабільності вікна чи двері через опір ваговим, вітровим і експлуатаційним навантаженням.
 • Забезпечення потрібної жорсткості в місцях з’єднання конструкцій одна з одною або з краями віконного отвору.
 • Забезпечення жорсткості в місцях кріплення фурнітури і додаткових елементів (імпостів).
 • Протидія деформаціям конструкції при спробах зламу для несанкціонованого проникнення.

Правильно змонтовані армуючі вставки формують жорсткий несучий каркас конструкції, що приймає основні навантаження і компенсує їх для захисту від будь-яких деформацій.

Критерії якості металевого армування

Надійність армуючого контуру визначається кількома критеріями:

Товщина металу

Перший важливий фактор — товщина металу. Для виготовлення армуючого профілю використовують прокатну сталь з цинковим антикорозійним покриттям:

 • Стандартна товщина металу згідно ДСТУ становить 1,5 мм. Її цілком достатньо для компенсації більшості навантажень, характерних для вікон типових розмірів.
 • Для підвищення міцності застосовують посилене армування з металу товщиною 2 мм і більше. Такі профілі найчастіше встановлюють в дверних конструкціях.
 • Використання для виготовлення армуючого профілю металу товщиною 0,7 — 1,4 мм не допускається, тому що така товщина не забезпечує достатньої стійкості до деформацій при навантаженнях.

Профіль армуючого контуру

Наступний важливий фактор — профіль армуючого контуру. Тут за стійкість до деформацій відповідають ребра жорсткості — чим більші їх кількість та розмір, тим більші навантаження може витримати профіль без деформації.

Металеве армування в пластикових вікнах. На що варто звернути увагу

Умовно армуючі профілі можна розділити на кілька груп:

 • L—подібні
 • П—подібні
 • Замкнені (квадрати)
 • Багатокутні (трапецієподібні)

Перші два різновиди мають меншу жорсткість, але завдяки меншій масі можуть з успіхом використовуватися для армування невеликих конструкцій. Замкнені армуючі профілі (квадратні або трапецієподібні) ставлять в рами конструкцій, що зазнають значних експлуатаційних навантажень або піддаються сильним температурним деформаціям.

Якість кріплення армуючого профілю до пластикового

Сталевий армуючий профіль повинен бути надійно закріплений всередині пластикового. Для кріплення використовуються саморізи по металу, які проходять через пластикові та сталеві стінки двох профілів. При цьому:

 • Для білого ПВХ-профілю крок кріплення не повинен перевищувати 30 см.
 • Для кольорового, що зазнає більш інтенсивних температурних деформацій — 25 см.

Зверніть увагу! Також в дверних конструкціях може встановлюватися замкнене армування, при цьому окремі металеві профілі з’єднуються спеціальними кутовими елементами в єдину систему з максимальною жорсткістю. При кріпленні пластикового профілю до металевого в цьому випадку дотримуються тих самих правил, що і при стандартному армуванні.

Металеве армування в пластикових вікнах. На що варто звернути увагу

На завершення варто сказати, що армування, яке знаходиться всередині профілю — важливий критерій відповідальності і сумлінності виробника. Перевірити товщину металу і конфігурацію армуючих вкладок досить складно, але саме від них багато в чому залежить, як поведе себе конструкція під експлуатаційними навантаженнями. Це — ще один аргумент на користь максимально відповідального вибору компанії, якій ви довірите виготовлення ПВХ-вікон і дверей.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(10 голосів, середня: 4,60 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Дверна система WDS 76 – новий стандарт вхідних дверей
Дверна система WDS 76 – новий стандарт вхідних дверей

МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові...

МІРОПЛАСТ презентує 2 грандіозні новинки: профільні системи WDS 76 MD і WDS 76 AD
МІРОПЛАСТ презентує 2 грандіозні новинки: профільні системи WDS 76 MD і WDS 76 AD

МІРОПЛАСТ продовжує виводити віконну галузь України на якісно новий рівень. Вже зараз компанія презентує нові віконні системи з сімейства WDS...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ